Aktualizace Arduino IDE

flack

Re:Aktualizace Arduino IDE
« Odpověď #15 kdy: 11. 07. 2016, 07:53:07 »
To jako že tam mam nějakou chybu ja ve zdrojaku?
Ano, prej v souboru sklep_projekt_new_mega.ino na řádku 153. Ty sis tu chybovou hlášku, kterou jsi sem vložil, nepřečetl?

To je tak jedno ked mu neslo uploadnut do boardu ani example typu hello world!
Tohle se prostě nezkompilovalo, tečka. Navíc pokud mu example píše „Po kompilací uplně tentyž vypis jak na tom obrazku“, tj. chybu v souboru sklep_projekt_new_mega.ino na řádku 153, tak asi dělá něco opravdu hodně blbě.

Najma ak ten clovek aspon 2x zopakoval ze na Win ten zdrojak skompiluje a uploadne. To sa hadam logicky da vylucit ze zdrojak je funkcny uz podla dodanych info.

A jak se to logické vyloučení popere s tím, že g++ odmítlo program zkompilovat, takže stejně nebylo co uploadovat?
Lenze sa to skompilovalo ;) z prveho obrazku vidno ze ano.  Viz riadok Projekt zabira....
Ale nasledne dava robit upload a ten mu nejde a tecka.

BTW example su v arduino IDE hotove zdrojaky- tam netreba nic robit len spustit kompilaciu&upload. Prave na to tam su aby clovek vedel, ze ma nieco spatne.

Le_Ze

« Odpověď #16 kdy: 11. 07. 2016, 07:55:46 »
Tak abych to objasnil.
Nevím proč mi tu někdo smazalten obrazek s vypisem chyb přes IDE 1.6.8
http://www.fastimages.eu/?v=arduinolo.png

Řešil jsem spiš tento problem, než ten chybový vypis, jelikož ten zdrojak funguje v tom arduinu bezchybně vic jak pul roku a pokud ten zdrojak dostanu do arduina přes win,a už i přes to IDE 1.6.5, asi bude problem v programu.

Tu je ten neštastný 153 řadek
Kód: [Vybrat]
float teplota_voda = sensors.getTempC(Thermometer1);

Jenda

« Odpověď #17 kdy: 11. 07. 2016, 12:06:38 »
Lenze sa to skompilovalo ;) z prveho obrazku vidno ze ano.

Aha, a já zase v této diskuzi nevidím obrázky, jenom chybu ve 3. příspěvku :(

Le_Ze

« Odpověď #18 kdy: 11. 07. 2016, 12:13:45 »
Nad těma chybama byl i obrazek.
Nemou za to, že to to někdo smazal  >:(