Ukradenej telefon

hu

Ukradenej telefon
« kdy: 18. 02. 2016, 16:10:25 »
Zdravicko,

dnes se mi povedlo si nechat stipnout telefon. Jelikoz novym drzitelem pristroje je patrne nejaka smazka s intelektem varny konvice, pred wipenutim do telefonu vrazil svoji T-Mobile SIMku a zapnul ho. V dusledku mam v logu dovecotu presnej cas pripojeni a prislusnou IP adresu.

Oficialni cestou nic resit nebudu, jednak nehodlam ztracet na cas na fizlarne, jednak by se na me organ stejne vybod, bo cena telefonu je 4990.

Napada vas nejakej jiny zpusob, jak toho saska identifikovat? Just for fun, se ztratou jsem smiren.


tomasfuk

Re:Ukradenej telefon
« Odpověď #1 kdy: 18. 02. 2016, 16:29:52 »
telefon můžeš něchat zablokovat u operátora, asi bude třeba papír od pčr. Víc infromací o tej jeho sim nemáš? nějaký id či číslo?

pokud ip patří t-mobilu (připojil se přes data), mohli by zjistit, kdo ji měl v daný čas půjčenou.

btw, simkarta, případně paměťová karta, něco taky stojí, třeba se dostaneš přes 5000 :-)

Pochybuju, že se tím ale bude vůbec někdo zabývat.

hu

Re:Ukradenej telefon
« Odpověď #2 kdy: 18. 02. 2016, 16:35:14 »
Ja jen predpokladam, ze se pripojil pres mobilni data, protoze IP adresa patri T-Mobile, takze vic informaci nemam. Jinak me samozrejme taky napadlo, ze by to T-Mobile mohl sparovat s ucastnikem (nebo alespon telefonnim cislem, pokud je to predplacenka), ale nikoho tam neznam.

Log here:
Kód: [Vybrat]
Feb 18 10:11:32 [dovecot] imap-login: Login: user=<xxx@xxx.com>, method=PLAIN, rip=37.48.41.123, lip=xxx, TLS
Feb 18 10:12:10 [dovecot] imap-login: Login: user=<xxx@xxx.com>, method=PLAIN, rip=37.48.40.131, lip=xxx, TLS

Sten

Re:Ukradenej telefon
« Odpověď #3 kdy: 18. 02. 2016, 17:34:15 »
Ja jen predpokladam, ze se pripojil pres mobilni data, protoze IP adresa patri T-Mobile, takze vic informaci nemam. Jinak me samozrejme taky napadlo, ze by to T-Mobile mohl sparovat s ucastnikem (nebo alespon telefonnim cislem, pokud je to predplacenka), ale nikoho tam neznam.

T-Mobile to spáruje na žádost orgánů činných v trestním řízení. Na žádost někoho cizího to ale dělat nebude.

hu

Re:Ukradenej telefon
« Odpověď #4 kdy: 18. 02. 2016, 17:54:17 »
T-Mobile to spáruje na žádost orgánů činných v trestním řízení. Na žádost někoho cizího to ale dělat nebude.

Ani kdyz hezky poprosim a zapanackuju?



Lol Phirae

Re:Ukradenej telefon
« Odpověď #5 kdy: 18. 02. 2016, 19:01:39 »
Ani kdyz hezky poprosim a zapanackuju?

Ne, ani tak ne. A upřímně, P&Ch se ti na to taky vyserou. Telefon jsem si našel podle GPSky (rootnutý antitheft) a když jsem to pomahačům šel po týdnu nahlásit, aby ho zase odblokovali, tak mi sdělili, že se zatím ani neobtěžovali ho po nahlášení zablokovat.

 ::) ::) ::)

hu

Re:Ukradenej telefon
« Odpověď #6 kdy: 18. 02. 2016, 19:22:51 »
Ne, ani tak ne. A upřímně, P&Ch se ti na to taky vyserou. Telefon jsem si našel podle GPSky (rootnutý antitheft) a když jsem to pomahačům šel po týdnu nahlásit, aby ho zase odblokovali, tak mi sdělili, že se zatím ani neobtěžovali ho po nahlášení zablokovat.

 ::) ::) ::)

Ja ho mel pomerne kratce, takze jsem nestihl ucinit zadna antitheft opatreni. O fizlech jsem se myslim vyjadril celkem jasne v souvislosti se ztratou casu.

Kdes telefon nakonec nasel ty? U zlodeje, kterymus rozmlatil cifernik, nebo sis ho musel odkoupit ze zastavarny?

Lol Phirae

Re:Ukradenej telefon
« Odpověď #7 kdy: 18. 02. 2016, 20:06:41 »
Kdes telefon nakonec nasel ty? U zlodeje, kterymus rozmlatil cifernik, nebo sis ho musel odkoupit ze zastavarny?

Zloděj s ním seděl před nádražím u stánku s pivem. Tak jsem mu sebral zvonící telefon z ruky a odporoučel se.

joe

Re:Ukradenej telefon
« Odpověď #8 kdy: 21. 02. 2016, 05:38:40 »
pokud to byl novejsi foun s androidem a umis trochu anglicky, tak toto by mohlo dost pomoci:

Kód: [Vybrat]
http://trendblog.net/how-to-track-your-lost-android-phone-without-tracking-app/

wrigley

Re:Ukradenej telefon
« Odpověď #9 kdy: 21. 02. 2016, 18:33:17 »
T-Mobile to spáruje na žádost orgánů činných v trestním řízení. Na žádost někoho cizího to ale dělat nebude.

Ani kdyz hezky poprosim a zapanackuju?

Bohuzel. navic, adresa, kterou vidite, je jedna z poolu verejnych adres, za kterou se prekladaji obrovske pooly privatnich adres. Tj. neni to tak, ze tu verejnou adresu ma Vas telefon. Viz whois. Nicmene informace o vazbe privatni/verejna v konkretnim case se urcite uchovavaji prave pro tyto pripady.




Jenda

Re:Ukradenej telefon
« Odpověď #10 kdy: 21. 02. 2016, 23:29:03 »
Bohuzel. navic, adresa, kterou vidite, je jedna z poolu verejnych adres, za kterou se prekladaji obrovske pooly privatnich adres. Tj. neni to tak, ze tu verejnou adresu ma Vas telefon.
Já mám pocit, že jsem ještě tak rok zpět u T-Mobile dostával na 3G skutečně veřejnou IP.

Hades

Re:Ukradenej telefon
« Odpověď #11 kdy: 24. 02. 2016, 19:39:19 »
Jsem pro, aby měl mobil autodestrukční sekvenci. To by těm zk****synům ukázalo!

tomasfuk

Re:Ukradenej telefon
« Odpověď #12 kdy: 24. 02. 2016, 21:12:48 »
Zkus se spojit s FBI, určitě budou pro a možná dokážou zatlačit na správná místa. Určitě by jim to taky ušetřilo spoustu práce...

Trident

Re:Ukradenej telefon
« Odpověď #13 kdy: 28. 02. 2016, 20:52:14 »
telefon můžeš něchat zablokovat u operátora, asi bude třeba papír od pčr. Víc infromací o tej jeho sim nemáš? nějaký id či číslo?

pokud ip patří t-mobilu (připojil se přes data), mohli by zjistit, kdo ji měl v daný čas půjčenou.

btw, simkarta, případně paměťová karta, něco taky stojí, třeba se dostaneš přes 5000 :-)

Pochybuju, že se tím ale bude vůbec někdo zabývat.
Simkarta je majetkem operatora, takze te nic nestojí. Pouze jsi zaplatil "manipulacni poplatek". Vitej v realite.