Blokovač reklám

voltaren

Blokovač reklám
« kdy: 05. 05. 2016, 08:13:28 »
Zase otravujete? "Vypnite prosím blokovač reklám. Bez nich to neutiahneme". Nie, nevypnem! Vôbec ma nezaujíma, či prežijete alebo padnete. Keď chcete web, zháňajte si peniaze od sponzorov, z vlastného vrecka.. Ak bude otravná lišta vyskakovať naďalej, budete iba ďalší web v poradí, ktorý nebudem navštevovať. Hotovo.


Re:Blokovač reklám
« Odpověď #1 kdy: 05. 05. 2016, 08:44:03 »
Tohle je předem naprosto zbytečná debata, která bude velmi únavná, nikam nepovede a už proběhla na mnoha různých webech i několikrát na tomhle fóru. My děláme Roota a většina příjmů nám plyne z reklamy. Máme spuštěný donační systém jako alternativu k reklamám, takže budeme rádi, když nám přispějete na provoz aspoň takhle. Mlácení prázdné slámy nemá smysl.
« Poslední změna: 05. 05. 2016, 08:45:36 od Petr Krčmář »

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokovač reklám
« Odpověď #2 kdy: 05. 05. 2016, 09:40:53 »
Tak abychom mlatili radsi slamu plnou, dejte do placu seznam domen, ze kterych vam leze reklama. Ja treba mam na Rootu uBlock vypnuty, ale mam hafo veci v /etc/hosts a nevim, jaky dopad to ma na Roota. Treba na starem Rootu mi nekdy naskakovala zluta lista i s vypnutym uBlockem, ale naprosto netusim, kvuli ktere zablokovane domene to mohlo byt. A cele to pochopitelne mazat nebudu.

Ivan Nový

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #3 kdy: 05. 05. 2016, 10:04:54 »
Zase otravujete? "Vypnite prosím blokovač reklám. Bez nich to neutiahneme". Nie, nevypnem! Vôbec ma nezaujíma, či prežijete alebo padnete. Keď chcete web, zháňajte si peniaze od sponzorov, z vlastného vrecka.. Ak bude otravná lišta vyskakovať naďalej, budete iba ďalší web v poradí, ktorý nebudem navštevovať. Hotovo.
No a, když si nic nekoupíte, nemá vaše existence vůbec žádný smysl.

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #4 kdy: 05. 05. 2016, 10:16:45 »
To podle mě není pravda. Já píšu články pro čtenáře, ne pro reklamní systémy nebo pro agentury. Ovšem čtenář zase musí pochopit, že provoz takového serveru stojí peníze, které se musí odněkud vzít. Přestože kolegové zkouší různé nové scénáře (školení, oslovování konkrétních firem, partnerství, affiliate, donační systém…), stejně hlavní příjem máme pořád z reklamy, stejně jako i další servery, které neslouží jako prodejní kanály nějaké konkrétní firmy.


Ivan Nový

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #5 kdy: 05. 05. 2016, 11:32:20 »
To podle mě není pravda. Já píšu články pro čtenáře, ne pro reklamní systémy nebo pro agentury. Ovšem čtenář zase musí pochopit, že provoz takového serveru stojí peníze, které se musí odněkud vzít. Přestože kolegové zkouší různé nové scénáře (školení, oslovování konkrétních firem, partnerství, affiliate, donační systém…), stejně hlavní příjem máme pořád z reklamy, stejně jako i další servery, které neslouží jako prodejní kanály nějaké konkrétní firmy.

Proč by jste na to musel někde vzít, vždyť vaši mzdu si dáte do nákladů a ještě ušetříte :-)))))) S komunisty nemá smysl diskutovat.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokovač reklám
« Odpověď #6 kdy: 05. 05. 2016, 11:53:37 »
Ach jo, to je jak u blbych na dvorku. A ty naklady, co si do nich da tu mzdu, se zaplati z ceho? On Root ma statni nebo EU dotace? Hlavne, ze je kazdy hned komunista.

Ivan Nový

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #7 kdy: 05. 05. 2016, 12:10:25 »
Ach jo, to je jak u blbych na dvorku. A ty naklady, co si do nich da tu mzdu, se zaplati z ceho? On Root ma statni nebo EU dotace? Hlavne, ze je kazdy hned komunista.

No a to právě ti blbí na dvorku nechápou a horují proti reklamě.

Nobody_nerezervovany

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #8 kdy: 05. 05. 2016, 13:08:07 »
Ovšem čtenář zase musí pochopit, že provoz takového serveru stojí peníze, které se musí odněkud vzít.

Tak to ja treba chapu, ale 60 smirovacich javascriptu jen na uvodni strance je fakt mimo a jestli to bez nich nejde, tak pro mne za mne zkrachujte.

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #9 kdy: 05. 05. 2016, 13:27:10 »
Tolik jich tam není, zajímalo by mě, kde se tohle číslo vzalo. Mohl bys být konkrétní? Zkušebně jsem nainstaloval Ghostery a píše mi o třech: BBelements, Google Adsense a Google Tag Manager.

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Blokovač reklám
« Odpověď #10 kdy: 05. 05. 2016, 13:46:52 »
No a to právě ti blbí na dvorku nechápou a horují proti reklamě.

Tak já jsem proti obtěžující reklamě. Vadí mi cokoliv, co způsobuje nepřiměřený load. Vadí mi cokoliv, co se agresivně pere o pozornost. Nevadí mi reklama, která se nevnucuje, ale takovou si asi jen tak někdo platit nebude.

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #11 kdy: 05. 05. 2016, 13:48:09 »
Tolik jich tam není, zajímalo by mě, kde se tohle číslo vzalo. Mohl bys být konkrétní? Zkušebně jsem nainstaloval Ghostery a píše mi o třech: BBelements, Google Adsense a Google Tag Manager.

Mně sedm: BBelements, Gemius, Google Adsense, Google Tag Manager, Crazy Egg, Google analytics a Optimizely

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #12 kdy: 05. 05. 2016, 13:55:20 »
Teď mi vyskočilo taky těchto sedm. Nevím, na čem to závisí. Každopádně jich není 60, jak se tu snažil někdo tvrdit. Jsou tu buď kvůli měření reklamních systémů nebo je to webová analytika. Crazy Egg nám umožňuje měřit používání prvků na webu a Optimizely je pro A/B testování, které tu teď na různých prvcích probíhá. Žádné hrůzy.

Nobody_nerezervovany

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #13 kdy: 05. 05. 2016, 14:39:39 »
Tolik jich tam není, zajímalo by mě, kde se tohle číslo vzalo. Mohl bys být konkrétní? Zkušebně jsem nainstaloval Ghostery a píše mi o třech: BBelements, Google Adsense a Google Tag Manager.

Tolik jich tam je. Nainstaluj ten hnusny fuj fuj komunizmus AdBlock, deaktivuj (disable everywhere), vlez na root.cz, rozklikni blockable elements, dej seradit podle typu (script), copy & paste do text editoru a pocitej. Rikam, ze jich je 60, protoze kdyz ja AdBlock aktivuju a vlezu na root znova, zbyde jich ze 65 (http://s32.postimg.org/g6n9mrc91/root_noadblock2.png) pouze 5 a root zustava zcela funkcni.
Tvuj web je zkratka zumpa a ty to ani nevis.

Nobody_nerezervovany

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #14 kdy: 05. 05. 2016, 14:41:55 »
PS: myslim klasicky ABP, ne ten uBlock, co ted frci mezi hipstery.