Icinga monitoring SLA

Honza

Icinga monitoring SLA
« kdy: 02. 08. 2016, 09:14:42 »
Dobry den,

rozjel jsem si Icingu na monitoring site a stale se mi nedari roychodit procentualni nebo jakekoliv zobrazeni SLA. Postupoval jsem dle https://www.howtoforge.com/tutorial/install-icinga2-and-icingaweb2-on-centos-7/

Potreboval bych nejakym zpusobem mit k dispozizi urove+n dostupnosti sluzby behem mesice/roku. Instalaci mam zakladni dle tutorialu. Vedel by nekdo poradit?

Dekuji


Re:Icinga monitoring SLA
« Odpověď #1 kdy: 03. 08. 2016, 09:05:51 »
Terminologická poznámka: SLA je service level agreement - tj. dohoda o tom, jaká má být úroveň/kvalita služby. Ty zřejmě nechceš vidět SLA, ale chceš vidět nějaký indikátor(y) úrovně služby (abys mohl říct, jestli byla SLA dodržena nebo ne).

Indikátory můžou být různé. Nejjednodušší a nějčastější je dostupnost (availability), což je předpokládám to, co chceš vidět. Pokud to teda chápu správně, tak kdyby sis to správně pojmenoval, zadal bys do googlu "icinga availability report" a našel např.:

https://wiki.icinga.org/display/howtos/Availability-Report+parser
https://www.icinga.org/products/screenshots/icinga-reports/
https://wiki.icinga.org/display/howtos/Setting+up+Icinga+with+Reporting

Údaje o dostupnosti se ukládají do databáze, takže pokud ti výstup žádného existujícího nástroje nevyhovuje, neměl by být neřešitelný problém si nějakou analýzu a zobrazení napsat sám.

Re:Icinga monitoring SLA
« Odpověď #2 kdy: 03. 08. 2016, 11:50:51 »
Ještě doplním, že pro modelování složitějších služeb, sestávajících z více podslužeb, se používá Icinga Business Process.

https://www.icinga.org/products/icinga-web-2-modules/