Obtěžující reklamy ve smartphonech a tabletech

Zelenac

Obtěžující reklamy ve smartphonech a tabletech
« kdy: 25. 02. 2016, 06:54:11 »
Vim, že jsem asi spadl z višně, když mě štve, že jsou mi na zakoupených přístrojích podstrakovámy reklamy v apliacích, protože tak se to prostě dělá a je to úůplně normální, ale opravdu mě to dosti vadí. A protože nejsem mobilní maniak a neorientju se v tom, tak se zeptám: všiml jsem si, že u některých aplikací jak na androidu, tak na WP i na Applu reklamy nejsou, ale u většiny free app jsou. Tak třeba abych mohl používa kalkulačku na svém ipadu, musím čumět na reklamu. Ty reklamy tam dává kdo, autor aplikace dobrovolně, kterému z toho posléze jdou peníze, nebo je to povinné u free aplikací? Kdysi, když jsem měl WP, tak jsem se doslechl, že jsou do těch app reklamy vkládány vynuceně. Jak to pravda?


Vašek

Re:Obtěžující reklamy ve smartphonech a tabletech
« Odpověď #1 kdy: 25. 02. 2016, 08:04:48 »
Co se týká Androidu, tak tam je to volbou vývojaře dané aplikace. Google si z reklam bere nějakou nemalou provizi a zbytek jde na účet programátora. Tímhle způsobem se právě na "free" aplikacích vydělává. O žádném vynucování tam nevím a myslím si, že to bude jen fáma.
Hodí se mít neustále na paměti, že reklamy se většinou načítají v reálném čase přes internet. Takže pokud se na nejste připojen, neuvidíte je.

S WP a iOS žádné zkušenosti nemám.

BTW už i Win10 mají integrované reklamy. Jsou tam dokonce součástí systému, nejen aplikací.
http://www.howtogeek.com/243263/how-to-disable-ads-on-your-windows-10-lock-screen/

Lol Phirae

Re:Obtěžující reklamy ve smartphonech a tabletech
« Odpověď #2 kdy: 25. 02. 2016, 09:11:24 »
Reklamy tam cpe autor. Xposed + MinMinGuard => vyřešeno.

Milan

Re:Obtěžující reklamy ve smartphonech a tabletech
« Odpověď #3 kdy: 26. 02. 2016, 15:16:17 »
Nevím jestli u všech ale uvetšiny stačí zaplatit pár dolarů a reklama je pryč. Nechápu neochotu lidí platit za aplikace na mobil. Všemožně to obcházet.

Lol Phirae

Re:Obtěžující reklamy ve smartphonech a tabletech
« Odpověď #4 kdy: 26. 02. 2016, 15:25:37 »
Nevím jestli u všech ale uvetšiny stačí zaplatit pár dolarů a reklama je pryč. Nechápu neochotu lidí platit za aplikace na mobil. Všemožně to obcházet.

Existují aplikace, které zaplatit neumožňují (zdravíme mistry z Avastu)
Existují aplikace, které obtěžují reklamou i po zaplacení.