Mám dostudovat VŠ?

Pedro

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #75 kdy: 01. 04. 2016, 09:30:17 »
Ale teraz vážne... Vychodiť 90% školy (predpokladám 4 a pol roka z 5-tich) a zvyšných 10% nechať tak, to niečo hovorí o odhodlaní človeka dotiahnuť veci do konca. Ja ako zamestnávateľ by som určite nechcel počuť, že keď Ťa zamestnám na nejaký projekt, tak spravíš 90% a potom mi zamávaš na rozlúčku tesne predtým než by to bolo hotové.

Přesně tak !
Tohle je podle mě ten nejdůležitější důvod, proč tu školu dodělat.


Kontraband

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #76 kdy: 01. 04. 2016, 09:45:55 »
zamestnavatel nemusi vediet, ze som nedorobil skolu.

Yarda

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #77 kdy: 01. 04. 2016, 09:59:36 »
zamestnavatel nemusi vediet, ze som nedorobil skolu.
U vás není zvykem uvádět v životopisu nejvyšší dosažené vzdělání? Ale jak jsem ti už dřív odpovídal, se školou hned sekni a jdi to do nejbližší krčmy zapít.
Dotazů podobného znění v poslední době nějak přibývá. Takže odpověď zní: Okamžitě se na to studium vykašli a za školy odejdi. Sice se může v budoucnu ukázat, že jsi udělal blbost, ale je to tvůj život a tvá blbost. Mne se to netýká ;D
Akorát než se definitivně rozhodneš (pokud už ses nezvratně nerozhodl), uvaž, kolik peněz do tvého studia tví rodiče vrazili. A že když se budeš někde představovat (třeba s pugétem budeš žádat v nějaké lepší rodině o ruku jejich dcery, pokud se to ještě teď nosí), budeš vzbuzovat lepší dojem, když budeš moci říci: "Já jsem inženýr/doktor/magistr..."

Kontraband

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #78 kdy: 01. 04. 2016, 10:04:50 »
jo to urcite. taku zenu, ktora si zaklada na titule by som nechcel, mrcha piiica jedna. a skolu mi financovali rodicia prve 2.5 roka, tj. bakalar. zvysok som si sam  8)

iwtu

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #79 kdy: 01. 04. 2016, 10:21:18 »
@kontrabant
Opytas sa otazku, ktoru za Teba nikto odpovedat nemoze. Clovek musi precitat cele vlakno, aby aspon zisitil, ktory to odbor a kde si vlastne nedokoncil. Ak si myslis, ze VS je iba o vedomostiach, tak je mi Ta luto. Nadovazok zacnes tuna v tomto vlakne obhajovat prax a ty vies najlepsie, co chcu zamestanavatela, bol si uz na vela pohovoroch, co mi uz samo o sebe pride zvlastne, ale pises tak, ako keby si mal skutocne ten najvacsi prehlad a bol si uz na pohovore doslova vsade.. Este obhajujes svoj plat, co je tiez vyznieva komicko..

Zhrnutie: Opytas sa, ci dokoncit VS a cely cas obhajujes, preco ju nedokoncit, hoci mas 90% hotovo.. Podla mna si magor alebo troll.

Mimochodom, ja mam titul z MFF, nechodil som na vela pohovoroch a bol som na tych par pohovorov pozvani aj na zaklade tohto titulu. Som rad ze ho mam, lebo to boli velmi fajn roky, vazim si ho lebo si vazim MFF a urcite by som to nepouzil na ranny zachod.. Ale inac to zavisi cisto o cloveka. Poznam cloveka s .PhD, co ma cez 40 rokov  ma 45k Kc, aj poznam cloveka s .PhD co ma cez 30 a zaraba 120 000 Kc. Uprimne, ja sa v tych platoch nevyznam. Su medzi nimi priepastne rozdieli a obcas aj medzi ludmi, co robia tie iste veci..

Moj osobny nazor, viera, je taka, ze VS je pre cloveka a nie pre zamenstavatela. A mozno este pre lekara..


Kontraband

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #80 kdy: 01. 04. 2016, 10:23:05 »
pekne si to napisal iwtu :)

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #81 kdy: 01. 04. 2016, 10:34:09 »
zamestnavatel nemusi vediet, ze som nedorobil skolu.

Začíná být jasné, že ty neřešíš "zda dokončit vš".
Ty jen tu hledáš nějaký důvod, jak doma sdělit, že na to nemáš a že tě vylili...

Yarda

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #82 kdy: 01. 04. 2016, 10:36:19 »
jo to urcite. taku zenu, ktora si zaklada na titule by som nechcel, mrcha piiica jedna. a skolu mi financovali rodicia prve 2.5 roka, tj. bakalar. zvysok som si sam  8)
Tak co vlastně čekáš? Jakou radu budeš brát? Nebo máš dlouhou chvíli a jen tu zbytečně prudíš?

podlesh

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #83 kdy: 01. 04. 2016, 10:46:32 »
Citace
* vytrvalost
* spolahlivost
* odolnost voci stresu
* zmysel pre presnost
* dodrziavanie terminov
mikrom:
tomuto sa hovori otrocina a zdieranie zamestnancov. Zamestnavatel by chcel po zamestnancoch aj nemozne, len aby boli zisky, len aby sa mal on dobre.
Jo tak spolehlivost, vytrvalost apod jsou otročina a odírání? Tak s takovým přístupem si raději sežeň titul, bez něj budeš nějaký "neotrocký" flek těžko hledat.

Jo a že jsi to tak nemyslel, že jsi neodpovídal přesně na ten seznam? Že sis z něj vybral jednu konkrétní položku, u které sis vzpomněl na nepříjemnou historku a vypěnil? A že když vypěníš tak se vším praštíš?
No tak to jsou přesně ty věci, které žádný zaměstnavatel nechce. To by musel být fakt, fakt HOOODNĚ dobrej.


pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #84 kdy: 01. 04. 2016, 10:52:13 »
U vás není zvykem uvádět v životopisu nejvyšší dosažené vzdělání? Ale jak jsem ti už dřív odpovídal, se školou hned sekni a jdi to do nejbližší krčmy zapít.

Nejlepší je shánět práci tak, že člověk životopis buď nepotřebuje, nebo je to jenom formalita.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #85 kdy: 01. 04. 2016, 11:07:13 »
- Logicke myslenie. To clovek neziska na VS. Logicky mysliet sa mozte naucit aj pri programovani samostatnou pracou. VS ti da moznost a rozhlad a je uz na tebe, ako tie informacie zuzitkujes.

Ano i ne - ono na tom neco je. Nevim, jestli se situace nejak zmenila, ale mam o tom pochybnosti, protoze to by ve skolstvi nesmel sedet porad ten samy typ lidi. Ale za bolsevika to bylo tak, ze teprve na VS pozadovali od lidi schopnost myslet a umet si poskladat informace dohromady. Veskere predchozi skolstvi bylo zalozeno na tom, ze se clovek nabifluje predepsany postup a ten pak aplikuje na skolni priklad, kdyz je vytazen k tabuli. Nejake mysleni bylo spis i potlacovano, protoze to uciteli nabourava zabehnuta schemata a znesnadnuje to skatulkovani zaku podle znamek. Krome toho ucitel sam uz tomu prd rozumi, protoze vse zapomnel a uci podle poznamek, ktere si napsal ve svych zacatcich pred dvaceti lety a ktere od te doby neupdatoval.

Ostatne cilem skoly neni vychovat myslici lidi, ale nadelat z nich sede kosticky stejne velikosti, ktere se daji poskladat do jedne velke, sede kostky. Jak napsal Neruda, "Bude-li kazdy z nas z kremene, je cely narod z kvadru". I kdyz tedy Neruda tim myslel neco jineho, nez jak to chape skolstvi. Myslici lidi vylezaji az z VS, tedy alespon nekteri z nich. Pokud se mysleni vyskytne i u lidi s nizsim vzdelanim, tak se jedna o obdivuhodne lidi, kteri se skolstvim nenechali nacpat do vykazane skatulky a navzdory usili ucitelu schopnost myslet rozvinuli. A skoro bych vsadil obuv, ze vetsinou to nebudou ti, kteri vzdy prochazeli s vybornym prospechem, protoze tem casto chybi predpoklady pro biflovani.

Jo tak spolehlivost, vytrvalost apod jsou otročina a odírání? Tak s takovým přístupem si raději sežeň titul, bez něj budeš nějaký "neotrocký" flek těžko hledat.

Tak pokud si to zamestnavatel predstavuje tak, ze on nasmlouva nesmyslne terminy nebo zamerne udrzuje pocet zamestnancu nizsi, nez by bylo potreba, protoze zamestnanci prece muzou jeste makat po vecerech a o vikendech doma, navic zadarmo, protoze prece nejsou v praci a pokud mozno za co nejnizsi plat, tak rozhodne ano.  Je to otrocina a odirani. Clovek pracuje, aby zil. Nezije proto, aby pracoval.

Kontraband

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #86 kdy: 01. 04. 2016, 11:17:32 »

Ty jen tu hledáš nějaký důvod, jak doma sdělit, že na to nemáš a že tě vylili...

mna nevyhodili zo skoly. sam som to nechal tak, lebo som v tom nevidel zmysel. jednoducho som sa sekol v obore, na ktorom sa ucili sracky, a boli tam studaci, ktori by chceli byt hned manazeri.

kdr

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #87 kdy: 01. 04. 2016, 11:23:47 »
@kontrabant

Moj osobny nazor, viera, je taka, ze VS je pre cloveka a nie pre zamenstavatela.

1) Pokud mi jako zástupci zaměstnavatele přistanou na stole dvě CV a můžu si vybrat, tak si vyberu člověka s VŠ a nebo někoho, kdo neměl/nechtěl na to tu školu dodělat? Myslím, že je jasný, jaký lejstro poletí do koše a koho si pozvu (můžu si vybrat, nemůžu přitom pozvat všechny). Proč si brát nahnilý jablko, když vedle leží krásný?

2) Uvažujte co budete dělat za 20 let v 45 letech  - budete furt tou středoškolskou programátorskou klávesnicí? Co budete dělat v 55 letech? Měnit někde tonery u tiskáren, protože v 55 to už člověku nemyslí, jako v 25 letech (kdy neměl na to dodělat školu...) a do důchodu daleko?

3) Dneska jde na VŠ 60-70 % populace, v jaký konkurenční pozici budou za 25 let dnešní "pouze" maturanti?


nedůležité

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #88 kdy: 01. 04. 2016, 11:35:22 »

Jo tak spolehlivost, vytrvalost apod jsou otročina a odírání? Tak s takovým přístupem si raději sežeň titul, bez něj budeš nějaký "neotrocký" flek těžko hledat.

Tak pokud si to zamestnavatel predstavuje tak, ze on nasmlouva nesmyslne terminy nebo zamerne udrzuje pocet zamestnancu nizsi, nez by bylo potreba, protoze zamestnanci prece muzou jeste makat po vecerech a o vikendech doma, navic zadarmo, protoze prece nejsou v praci a pokud mozno za co nejnizsi plat, tak rozhodne ano.  Je to otrocina a odirani. Clovek pracuje, aby zil. Nezije proto, aby pracoval.

Makat po večerech a o víkendech je něco jiného než spolehlivost a vytrvalost. A upadne do toho spíš vzdělaný člověk a nebo nějaký salámista co ani vysokou nedodělal protože tak nějak nevěděl co by jako to no né byli to tam všetko debili a k čemu to vlastně je no - a najednou by chtěl být důležitý a nepostradatelný?

Diplom má u přijímacího řízení cenu většinou jinde než jako certifikát o získaných odborných znalostach. Ale to už tu psali jiní.

Kontraband

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #89 kdy: 01. 04. 2016, 11:37:09 »
zle sa nato pozerat. za 25-30 rokov bude mat nie kazdy treti titul, ale kazdy uz bude mat titul. a kde budu? v tescu za pokladnou, alebo na pracaku. Poznamenam, ze mam titul Bc. z FIT VUT, narocna skola a dovolim si tvrdit, ze narocnostou ten Bc. je asi taky, ako ked niekde vystudujete Mgr. Vyberat na zaklade VS vzdelania v zivotopise je mylne.

ad1) Ak tam nemate minimalne fakt kvalitnu VS, co je napr. CVUT, UK v Prahe, alebo Harvard/MIT/Oxford, tak je chybne vyberat na zaklade VS vzdelania, pretoze ten titul nezabezpeci to, ze viete mysliet programatorsky, ze z vas bude dobry programator. A predpokladam, ze firma chce aj cloveka, ktory bude taketo myslenie mat, a nie ze to sprasi ako to robil na skolskych projektoch, a potom ked pride novy clovek na jeho miesto, bude sa chytat za hlavu, ze kto to robil a nebude sa to dat udrziavat. Realita je zial taka, ze skolske projekty vobec nie su riesene takym tym stylom OOP, na nejaky dalsi rozvoj.

ad2) Mat na stole 2 CV, jeden s X skusenostami, s X technologiami a mat CV bez skusenosti a len s ukoncenou VS, ktory kandidat bude mat vacsi prinos pre mna? Ten prvy clovek sa nebude musiet ucit novu technologiu, bude vediet nejake principy, architekturu, vediet si to navrhnut. Ten druhy? Tam potecu naklady na zaucenie, na jeho rozvoj, bude sa ucit na projekte, a to bude stat firmu velke peniaze aj do buducna.

Myslim, ze v IT staci 1. stupen VS vzdelania, cize Bc. Ale z kvalitnej VS, nie z nejakej hornej-dolnej. Lebo na tej kvalitnej skole vas naucia tie dolezite zaklady. Preco ked by som bol na 2. stupni, cize Mgr. odbor Informacne systemy, tak sa tam mam ucit veci, ktore s tym nesuvisia a su povinne pre vsetky odbory? A predmety zamerane na moj odbor, tak len par? A este tie povinne su tak tazke, alebo tak nastavene, aby vyhodili na nich studentov. Aky to ma zmysel?