Aby sme sa netahali za slovicka. Snazi sa to nainstalovat Oracle JCE Jurisdiction policy subory a okrem toho kniznice samotneho IAIK JCE rozsirenia.
Snaží se ta stáhnou a nainstalovat následujících šest souborů:
- dutils.jar
- iaik_jce_full_signed.jar
- iaikPkcs11Provider_signed.jar
- iaikPkcs11Wrapper.jar
- local_policy.jar
- US_export_policy.jar
To první jsou úplně obyčejné utility českého autora (balíček
com.pvt dává tušit, kde by se dalo pátrat). Další tři jsou komponenty knihovny IAIK, která pokud vím nemá samostatné Unlimited Strength Jurisdiction Policy, protože všechny implementovnaé algoritmy jsou přímno součástí té základní verze. Teprve poslední dva jsou
JCE Unlimited Strength Jurisdiction Policy od Oracle.
Stiahol som a precital. Lenze tu sa nebavime o JCE ale o JCE jurisdiction policy suboroch.
O těch já jsem také psal – chápal jsem to tak, že „JCE“ používáte jako zkratku pro „JCE Unlimited Strength Jurisdiction Policy“.
Tiez som si precital dokumentaciu k JCE IAIK ktora odporuca dva sposoby - bud pouzit CLASSPATH alebo nakopirovat subory do JRE/lib/ext adresara.
Přičemž ten druhý způsob je možný použít jedině v případě, že to JRE je vyhrazené pro aplikaci nebo aplikace, které počítají s tím, že budou mít na classpath tuto konkrétní verzi IAIK. Ono je naštěstí nutné JCE providera explicitně v kódu zaregistrovat, pokud by to tak nebylo, dalo by se pouhým nakopírováním těch knihoven do JRE/lib/ext odstavit aplikaci, která IAIK vůbec nepoužívá – stačilo by, že by při získávání implementací JCE neuváděla konkrétního providera a nacpalo se tam tohle „systémové“ IAIK, které by nepodporovalo nějaký algoritmus, se kterým daná aplikace počítá.
Pre konecneho uzivatela tu asi neostava vela moznosti ak chce danu aplikaciu pouzivat.
Tazatel ale psal o tom, že by chtěl, aby to mohli používat i ostatní uživatelé Linuxu. Což bude těžko splňovat postup – nainstalovat oddělené JRE, přepsat v něm soubory zasílané aplikací, nasměrovat na toto JRE prohlížeč. Navíc v tom balíčku pro stahování jsou i nějaké dll knihovny, takže uživatelům na Windows by se to nejspíš posléze pokoušelo zapisovat i do systémového adresáře Windows, a uživatelé Linuxu by měli stejně smůlu.
Asi iba stiahut spravne JCE Jurisdiction policy od Oraclu
Což nemusí pomoci, protože ta aplikace zjišťuje přítomnost správných souborů podle jejich kontrolního součtu – takže je potřeba použít přesně ty soubory dodávané s aplikací.
ja by som ich vsak na zaciatok nakopiroval to lib/ext a vyskusal ci ta aplikacia vobec funguje.
Otestovat, zda ta aplikace vůbec funguje, by měli především její autoři. V tomto případě je zjevné, že aby ten stávající stav někdo z pozice uživatele rozchodil, musel by mít mnohem větší znalosti, než původní autoři aplikace, a byla by to soustava hacků neaplikovatelná v jakémkoli jiném prostředí. Jediné rozumné, co se s touhle aplikací dá udělat, je hodit jí autorům na hlavu, ať to opraví.
Pokud tazatel opravdu chce trávit několik dní tím, aby to rozchodil sám u sebe, s rizikem, že druhý den vyjde nová verze a bude muset začít od začátku, ať se do toho klidně pustí. Ale těžko to s ním bude někdo hackovat přes diskusní fórum.