PayPal účet v EUR

Jan Mracek

PayPal účet v EUR
« kdy: 30. 05. 2016, 14:34:41 »
Zdravim vsechny

snad nekdo ma vice zkusennosti.
Mame ucet v bance vedeny v EUR a overeny u PayPalu, hlavni mena PayPal uctu je taktez v EUR a zakaznici plati v EUR. Nicmene PayPal nam chce smenovat penize do CZK jelikoz nase firma je v cechach.

Otazka zni... existuji opravdu nejake regulace ktere toto narizuji? Pokud nam zakaznici plati kartou v EUR tak vse chodi na EUR ucet a ok. PayPal se cuka ze to u nich nelze v EUR poslat na nas EUR ucet.

resil nekdo nekdy tohle?
« Poslední změna: 30. 05. 2016, 19:30:17 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PayPal ucet v EUR
« Odpověď #1 kdy: 30. 05. 2016, 15:22:08 »
Mozna zalezi na tom, v jake mene je vas ucet. Zkuste si zalozit ucet v €. A hlavne na PayPalu zasadne nenechavejte zadnou vyznamejsi castku. Co tam dojde hned poslat domu do banky. Jednoho dne se rozhodnou, ze jste organizovani zlocinci a vy se s nima budete roky tahat a stejne z nich treba nic nevyrazite. PayPal je neduveryhodna instituce, ktera funguje jako banka nepodlehajici bankovnim regulacim!

Jan Mracek

Re:PayPal ucet v EUR
« Odpověď #2 kdy: 30. 05. 2016, 15:37:52 »
Ucet na PayPal mame vedeny v EUR a i ucet u banky mame vedeny v EUR. Presto nam chce PayPal posilat penize pouze v CZK ;-(

nevite na koho se obratit a kdo je reguluje. Telefonicky se odkazuji na terms and conditions ale tam jsem nic takoveho nenasel. Na emaily ohledne tohoto nereaguji. Pokud jim volame tak nedaji ani cislo troubleticketu....

Re:PayPal ucet v EUR
« Odpověď #3 kdy: 30. 05. 2016, 15:43:04 »
Když přes PayPal platíte kartou, nabídne vám iniciativně, že provede směnu – ale je tam pod tím možnost, že směnu neprovede, peníze z karty strhne v měně cílového účtu, a směnu tím pádem provede vaše banka (výhodněji, než PayPal). Není ta možnost volby i u převodu opačným směrem? Předpokládám, že PayPal se těmi poplatky za směnu živí, takže ty jiné varianty vám moc cpát nebude a musíte si je sám najít.

wamba

Re:PayPal účet v EUR
« Odpověď #4 kdy: 30. 05. 2016, 21:33:38 »
Teď jsem zkoušel platit v GBP (na ebay) a chce mi to převést na EUR i když mám účet v CZK (i když u slovenské Fio).
A nepřišel jsem na to, jak to změnit. (Ve staré verzi PayPal-u tam ta položka byla, v nové jsem ji už nenašel.)


PetrN

Re:PayPal účet v EUR
« Odpověď #5 kdy: 30. 05. 2016, 22:16:56 »
Nejde to, mám stejný problém.

Mám EURa na PayPalu a EURový účet v České bance. A bohužel musím posílat EUR na CZK účet, s tím, že kurzová výměna - velmi nevýhodná - probíhá na straně PayPalu. Dokonce to zapřičinilo problémy s úředníky Finančního úřadu, když pátrali po tom, jestli náhodou neprovádím nějaké machinace, když mám EUR účet a já převádím EUR na CZK za velmi nevýhodných podmínek.

Samozřejmě trvalo asi půl roku, než mi konečně z PayPalu někdo kokrétně odpověděl. Pokud kontaktujete Paypal, prvních pár mailů jsou jen zkopírované informace, které se vůbec neváží k vašemu problému, a pokud vydržíte, dostanete se k někomu, kdo konečně rozumí trochu anglicky a kdo vám asi na desátý pokus odpoví: "bohužel toto v České republice nepodporujeme". Mám asi tři různé zásadní problémy na PayPalu (zásadní z hlediská účetnictví, apod.) a všechny odpovědi nakonec končí: "bohužel toto v ČR nepodporujeme"

A jak někdo psal nahoře, pokud možno, peníze co nejrychleji pryč, i když kvůli poplatkům musíte někdy čekat. Protože pokud zákazník prostě napíše, že například nedostal zboží, i když ho dostal, automaticky vám peníze strhnou a už je nikdy neuvidíte.

Konkrétně u tohoto problému jde pravděpodobně o byznys z poskytnutí nevýhodného měnového kurzu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PayPal účet v EUR
« Odpověď #6 kdy: 31. 05. 2016, 00:09:13 »
PayPal jsou normalni banditi. Ale existuje nejaka lepsi alternativa?

nejsem jejich

Re:PayPal účet v EUR
« Odpověď #7 kdy: 31. 05. 2016, 09:10:31 »

nemam s nima nic, ale co totok ?

https://www.thepay.cz/platebni-brana/

Jan Mracek

Re:PayPal účet v EUR
« Odpověď #8 kdy: 31. 05. 2016, 09:19:18 »
Mockrat vsem dekuji za odpovedi. A take Vam prijde divne, ze nekdo se statutem banky, podnikajicim pod licenci z Luxemburku nuti smenovat kurz - tj. urcuje v jake mene mate dostavat vlastni penize? Neni to trochu za hranou zakona?

X125

Re:PayPal účet v EUR
« Odpověď #9 kdy: 31. 05. 2016, 09:28:51 »
Neni to trochu za hranou zakona?
Za hranou KTERÉHO zákona? Toto musí pročistit trh, když od těch špatných zákazníci utečou a ti se buď změní nebo zkrachují.

.

Re:PayPal účet v EUR
« Odpověď #10 kdy: 31. 05. 2016, 11:39:00 »
Nešlo by EUR vybrat na EUR účet ve FIO se slovenským IBAN (kód SK banky 8330 ...)?
IBAN lze vypočítat na iban-rechner.de, SWIFT je FIOZSKBA.

Lol Phirae

Re:PayPal účet v EUR
« Odpověď #11 kdy: 31. 05. 2016, 11:39:56 »
A take Vam prijde divne, ze nekdo se statutem banky, podnikajicim pod licenci z Luxemburku nuti smenovat kurz - tj. urcuje v jake mene mate dostavat vlastni penize? Neni to trochu za hranou zakona?

Příslušným orgánem bankovního dohledu nad PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A. je Commission de Surveillance du Secteur Financier, formulář stížnosti zde.

Hodně štěstí.  :P

wamba

Re:PayPal účet v EUR
« Odpověď #12 kdy: 31. 05. 2016, 12:46:42 »
Nešlo by EUR vybrat na EUR účet ve FIO se slovenským IBAN (kód SK banky 8330 ...)?
IBAN lze vypočítat na iban-rechner.de, SWIFT je FIOZSKBA.
a tomu se dá důvěřovat? Já se ptal přes fio servis a odpověď byla:
Citace
IBAN s kódom krajiny CZ na účtoch vedených vo Fio banke na Slovensku, žiaľ, nemáme
ale ten odkaz ho vygeneruje.

PetrN

Re:PayPal účet v EUR
« Odpověď #13 kdy: 31. 05. 2016, 14:15:51 »
No s tou FIO bankou to může být zajímavé téma na zamyšlení:

Chtělo by to porovnat nákladovost:

1) převod EUR na CZK na PayPalu a následné zaslání na CZK účet
vs.
2) převod EUR na EUR účet u slovenské FIO a pak následně převod ze slovenské FIO do české FIO (stále EUR, případně vyměnit výhodnějším kurzem na CZK někdě při převodu mezi FIO bankami).

Zapotřebí by byly sice dva účty: Fio CZ a Fio SK ale vzhledem k nulovým/nízkým nákladům za vedení účtu a pod. to může být i zajímavé. FIO je v otázce měn celkem flexibilní a výhodná (čti ne tak markantně nevýhodná jako PayPal), možná by to stálo za to zeptat se nějakého bankéře z FIO, co by na to řekl.

wamba

Re:PayPal účet v EUR
« Odpověď #14 kdy: 31. 05. 2016, 14:31:20 »
No s tou FIO bankou to může být zajímavé téma na zamyšlení:

Zapotřebí by byly sice dva účty: Fio CZ a Fio SK ale vzhledem k nulovým/nízkým nákladům za vedení účtu a pod. to může být i zajímavé. FIO je v otázce měn celkem flexibilní a výhodná (čti ne tak markantně nevýhodná jako PayPal), možná by to stálo za to zeptat se nějakého bankéře z FIO, co by na to řekl.

Před pár lety jsem si zkoušel založit účet u Fio CZ, když už jsem měl u Fio SK a nešlo to, (nakonec změnili podmínky u Fio SK u vydávání karet, tak jsem zůstal u Slovenské). Pro mě by nejlepší bylo, kdyby CZK účet byl pod Fio CZ a EUR účet pod Fio SK.