Emulátor sítě WANem (VirtualBox)

Lukáš Gregor

Emulátor sítě WANem (VirtualBox)
« kdy: 25. 02. 2016, 12:50:14 »
Zdravím,
mám problém s emulátorem sítě WANem. Potřebuji přes emulátor WANem emulovat síťový provoz mezi klientem a serverem běžících pod WIN10 (FileZilla). WANem mám na počítači se dvěma síťovými kartami ke kterému jsou připojeni klient a server, každý na jednu síťovou kartu. Nejprve jsem přemostil síťové karty ve windows bez použití emulátoru a vše bylo funkční. Následně jsem přemostění ve windows zrušil a spustil WANem emulátor běžící ve VirtualBoxu, ve kterém mám nastavené 2 síťové karty nastavené jako most a nyní už se nelze na server připojit. Prosím o radu. WANem běží pod Linuxem (Knoppix 6.7.1). Děkuji za pomoc.

Pozn.: Jedná se o experimentální síť pro laboratorní test.




Re:Emulátor sítě WANem (VirtualBox)
« Odpověď #1 kdy: 25. 02. 2016, 16:13:37 »
Nejprve jsem přemostil síťové karty ve windows bez použití emulátoru a vše bylo funkční. Následně jsem přemostění ve windows zrušil a spustil WANem emulátor běžící ve VirtualBoxu, ve kterém mám nastavené 2 síťové karty nastavené jako most a nyní už se nelze na server připojit.
Téhle pasáži moc nerozumím. Takže na tom počítači "emulátor" máš Windows, na nich VirtualBox s VM, který má nastavené dvě síťovky, obě v bridge módu a každé bridguje na jinou fyzickou síťovku, v něm nabootuješ iso WANemu a nepřipojíš se z počítače PC2 ftpkem na PC1? Nejsem si úplně stoprocentně jistej, jestli to vůbec takhle může fungovat, jestli tam VirtualBox nevnáší nějaké svoje omezení. Ověřil bych si to tím, že bych zkusil nabootovat místo toho WINemu nějaký jiný live Linux a udělat mezi síťovkami bridge, jestli to pak bude chodit.

Pokud to projde, odhaloval bych jednotlivé možné příčiny zašpuntování postupně:
1. pečlivě si třikrát překontrolovat, jestli mám opravdu to bridgování ve VirtualBoxu nastavené správně
2. vypnout firewall ve Windows
3. nabootovat to iso WANemu bez VirtualBoxu
4. nabootovat ve VirtualBoxu, každé ze síťovek přidelit jinou adresu a zkusit, jestli je můžu pingnout z PC1 a PC2