Pomozte mi rozjet bridge mezi wlan0 a eth0

Sten

Re:Pomozte mi rozjet bridge mezi wlan0 a eth0
« Odpověď #15 kdy: 29. 05. 2016, 20:20:27 »
Ach jo. Nepotřebuješ žádnej bridge ani další NAT. Potřebuješ to normálně mezi těma sítěma routovat. To je mor, tohle bridgování wifiny s ethernetem.

Proč je to mor?

Protože netuší, jak se bridge nastavuje, zatímco routování nastavit umí


ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomozte mi rozjet bridge mezi wlan0 a eth0
« Odpověď #16 kdy: 30. 05. 2016, 00:08:52 »
Já bych jen doplnil, že řešit to routováním nemusí být vždy řešení. Pak např. nebude fungovat hledání okolních počítačů sambou a podobný na broadcastu postavený protokoly.

Samba má na tyhle věci WINS.

Lol Phirae

Re:Pomozte mi rozjet bridge mezi wlan0 a eth0
« Odpověď #17 kdy: 30. 05. 2016, 10:39:51 »
Ach jo. Nepotřebuješ žádnej bridge ani další NAT. Potřebuješ to normálně mezi těma sítěma routovat. To je mor, tohle bridgování wifiny s ethernetem.

Proč je to mor?

Protože netuší, jak se bridge nastavuje, zatímco routování nastavit umí

Ne. Já jen fakt netoužím po tom, aby mi kdejaký vocas s děravým Androidem nebo léta neaktualizovanými zavirovanými Wokny lezl po síti, například. Soudím, že je normální mít jednu wifi síť pro vlastní železo s vlastními pravidly na routeru, a další (klidně i nezaheslovanou) pro návštěvy, ze které se jde dostat pouze na internet a která je nastavená tak, že používá pouze DNS servery nastavené na routeru, na jiné není přístup a má zapnutou izolaci klientů, takže ani mezi sebou si nepokecají.

No, a všechno tohle jde s tím slavným bridgem do (_!_).

Sten

Re:Pomozte mi rozjet bridge mezi wlan0 a eth0
« Odpověď #18 kdy: 30. 05. 2016, 12:10:06 »
Ach jo. Nepotřebuješ žádnej bridge ani další NAT. Potřebuješ to normálně mezi těma sítěma routovat. To je mor, tohle bridgování wifiny s ethernetem.

Proč je to mor?

Protože netuší, jak se bridge nastavuje, zatímco routování nastavit umí

Ne. Já jen fakt netoužím po tom, aby mi kdejaký vocas s děravým Androidem nebo léta neaktualizovanými zavirovanými Wokny lezl po síti, například. Soudím, že je normální mít jednu wifi síť pro vlastní železo s vlastními pravidly na routeru, a další (klidně i nezaheslovanou) pro návštěvy, ze které se jde dostat pouze na internet a která je nastavená tak, že používá pouze DNS servery nastavené na routeru, na jiné není přístup a má zapnutou izolaci klientů, takže ani mezi sebou si nepokecají.

No, a všechno tohle jde s tím slavným bridgem do (_!_).

Jaký má tohle vztah k tomu, co řešil OP?