reklama

Je možné obejít FUP pomocí VPN?

pavlix

• 253
    • Zobrazit profil
Re:Je možné obejít FUP pomocí VPN?
« Odpověď #15 kdy: 03. 03. 2016, 08:23:35 »
Myslím, že analýza paketů není legislativně možná, u nás ve firmě (ISP) jsem navrhoval, že bychom mohli přijít se službou cachování často navštěvovaných webů či stahovaných souborů, a bylo mi řečeno, že to není možné, že bychom museli analyzovat a zasahovat do komunikace atd, a že to nemůžeme, protože nějaké zákony tomu brání.

Nebudu se vyjadřovat k zákonům, ale je to hrozná prasárna. Zákazník očekává, že si kupuje internetové připojení, ne transparentní proxy. Dokonce i méně znalý zákazník očekává, že si kupuje internetové připojení jako ostatní, i když třeba sám neví, co to přesně znamená. V dnešní době se dejme tomu dá tolerovat CG-NAT, protože IPv4 adresy prostě nejsou. ISP samozřejmě může poskytnout další vlastní služby jako je třeba proxy, a aktivně je zákazníkovi nabízet.

I když je pravda, že se člověk v tomto světě potkává s ledasčím a třeba zaměstnanci O2 se mnou běžně mluvili o připojení rychlosti 6 mbit, ačkoli se po tom připojení nedalo odeslat více než stovky kilobitů. Podobně zaměstnanci UPC za 100 mbit označovali připojení, přes které člověk pošle cca megabajt. Když se k tomu přidá omezování na základě konkrétních protokolů, tak už by mě nepřekvapila ani manipulace s komunikací.

reklama

beer

• 722
    • Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 03. 03. 2016, 12:49:01 »
Myslím, že DPI právě nemohou používat.

Hobbit

« Odpověď #17 kdy: 04. 03. 2016, 17:18:46 »
existuje neco jako sitova neutralita, tudiz neni legislativne mozne jednak zasahovat do provozu, jednak omezovat/uprednostnovat jednotlive cile/zdroje provozu a provadet dalsi veci. Ted zrovna visi v EU parlamentu dasli vec, ktera se sitovou neutralitou souvisi - tyka se (ne)dorucovani spamu zakaznikum - proste legislativne nebude mozne defaultne odmazavat zakaznikum spam na urovni serveru, pokud si o to vyslovene nepozadaji.

Pokud vam nestiha konektivita, tak je rozhodne lepsi a cistejsi cesta posileni privodu. Jit cestou transparentnich proxy je prasarna nejvyssiho radu, silne nedoporucuji.

BTW u vetsich provideru si poskytovatele obsahu umistuji CDNky, coz je ve vysledku cache, ale toto urcite nebude vas prikpad.

Lol Phirae

« Odpověď #18 kdy: 04. 03. 2016, 17:36:15 »
Ted zrovna visi v EU parlamentu dasli vec, ktera se sitovou neutralitou souvisi - tyka se (ne)dorucovani spamu zakaznikum - proste legislativne nebude mozne defaultne odmazavat zakaznikum spam na urovni serveru, pokud si o to vyslovene nepozadaji.

Ach to je tak báječný a chytrý nápad! A taky zavirované emaily zásadně doručovat!!! Ještě že tady tu Brusel máme!!!

P.S. Vzpomínám, kterak v Bruseli zahazavali v europarlamentu všechny maily europoslancům - zcela úmyslně - poté, co jim lidi na popud švédských Pirátů začali posílat masově ohlasy na nějaký podobně geniální nápad týkající se internetu.

reoijvreio

« Odpověď #19 kdy: 05. 03. 2016, 12:51:48 »
Jediné, co reálně funguje např. i u českých mobilních operátorů je tunelování přes ICMP.

reklama

martin

« Odpověď #20 kdy: 07. 03. 2016, 21:46:39 »
U Vodafonu obchazim VPNkou na PPTP, pres OpenVPN (ani na 443) mi to negungovalo (FUP jsem neobesel).

j

« Odpověď #21 kdy: 08. 03. 2016, 09:24:47 »
...Zákazník očekává, že si kupuje internetové připojení, ne transparentní proxy. ...
Mi povidej, zakaznik pres moje varovani, ze to nebude fungovat, chtel nasadit prave  transparentni proxy ... mno po cca mesici se to zrusilo. Normalni web jeste jakz takz OK, ale ... trebas nektery banky (bezici pres javu) proste nefungovaly (pres nakonfigurovanou proxy jo, ale ne pres transparentni). A narazelo se na dalsi a dalsi veci, ktery pres to provozovat bylo minimalne narocny na konfiguraci.

BTW: ISPcku by daleko vic ulehcilo mit torrent cache (nebo jeste lip, verejnej prostor pro sdileni filmu, muziky a her), coz je taky legislativni dilema. Pisu dilema, protoze by se i na to dalo pohlizet jako na technicky prostredek, stejne jako router/kabel/switch ...

...
Ach to je tak báječný a chytrý nápad! A taky zavirované emaily zásadně doručovat!!! Ještě že tady tu Brusel máme!!!
...
Spis jde o to, aby ti do toho nehrabal nejakej dobroser nekde cestou bez tvyho vedomi. Takze pokud si vylozene nevyzadas likvidaci zavirovanych mailu, tak by ti mely byt spolehlive doruceny ;D.

Hobbit

« Odpověď #22 kdy: 08. 03. 2016, 18:22:02 »
BTW: ISPcku by daleko vic ulehcilo mit torrent cache...
Chapu, ze u maleho ISP muze torrent zpusobovat spicky na privodu, vice problemu ale zpusobi na posledni mili.

Presto si dovolim oponovat, torrent tvori radove jednotky procent celkovyho toku. Zato streamovane video, ktere je navic navic narocnejsi na prenos (musi byt dopraveno vcas) dela 30% tafficu.

Jose D

• 491
    • Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 13. 03. 2016, 21:32:11 »
Zato streamovane video, ktere je navic navic narocnejsi na prenos (musi byt dopraveno vcas) dela 30% tafficu.
No větší ISP dosáhnou třeba na tohle: https://isp.google.com/iwantggc/.

MK

« Odpověď #24 kdy: 13. 03. 2016, 22:13:22 »
Jde.

Obchazim tak FUP u O2.
Nasel jsem si mensi firmu, ktera nabizi VPN servery i v cesku a stoji to kolem 50Kc mesicne..

Zkousel jsem ruzne kombinace VPNek. Jedine co funguje je pokud cely provoz jede pres https (443). Bohuzel OpenVPN musi byt spravne nastavene na tento port (na serveru) coz neni bezne.

A tady prichazi se spasou Microsoft :D SSTP - proprietarni protokol, ale funguje dokonale (jede defaultne na 443).
Na windows to ma implicitni podporu, na mac jsem nasel free program EasySSTP (trochu horsi vykon nez na windows).
Pro linux jsem nehledal.

Unknown

« Odpověď #25 kdy: 17. 03. 2016, 09:48:53 »
Pokud pouzivaj heuristiku provozu, tak Vam to neprojde. Prakticky vyzkouseno.

MarekX

« Odpověď #26 kdy: 28. 10. 2016, 21:37:54 »
Mohu potvrdit, že tunelování přes VPN s protokolem SSTP při současném zapnutém šifrování dat spolehlivě obejde FUP u O2. Používám PureVPN.

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 28. 10. 2016, 21:45:48 »
Ehm, jak to myslite s tim zapnutym sifrovanim? Bez nej by to nebylo VPN ale jaksi jen VN.

xsouku04

« Odpověď #28 kdy: 28. 10. 2016, 22:18:41 »
No ale ona je povinná síťová neutralita. Tedy mít různá FUP  pro různé druhy provozu zakázala EU?

Ondrej

« Odpověď #29 kdy: 28. 10. 2016, 22:41:12 »
No ale ona je povinná síťová neutralita. Tedy mít různá FUP  pro různé druhy provozu zakázala EU?
Asi ne, o2 sou smejdi co treba nepocitaj do fup nejake weby s kterejma se dohodnou a prochazi jim to.

-----
Cili staci rozjet openvpn na 443 a nezapocitava se fup? To se me nezda...

reklama