Wi-Fi automatická uvítací stránka

butan

Wi-Fi automatická uvítací stránka
« kdy: 20. 04. 2016, 08:59:19 »
Zdravim, byl jsem ted v tescu, maji zde free wifi (otevrena, nezabezpecena), co me zaujala, kdyz se pripojite z telefonu (android) tak automaticky se pusti prohlizec, nacte se stranka tesco s letakem akci, jak je tohle udelane, myslim ten hotspot ale to automaticke otevreni prohlizece, nase hotspoty chteji nejake overeni az kdyz uzivatel pusti browser, zada www neco a dostane login.

Nevite nekdo? Butan
« Poslední změna: 20. 04. 2016, 10:01:02 od Petr Krčmář »


Re:Wifi automaticky uvitaci stranka
« Odpověď #1 kdy: 20. 04. 2016, 09:10:04 »
Android nějak detekuje, že je k WiFi potřeba se přihlásit přes webovou stránku, a rovnou danou stránku zobrazí. Tesco to asi „zneužívá“ k zobrazení toho letáku. Jak přesně to Android detekuje by mne také zajímalo – předpokládám, že zkusí jít na nějakou předdefinovanou adresu u Googlu přes HTTP, a pokud místo očekávané odpovědi obdrží přesměrování, předpokládá, že cíl toho přesměrování je ta přihlašovací stránka.

Lol Phirae

Re:Wifi automaticky uvitaci stranka
« Odpověď #2 kdy: 20. 04. 2016, 09:37:35 »
Prosímtě, je udělaný tak (v Androidu i v iOS), že se OS snaží po připojení k síti připojit na nějaký hardcoded seznamy serverů a něco si s nich stáhnout. Pokud se mu to nedaří, tak předpokládá, že se jedná o captive portal a spustí vykuchanou verzi prohlížeče, aby se uživatel mohl přihlásit/odkliknout podmínky/cokoliv dalšího. Android nic sám nikam nepřesměrovává, to, co se zobrazí, je čistě funkce toho captive portálu (ten webserver, co tam běží, při jakémkoliv požadavku nového uživatele zobrazí to samé).

Kód: [Vybrat]
settings [get|put] global captive_portal_detection_enabled
settings [get|put] global captive_portal_server

(To put samozřejmě funguje pouze na rootnutém telefonu.)

Re:Wi-Fi automatická uvítací stránka
« Odpověď #3 kdy: 20. 04. 2016, 10:22:49 »
Prosímtě, je udělaný tak (v Androidu i v iOS), že se OS snaží po připojení k síti připojit na nějaký hardcoded seznamy serverů a něco si s nich stáhnout. Pokud se mu to nedaří, tak předpokládá, že se jedná o captive portal
V případě captive portálů se samozřejmě podaří něco stáhnout (tu přihlašovací stránku), takže „pokud se to nepodaří“ určitě ta podmínka není. A podle mne není ani podmínka „pokud stáhne něco jiného“, protože pak by to fungovalo s libovolným captive portálem – což nefunguje.

Lol Phirae

Re:Wi-Fi automatická uvítací stránka
« Odpověď #4 kdy: 20. 04. 2016, 11:33:52 »
V případě captive portálů se samozřejmě podaří něco stáhnout (tu přihlašovací stránku)

Hůůůůůůů. Nepodaří se stáhnout to, co OS očekává.

Např. Windows očekává odpověď "Microsoft NCSI", iOS očekává řetězec "Success" a Android očekává HTTP 204 s prázdným obsahem.

Jinak nevím, co u Jirsáků nefunguje s libovolným CP, ani nad tím nehodlám příliš hloubat. Stránka s letáky Lidlu tedy s libovolným CP samozřejmě nefunguje, protože málokdo si na svůj CP dává letáky Lídlu.Re:Wi-Fi automatická uvítací stránka
« Odpověď #6 kdy: 20. 04. 2016, 11:54:46 »
Z toho kódu je vidět, že Android se nejprve pokusí přes DNS přeložit adresu serveru, ve výchozím nastavení clients3.google.com. Pokud se to povede, použije první získanou IPv4 adresu a vytvoří HTTP požadavek na http://{IP_adresa}/generate_204. Pokud dostane jako odpověď jiný stavový kód, než je 204 (No Content), předpokládá, že je potřeba se k WiFi připojit přes captive portál.

j

Re:Wi-Fi automatická uvítací stránka
« Odpověď #7 kdy: 21. 04. 2016, 23:01:02 »
Jinak je to taky uzasnej zpusob distribuce cervu ... pocitam ze v US by se dalo par desitek mega z googlu za tohle chovani vymlatit.

Jenda

Re:Wi-Fi automatická uvítací stránka
« Odpověď #8 kdy: 22. 04. 2016, 02:19:14 »
Když už máš moc nad routerem, tak taky můžeš cokoli injectnout do prvního HTTP požadavku. Většinu uživatelů tak taky dostaneš…

technomaniak

Re:Wi-Fi automatická uvítací stránka
« Odpověď #9 kdy: 22. 04. 2016, 06:59:51 »
Nevite nekdo? Butan

Nevím jestli jsem tě pochopil správně podle směru diskuze anebo to nepochopily ostatní co máš na mysli. Podobnou funkci mají i České Dráhy když se člověk přihlásí na jejich Wi-Fi ve vlaku.

Jedná se funkci routeru u např. DD-WRT. ( http://superuser.com/questions/240946/can-i-set-up-a-website-on-a-wifi-router )
Prostě tam mají někde nějaký webserver s danou stránkou a na ten každého přesměrují.