MacBook Pro 13" Early 2015 - nefunguje HDMI

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MacBook Pro 13" Early 2015 - nefunguje HDMI
« Odpověď #30 kdy: 28. 04. 2016, 16:30:36 »
Jo, jeden znamy si na Maca ucmrndlul tak lzicku kafe a bylo to v hajzlu.


Neviditelný

Re:MacBook Pro 13" Early 2015 - nefunguje HDMI
« Odpověď #31 kdy: 28. 04. 2016, 17:18:41 »
Očekáváš, že Macbook z roku 2015 bude fungovat v roce 2016? A kdo by asi pak kupoval nové Macbooky?

Apple produkty jsou odpad, komunita tomu odpovídá. Ten HW je totální předražený nekvalitní a neopraviltený brak, ke kterému ani neseženeš náhradní díly.

Zase jeden oslík co hračky do Apple viděl akorát na obrázku, co? Kdybytak hardware ostatních výrobců měl podobnou výdrž a délku podpory novými každoročními bezplatnými verzemi OS…

K původnímu dotazu: velmi pravděpodobně hardwarová porucha -> servis.

Lol, nová úžasná bezplatná aktualizace OS akorát zařízení zpomalí, takže pomalu tlačí ke koupi nového Macbooku. HW od Apple a výdrž? RAM i SSD připájené na základní desku a baterie přilepená,.. to je přímo sen všech servisů. Nemožnost sehnat oficiálně originální náhradní díly. A podobně. Nemluvě o tom, kolik posledních sérií bylo vadných už z výroby.

O nějaké mechanické odolnosti, třeba proti polití, ani nemluvě.

U iPhonů je to stejné, telefon je slepený, mají problémy se signálem, ohýbáním a všemožnýma bezdůvodnýma errorama. Po výměně některých komponentů (ale i bez ní) se vám telefon zablokuje.

A to vše za tu nejvyšší možnou cenu.

Jo oslík si to možná nekoupí, ale nějaký vůl možná ano.

Nevím jak MacBooky, ale s iPlackami mám docela dobrou zkušenost. Pro porovnání např. iPod Touch 1G, stáří 8 let, po výměně baterie stále plně funkční a to jsem ho dřív používal skoro 24/7 a přežil nesčetně blízkých setkání s parketami a betonem. Jolla TOH, stáří rok a půl, baterie na jestli dvou třetinách původní kapacity, konektor od sluchátek zpola mrtvý, tlačítka začínají jevit známky blížící se vyčvachtanosti a software zoufale rozvrtaný. Ani poslední verze Sailfishe nezvládá některé věci, co uměl iOS 3 v roce 2009 či kdy. Jeden iPhone se mi dokonce povedlo vyklopit do kbelíku s mýdlovou vodou a po osušení fungoval zcela bez emocí dál. Komunita okolo iOS je IMHO velmi dobrá, jailbreaknutý iPhone se dá naučit skoro všechno.

jolly

Re:MacBook Pro 13" Early 2015 - nefunguje HDMI
« Odpověď #32 kdy: 28. 04. 2016, 20:10:05 »


No, vidím že to máte bedlivě načtené z internetových diskusí!

To já mám zase velmi dobrou a letitou osobní zkušenost. Příští notebook bude zase Apple, ten co mám teď už má 8 let (v servisu ani jednou, šlape pořád jako hodinky, i když je už občas trochu dýchavičný -

To je hezké, ale tím pádem nemáte reálnou zkušenost se servisy Apple o nichž je v této diskusi řeč. Rozbít se samozřejmě může cokoliv a že by měl Apple servis na úrovni třeba Dellu, Fujitsu a nebo HP, to snad ani nemůžete myslet vážně a totéž platí o opravitelnosti, natož o ceně oprav.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MacBook Pro 13" Early 2015 - nefunguje HDMI
« Odpověď #33 kdy: 28. 04. 2016, 21:17:06 »
...totéž platí o opravitelnosti, natož o ceně oprav.

No, rozebirat Mac je dost k posrani. Takze se nedivim, ze oprava je draha uz jen kvuli te praci. To je neco uplne jineho, nez ThinkPad.

citanus006

Re:MacBook Pro 13" Early 2015 - nefunguje HDMI
« Odpověď #34 kdy: 28. 04. 2016, 21:54:22 »
Rozbít se samozřejmě může cokoliv a že by měl Apple servis na úrovni třeba Dellu, Fujitsu a nebo HP, to snad ani nemůžete myslet vážně a totéž platí o opravitelnosti, natož o ceně oprav.


no servis hp, taky zadna slava.. pred rokem sem poridil zbook, tyden na to po nejake hromadne zmene v biosu(zapnuti diskretni grafiky, vypnuti uefi, kamery a par ptakovin co k zivotu nepotrebuji) uz nenabehnul. Nepodarilo se dostat ani do biosu nebo co to ma. Vyhnul jeste driv nez mi nabidl moznost se tam dostat. V ruznych intervalech poblikaval numlock a caps lock. ale jinak nic..

No rikam si dobry novej hw, stat se muze.. Jeste ze sem si pripatil care pack s vymenou dalsi NBD na miste. No a cekal jsem cca 14dni, protoze deska putovala pres celej svet.. pry abych dostal stejnou konfiguraci vcetne graficke karty.. : ) No kdyz to prislo, tak trvalo operatorovy 4 dny nez ke me poslal technika. Ten to za cca 2h vymenil a predvedl funkcnost.

Takze care pack 1 NBD trval cca 19 dni : DD

btw kdyz sem ponem chtel aby mi technik prenastavil bios, tak se to rozhodilo znova : D. Jedine stesti bylo ze technik mel u sebe ten stejny ntb, tak desku prohodil po druhe.. upgradnul bios na verzi, ktera vysla ten den(btw v change logu ani zminka o podobnych problemech) a uz se to povedlo. Ale martirium teda.

S fujtistu sem mel stejny potize ale u serveru. onsite NBD za hrozny prachy s tim ze budou mit na sklade totozny hw pro pripadnou vymenu.. no kupodivu odesla deska ve dvou z 5 serveru a cekali sme nato vic nez tyden.

Jedine ten dell zatim nezklamal..


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MacBook Pro 13" Early 2015 - nefunguje HDMI
« Odpověď #35 kdy: 28. 04. 2016, 22:06:15 »
Hm, pekne. Hlavne, ze kdykoliv napisu, ze HP dela sracky, hned se najde nekdo, kdo mi to vyvraci. Mam Eee PC za 10 litru a slape uz snad 5 let uplne bez problemu.

tomasfuk

Re:MacBook Pro 13" Early 2015 - nefunguje HDMI
« Odpověď #36 kdy: 28. 04. 2016, 22:51:17 »
HP dělá sračky, ale nějaký ty sračky jsou tak ojebaný, že už se v tom nemá ani co posrat.  ;D Ono v takovém netbooku s atomem, kde se nic moc nehřeje, kde není ani žádná další žravá grafika, která by se uškvařila, se toho fakt moc co pokazit nemá. Hlavně nedej bože aby v tom bylo něco od nvidie. Ostatně i nějaká série macbooků s nvidia grafikama taky ochotně chcípala.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MacBook Pro 13" Early 2015 - nefunguje HDMI
« Odpověď #37 kdy: 28. 04. 2016, 23:10:22 »
Budes se divit, ale od netbooku HP Mini nebo jak se tomu nadava, se ti ulomi display nejpozdeji tak nekdy po zaruce. A je v tom take Atom. Muj stary Eee PC je akorat osoupany, neposralo se mi na nem zatim vubec nic. Krome toho duveruji HP, ze by dokazali i ten netbook s Atomem udelat tak, ze se bude prehrivat a kvuli tomu se posere.

tomasfuk

Re:MacBook Pro 13" Early 2015 - nefunguje HDMI
« Odpověď #38 kdy: 28. 04. 2016, 23:48:21 »
Jo, ten plast je slabej jak papír takže buď se ulomí, nebo spíše utrhne, celej pant nebo se vyrvou šroubky držící kovovou část pantu. A protože kov je drahej, ty panty se taky dělaj čím dál menší, takže už to spíš drži pohromadě jen silou vůle.

V rodině máme Acer Aspire One, taky jeden z netbooků z doby, kdy to ještě bylo na trhu, a na to, že je to acer, to taky stále překvapivě funguje u drží pohromadě.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MacBook Pro 13" Early 2015 - nefunguje HDMI
« Odpověď #39 kdy: 29. 04. 2016, 07:34:35 »
Jo, ten plast je slabej jak papír takže buď se ulomí, nebo spíše utrhne, celej pant nebo se vyrvou šroubky držící kovovou část pantu. A protože kov je drahej, ty panty se taky dělaj čím dál menší, takže už to spíš drži pohromadě jen silou vůle.

No, nejvetsi problem je asi v tom, ze se souduh inzenyr, co ma v hlave uplne nasrano, ani neoporadil s technologem, ktery by to mel vedet. Takze oni ti pitomci maji ty panty na strane displaye prisroubovane kazdy do dvou mosaznych futer o delce nekolika milimetru tak,ze ta futra jsou umistena vedle sebe. Ty panty jsou pak dost tuhe, takze kazdy pohyb displayem znamena namahani pacenim a po case se ta futra z toho tenkeho plastu jednoduse vypaci. Kdyby inzenyr nebyl kreten, da ta futra nad sebe, takze by byly namahany pouze tahem, coz by snad mohly vydrzet.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:MacBook Pro 13" Early 2015 - nefunguje HDMI
« Odpověď #40 kdy: 29. 04. 2016, 09:52:31 »
Budes se divit, ale od netbooku HP Mini nebo jak se tomu nadava, se ti ulomi display nejpozdeji tak nekdy po zaruce. A je v tom take Atom. Muj stary Eee PC je akorat osoupany, neposralo se mi na nem zatim vubec nic. Krome toho duveruji HP, ze by dokazali i ten netbook s Atomem udelat tak, ze se bude prehrivat a kvuli tomu se posere.
Mam HP mini už asi 5 let a kromě baterky, která je komplet v hajzlu, jede jak švýcary :-) Ale souhlasím s Tebou, že HP dělá sračky. Už jsem toho od nich měl a viděl hodně a kromě toho mýho Mini všechno stálo zaprd. A to nemluvim o jejich podpoře na webu, kde se ztratíš ještě dřív, než tam vůbec vlezeš...

jolly

Re:MacBook Pro 13" Early 2015 - nefunguje HDMI
« Odpověď #41 kdy: 29. 04. 2016, 10:31:50 »
Jo, ten plast je slabej jak papír takže buď se ulomí, nebo spíše utrhne, celej pant nebo se vyrvou šroubky držící kovovou část pantu. A protože kov je drahej, ty panty se taky dělaj čím dál menší, takže už to spíš drži pohromadě jen silou vůle.

V rodině máme Acer Aspire One, taky jeden z netbooků z doby, kdy to ještě bylo na trhu, a na to, že je to acer, to taky stále překvapivě funguje u drží pohromadě.

Jakou má souvislost elektroodpad zvaný netbook s tímto tématem?  Jakou Má Vaše zkusenost s jedním kusem vypovídací schopnost...proboha. :'(
----------------------------------------

Já bych se vrátil k tématu - tipuji tazatel dostane za 14 Maca zpět s tím, že je v pořádku a že "blbě je ten zbytek světa" a že si má pořídit na přehrávání místo zaostalého a hloupého HDMI kabelu Apple TV. ::)


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MacBook Pro 13" Early 2015 - nefunguje HDMI
« Odpověď #42 kdy: 29. 04. 2016, 10:42:13 »
Mam HP mini už asi 5 let a kromě baterky, která je komplet v hajzlu, jede jak švýcary :-)

Mozna mas kliku a mas model, kde je jina konstrukce nez v tom, ktery jsem mel v ruce.

@jolly: Stare Eee PC vubec nebyly elektroodpad. Byly to masiny udelane tak solidne, ze by jim to lecktery notebook za mnohem vice penez mohl zavidet. Treba ty slavne od ACERu, kterym se po par tydnech zacal lamat levy pant u displaye.

jolly

Re:MacBook Pro 13" Early 2015 - nefunguje HDMI
« Odpověď #43 kdy: 29. 04. 2016, 16:42:02 »
U prvních Macbooků Air se rozpadalo celý tělo -prostě se hliník v určitém místě doslova vydrolil - což v servisu koštuje min. 15 tisíc za výměnu celého šasi. Dělám z toho nějaké závěry? Ne. Je AsusEE lepší? Ne. resp. pokud si někdo myslí opak-> odvoz do blázince.

Držte se PROSÍM tématu. a nebo si založte"moje animozity vůči HP a Aceru". :o