reklama

Foundation framework nebo Bootstrap?

nemik

Foundation framework nebo Bootstrap?
« kdy: 16. 05. 2016, 00:22:02 »
Ahojte, ake mate skusenosti s tymto FW? Pouziva sa tento FW v praxy? Alebo sa viac oplati ucit bootstrap? Dikes
« Poslední změna: 16. 05. 2016, 11:06:56 od Petr Krčmář »

reklama

Re:Foundation framework nebo Bootstrap?
« Odpověď #1 kdy: 16. 05. 2016, 18:54:48 »
Bootstrap je dnes skoro všude - weby, administrační rozhraní, šablony... Základní znalosti se asi nevyhnete, pokud se chcete motat kolem webů. Co se týče Foundation tak tam nevím.

Cell

« Odpověď #2 kdy: 16. 05. 2016, 19:17:23 »
Nikdy to po mě nikdo nechtěl. Jak už bylo řečeno, základní znalost Bootstrapu není vůbec od věci, ale nemusíš to nějak hrotit, Bootstrap samotný za chvíli vytlačí další frameworky, už začíná být dost oldschool(závislosti na jQuery, Flashi a hromadě dalších nesmyslů).

« Odpověď #3 kdy: 16. 05. 2016, 19:31:51 »
Za mňa jednoznačne bootstrap. Nie je naškodu si pozrieť aj iné frameworky, ale bootstrap je všade.

.

« Odpověď #4 kdy: 16. 05. 2016, 22:31:41 »
@cell: Odkdy má Bootstrap závislost na Flashi? OMG

Foundation je vhodnější na ohýbání a přizpůsobení vlastním potřebám, Bootstrap je na tom hůř, drží si svůj vzhled. Se 4 by se to mělo změnit.

reklama

nemik

« Odpověď #5 kdy: 16. 05. 2016, 23:23:08 »
bootstrap ako tak uz viem :) len ma zaujal foundation a docital som sa ze velke portaly su v tom pisane tak ma napadlo ci nahodou nieje lepsi na komercne riesenia

nemik

« Odpověď #6 kdy: 17. 05. 2016, 01:20:56 »
btw vie sa kedy presne bude bootstrap 4 hotova?

Cell

« Odpověď #7 kdy: 17. 05. 2016, 06:03:35 »
@cell: Odkdy má Bootstrap závislost na Flashi? OMG

Už jsem v tom dlouho nedělal, ale pamatuju si flashové polyfilly pro staré prohlížeče. Jsou tam ovšem podstatnější věci, co se mi nelíbí. Namátkou zastaralý build systém, nedostatečné namespaces v CSS působící konflikty nebo poměrně často nesémantické HTML kódy. Dělat se v tom dá celkem dobře, ale na ten hype jaký to mělo, to není zrovna nějaký zázrak.

HonzaD

« Odpověď #8 kdy: 17. 05. 2016, 08:33:22 »
Bootstrap 4 je teď v alfa verzi. Nepovažuji se za bůhvíjakého webdesignera ale vyzkoušel jsem si na malých jednoduchých projektech oba frameworky. Subjektivně bych to viděl asi takhle. Pokud si chcete s webem webesignérsky vyhrát, tak je asi lepší Foundation, pokud potřebujete jednoduše web nějak rychle splichtit tak je asi lepší Bootstrap. Bootstrap je rozšířenější má větší komunitu, takže je více dostupných informací, tutoriálů a různých udělátek. Foundation ma zase výbornou dokumentaci a dobrý návrh. Osobně doporučuji si stáhnout oba a vyzkoušet. Mně osobně více sedí Bootstrap. Tož tak.

« Odpověď #9 kdy: 17. 05. 2016, 10:34:52 »
Material nezaujal? :-)
Děkuji za možnost editace příspěvku.

HonzaD

« Odpověď #10 kdy: 17. 05. 2016, 11:00:18 »
Material nezaujal? :-)

Upřímně řečeno moc ne, ale pravdou je, že jsem Material moc podrobně nezkoumal. Co mě zaujalo tak třeba PureCSS od Yahoo, což je sice takový minimalistický framework, ale může dobře posloužit.

reklama