FreeRadius - proxy k NPS

Karel

FreeRadius - proxy k NPS
« kdy: 29. 03. 2016, 23:24:12 »
Dobrý den všem,

po spoustách hodin trápení a googlení už musím požádat o radu vás. Snažím se rozběhnout pod Debianem Freeradius. To samo o sobě není problém. Problém je to, že bych byl rád, kdyby fungoval jako proxy pro různé domény a to tak, aby se vždy identifikoval jedním certifikátem.

Myšlenka je jednoduchá. Mám více lokalit. V každé lokalitě je sólo Windows AD doména. Není možné ani žádoucí jednotlivé lokality propojit. Potřebuji pro ně ale jednotný RADIUS server, aby se klienti mohli hlásit v kterékoliv lokalitě. V podstatě takový privátní "Eduroam". I toto není problém a funguje mi to.

Rád bych to měl ale tak, že FreeRadius bude jediný, kdo se prokazuje klientovi svým certifikátem. V současné době se klientům vždy prokazuje lokální RADIUS z jednotlivých lokalit a ten běží na lokálních NPS se selfsigned certifikátem. Ve Win 7 tak není možné se jednoduše k síti připojit, aniž by se manuálně konfigurovala nebo se importoval certifikát lokální CA.

Proto se chci zeptat, dá se nějak udělat, aby FreeRadius pracoval defacto v režimu MITM a byl tím, kdo jediný komunikuje s klientem a jediným, kdo komunikuje s lokálním NPS RADIUS serverem a aby zabránil přímé komunikaci klienta s lokálním NPS?

Díky mockrát za jakoukoliv radu.
Samozřejmě, rád bych kombinaci PEAP+MSCHAPv2.

Ještě jednou díky.