Mini ITX

Pavko

Re:Mini ITX
« Odpověď #30 kdy: 03. 04. 2016, 23:35:35 »
Za ty peníze velmi rozumná volba, 17W TDP, slušný výkon CPU, pasivní chladič na CPU, mohu se zeptat, jakou hlučnost to má? P.


Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mini ITX
« Odpověď #31 kdy: 04. 04. 2016, 09:43:54 »
No ten výkon 1037U je dle PassMark cca třetinový oproti původně uvažovanému i3-6100, proto sem to tady ani nenavrhoval.

Deska sama je pasivní, zdroj tam mám taky pasivní a pak už je tam jen WD Red 2TB disk. Nejdřív sem tam měl dvakrát TFX Seasonic 80Plus Gold (ten při zátěži do 50% nepouští ventilátor), ale ten dvakrát po 11 měsících odešel, tak sem tam dal Chieftec CDP-090ITX, ten je tam teprve 5 měsíců, takže se teprve uvidí.

Nicméně 17W na pasivní chlazení už je docela dost, patrně to předpokládá účinné větrání skříně, což já nemám, Gigabyte pro jiné trhy dělá tu stejnou desku s ventilátorem CPU, nechápu proč se tady prodává pasivní.

Když sem počítač instaloval při otevřené skříni, tak sem neměl dobrý pocit z teploty pasivu procesoru a hlavně chipsetu, ten byl ještě teplejší, takže sem pro svůj dobrý pocit na procesor přidal ventilátor. Protože já to mám jako domácí NAS, router, SSH server apod. a je to umístěné v předsíni zavřené ve skříni, takže sem hlučnost až tolik neřešil.

Ten přidaný ventilátor je Noctua NF-A6x25 FLX a mám ho puštěný na 3000 rpm při kterých by měl mít 19,3 dB(A) když tu skříň otevřu tak to je slyšet, těžko kvantifikovat, je to trochu slyšet i při zavřené skříni.

Kdybych to chtěl mít v obýváku, tak ventilátor stáhnu na 2400 rpm (případně 1600 rpm pokud by i 2400 bylo moc hlučné) a případně bych přidal další tichý ventilátor do skříně.

Pavko

Re:Mini ITX
« Odpověď #32 kdy: 26. 04. 2016, 15:26:37 »
Zdravím vespolek, píši trochu se zpožděním, poskládal jsem to, vše bylo krásně tiché (pro mě naprosto dostačující), než jsem osadil (jako poslední) HDD WD RED 3TB 7200ot. Sice je upevněn přes pryžové podložky, ale kraválu vydá hodně, což dost kazí "zvukový" dojem z té sestavy. Ale jinak se vše zdařilo, uvidíme, až v létě bude v místnosti přes 27 st. C.

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mini ITX
« Odpověď #33 kdy: 26. 04. 2016, 15:53:37 »
To pak musí být WD Red Pro, obyčejné WD Red mají 5400 rpm.

Jakou desku, procesor, zdroj a chlazení si nakonec zvolil?

Pavko

Re:Mini ITX
« Odpověď #34 kdy: 26. 04. 2016, 16:30:30 »
Pardon, je to 5400 RPM - https://www.alza.cz/western-digital-red-3000gb-64mb-cache-d342212.htm
CPU i3-6100T
MB ASRock H170M-ITX/DL
Noctua NH-L9i

Týden jsem testoval (memtest, HDD) a zatím OK. Výkonu to má až moc (měl jsem AMD C-60).


Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mini ITX
« Odpověď #35 kdy: 26. 04. 2016, 23:23:43 »
A že sem tak zvědavej, zdroj je jaký? A proč nakonec Noctua NH-L9i místo původně uvažovaného Zalman CNPS2X?

Pavko

Re:Mini ITX
« Odpověď #36 kdy: 27. 04. 2016, 14:42:31 »
Našel jsem certifikaci od výrobce přímo pro můj typ desky co jsem pořizoval. Recenze byly velmi kladné, a tak jsem do něj šel. Zkusil jsem pořídit i ten Thermaltake, ale má zespoda takový plastový bazmek pro uchycení chladiče a tato základní deska tam má vystouplé součástky - osadit nelze - použil jsem z něho ventilátor pro přídavné chlazení. Zatím ho nemám zapojené, sestava se moc nehřeje, ale je fakt, že vytížení (CPU) je obvykle pár procent, maximu se přiblíží jen ve špičkách a pouze krátkodobě. Case mám SILVERSTONE SST-ML03B, zdroj jsem použil klasický ATX Fortron FSP300-60HHN, vím, že kvalitou asi nic moc, ale je opravdu tichý. Spotřebu jsem ještě nezměřil - časem dám vědět.

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mini ITX
« Odpověď #37 kdy: 27. 04. 2016, 16:25:49 »
Šikovná placatá skříň co pobere klasický ATX zdroj a Micro ATX desku - netřeba se omezovat nabídkou TFX/SFX zdrojů a ITX desek.

nobody(ten pravej)

Re:Mini ITX
« Odpověď #38 kdy: 27. 04. 2016, 18:14:45 »
Šikovná placatá skříň co pobere klasický ATX zdroj a Micro ATX desku - netřeba se omezovat nabídkou TFX/SFX zdrojů a ITX desek.
opravdu reagujes v tematu ITX tim aby se nevybralo ITX? navic pote co tazatel napsal ze uz ma vybrano, nakoupeno, postaveno, zprovozeno? ;)

Pavko

Re:Mini ITX
« Odpověď #39 kdy: 27. 04. 2016, 19:28:56 »
Ano, od ITX zdroje jsem nakonec odstoupil - díky case, který je super malý, ale natolik velký, že pojme "plnotučný" ATX zdroj, kterých je na výběr x (narozdíl od ITX/SFX). Ale většina diskuse je o ITX/SFX, tak snad v pořádku.
Psal jsem, že mám vše mimo MB, case a CPU - zdroj jsem zahrnul pod case. Jinak se můj termín dohotovení díla protáhl, já vím :-).

Pavko

Re:Mini ITX
« Odpověď #40 kdy: 27. 04. 2016, 19:31:54 »
Ještě jednou díky všem zúčastněným za podnětné rady!

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mini ITX
« Odpověď #41 kdy: 27. 04. 2016, 23:00:59 »
Šikovná placatá skříň co pobere klasický ATX zdroj a Micro ATX desku - netřeba se omezovat nabídkou TFX/SFX zdrojů a ITX desek.
opravdu reagujes v tematu ITX tim aby se nevybralo ITX? navic pote co tazatel napsal ze uz ma vybrano, nakoupeno, postaveno, zprovozeno? ;)
Jen chválím právě tu vybranou skříň, má to velikost a vzhled HiFi komponenty, takže je to ideální jako HTPC a přitom se do toho vleze Micro ATX deska, takže si tam můžu nastrkat diskrétní grafiku, tunerovou kartu, grabovací kartu a vleze se tam i ATX zdroj, takže nejsem odkázán na zoufalou nabídku TFX/SFX zdrojů.

nobody(ten pravej)

Re:Mini ITX
« Odpověď #42 kdy: 28. 04. 2016, 01:37:53 »
Jen chválím právě tu vybranou skříň[...]
tak to pak jo :) to se omlouvam :)

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mini ITX
« Odpověď #43 kdy: 29. 04. 2016, 12:24:52 »
ASRock DeskMini: nejmenší počítač s vyměnitelným procesorem má základní desku mini-STX
http://www.zive.cz/default.aspx?article=182235&section=4

Pavko

Re:Mini ITX
« Odpověď #44 kdy: 29. 04. 2016, 21:18:30 »
Dobrý den, to miniPC vypadá super, kdybych o něm věděl, možná bych i počkal :-) Ale uvidíme, jakou cenu bude mít u nás a jak dlouho potrvá než bude u nás k mání. Pavko.