OpenVZ na CentOS 5.5 webserveru

fotka

• 216
    • Zobrazit profil
    • Linux forum
OpenVZ na CentOS 5.5 webserveru
« kdy: 27. 12. 2010, 13:50:42 »
Ahoj,

mám server s CentOS 5.5 v serverovně. Je na tom cPanel a ostováno několik domén.

Rád bych na tom serveru měl Windows XP. K tomu by se dalo využít OpenVZ a přidat k tomu .ISO obraz CDčka s windows a nainstalovat to na to.

Chci se zeptat jestli je to nějak možné udělat na tomto webserveru aniž bych nějak musel jinak rozdělit disky a složitě zálohovat.

Šlo by tam nějak jednoduše nainstalovat to OpenVZ?

« Poslední změna: 27. 12. 2010, 13:55:42 od Petr Krčmář »
Linux nováček - CeskeForum.com

Re: OpenVZ na CentOS 5.5 webserveru
« Odpověď #1 kdy: 27. 12. 2010, 14:20:52 »
Pod OpenVZ nelze virtualizovat Windows.
Fedora & CentOS (RHEL) user
Blog: /dev/stderr

FAWN

« Odpověď #2 kdy: 28. 12. 2010, 11:18:02 »
Zdá se mi to nebo klade uživatel fotka "fakt divný dotazy"? Proč XP na produkčním serveru? Jestli je dělení disků a zálohování složité, nepouštěl bych se do toho. Pokud mě paměť neklame, dá se použít jen vmware nebo headless virtualbox a oboje má mouchy.

Stanislav Petr

« Odpověď #3 kdy: 28. 12. 2010, 12:24:53 »
No, podle toho jak je polozenej dotaz, mate v technikach virtualizace celkem zmatek. Pro provoz WindowsXP ve virtualizaci by jste musel nejprve rozbehnout plnou virtualizaci, takze napr. XEN s HW podporou na procesoru, KVM nebo neco podobneho. Dale pak musite vuresit se svym pokkytovatelem prideleni IP adresy a MAC adresy pro virtualni server. Nicmene vzhledem k soucasnym cenam a nabidkam VPS pro Vas asi bude jednoduzsi si pronajmout hotovy VPS (napr. velice zajimava nabidka http://www.hosting90.cz/cz/virtualni-servery).