IPTV cez Wifi

typecek

IPTV cez Wifi
« kdy: 16. 02. 2016, 09:28:36 »
Pozdravujem linuxakov..
Mam taku dilemu. Pri prerabke bytu som akosi pozabudol natiahnut LAN kabel z chodby do obyvacky  ::) Montovat listy sa mi do noveho prerobeneho bytu nechce. V chodbe mam 1 AP , kde mam privedeny internet od lokalneho poskytovatela. Vsetko funguje fajn.. No chcel by som si od tohto poskytovatela distribuovat aj IPTV.. a teda napadlo ma logicky kupit druhy router , ktory dam za telku a bude vlastne klient toho prveho routera v chodbe.. Z tohto druheho routra uz natiahnem do televizie kabel priamo a nic ine na nom pripojene nebude.
Co som zatial studoval, ze pre taketo fungovanie potrebujem hlavny router, ktory podporuje IGMP snooping. Avsak stale to nemusi fungovat kedze ako vieme pakety na WiFi sa potvrdzuju a multicasty v IPTV vysielani potvrdzovane nie su.. Cize bude tam urcite nejake oneskorenie.. Ma s tym niekto prakticku skusenost, pripadne to ma nasadene doma?
Dakujem


source

Re:IPTV cez Wifi
« Odpověď #1 kdy: 16. 02. 2016, 14:03:59 »
pripadne to ma nasadene doma?
Nemá, protože každý, kdo chce, aby mu to jelo stabilně, používá kabel. Klidně ho zastrkej pod koberec, pod parkety to je fuk. Ale dej ho tam, protože si ušetříš mnoho starostí.

M.

Re:IPTV cez Wifi
« Odpověď #2 kdy: 16. 02. 2016, 14:38:36 »
Přesně tak, nacpi tam kabel, pokud to má fungovat. Protože pokud opravdu je použit multicast pro distribuci IPTV (nektěré IPTV služby to nepoužívají a jedou v unicastu), tak s normálníma wifi krabičkama to funguje tak, že multicast se nepotvrzuje a neopakuje na wifi, jak jsi psal, ale pro jistotu se posílá na nejnižší spolešné rychlosti pro danou wifi normu. Takže i když budeš mít wifi krabičky v G nebo Nkové normě, tak se ten multicast bude vysílat fakticky na přenosové rychlosti 6 Mbps a nikoliv např 54 Mbps a více. Tím pádem ucpe celou wifinu a s trocohu smůly to ani nebude muset stačit pro vlastní přenos i když na wifi části bude bezchybný. Pokud nechceš investovat do chytřejších wifi krabiček, které jdou tak detailně nastavovat, že jim můžeš vnutit vlastní nastavení ohledně společné minimální rychlosti (což má někdy za následek, že se k tomu wifi APčku někteří jiní klienti pak nejsou schopni připojit, pokud to zvedneš z těch 6 Mbps výše)...

DF

Re:IPTV cez Wifi
« Odpověď #3 kdy: 16. 02. 2016, 14:42:37 »
Ja som to riesil necim podobnym: http://connectedhome.bt.com/product/broadband-extender-500-flex-powerline-adapter/

Najlacnejsie a najstabilnejsie riesenie (hlavne latencia).

typecek

Re:IPTV cez Wifi
« Odpověď #4 kdy: 16. 02. 2016, 15:49:42 »
No mal som v plane kupit nejaky Nkovy router s openwrt/ddwrt a nejak sa s tym pohrat... otestovat by to urcite slo a mozno aj rozbehat ale kedze bez praktickeho testovania bude vysledok vzdy nejasny a nehodlam dat 150 euro aby som zistil ze to nejde, tak mi asi ostane jedine natiahnut ten kabel...


Rejpal

Re:IPTV cez Wifi
« Odpověď #5 kdy: 16. 02. 2016, 16:32:25 »
S kabely je obecne velky problem. Nekdo tu kabel nema a je to dobre, pro jineho zase spatne...
https://www.youtube.com/watch?v=fcgceJgGaRQ

Petr M

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:IPTV cez Wifi
« Odpověď #6 kdy: 16. 02. 2016, 20:04:53 »
Wifi + IPTV = průšvih. Zvlášť ve městě.

Bydlím na vesnici, vidím tady tři WiFiny. Čtvrtou, když kolem jede autobus. A hádej co. Manželce dojela kamarádka, její dcera si pustila po WiFi abradio, dcera koukala po WiFi na netbooku na pohajdu z NASu (v SD rozlišení). Pohajda se začala sekat a musel jsem jí napojit kabel. Sice každá v jiné místnosti, ale žádná dál než 4m od routeru a nemyslím, že by Turris 1.0 byl nějak poddimenzovaný... Asi byl ten tablet nějak rozhašený. Takže i tohle riziko tady existuje.

K telce mám vytažený 4xCAT5E a je to tak akorát (TV, RPi, sat. set top box s nahráváním, rezerva). Gigabit po drátu je holt gigabit po drátu, kam se hrabou bezdrátový datový přenosy. A jenom tak mimochodem, původní majitel dal do obýváku kolem stropu polystyrenový dekorativní listely, skvěle to maskuje kabely k reprákům :D

A co se lišt týká, to je to pravý řešení.  ;) Dodatečně jsem s tím řešil domácí automatizaci. Ale člověk se nesmí spokojit jenom s tou trapně bílou hranatou řadou LV, dostupnou v hobbymarketu. Chce to nastudovat katalog a zajít do elektro velkoobchodu a nikdo ani nepozná, že tam ta lišta je. Taková LE100 jako stoupačka za telkou, nebo LR30 v rohu u stropu, LP80 u podlahy (nebo LPK80x25, schovaná za kobercem), případně u plovoučky LP35ka,... A v bastlírně a v dílně nedám dopustit na řadu PK110x70  ;)

http://www.kopos.cz/soubory/katalogy/eum_cz.pdf

VK

Re:IPTV cez Wifi
« Odpověď #7 kdy: 16. 02. 2016, 21:05:45 »
S kabely je obecne velky problem.

To video by se spíš hodilo na elektrika.cz :-))

source

Re:IPTV cez Wifi
« Odpověď #8 kdy: 16. 02. 2016, 21:59:07 »
tak mi asi ostane jedine natiahnut ten kabel...
Výborně, takže pokud už jsi rozhodnut pro kabel, pak jich tam natáhni co nejvíce (doporučuji alespoň 3). Případně ještě rozmysli, jestli dát ten "router" do obýváku k TV.

Re:IPTV cez Wifi
« Odpověď #9 kdy: 18. 02. 2016, 14:32:33 »
A je to este horsie, pretoze wifi je kolizne medium. Latencia sa nazbiera uz len tym, ze mas na AP prihlasenych viac klientov, alebo mas v dosahu ine wifi, alebo dokonca tvoj signal z ktorehokolvek wifi je odrazenim od stien posunuty v case natolko, ze to sposobuje chybovost prenosoveho kanalu a to moze byt jak na AP tak na klientoch.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:IPTV cez Wifi
« Odpověď #10 kdy: 18. 02. 2016, 21:38:57 »
Ja som to riesil necim podobnym: http://connectedhome.bt.com/product/broadband-extender-500-flex-powerline-adapter/

Najlacnejsie a najstabilnejsie riesenie (hlavne latencia).

Co jste koupil za znacku? Ja mam doma dve krabicky TP-Link, ktere pokud funguji, tak funguji docela dobre, ale obcas lehnou a musim je vytahnout ze zasuvky a zase zastrcit.

Trubicoid2

Re:IPTV cez Wifi
« Odpověď #11 kdy: 18. 02. 2016, 22:26:48 »
To mi kupodivu tp-link dělá taky :( je to nějaká tp nemoc? nemaj zapojenej watchdog? TL-WDR3600

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:IPTV cez Wifi
« Odpověď #12 kdy: 18. 02. 2016, 23:37:31 »
To mi kupodivu tp-link dělá taky :( je to nějaká tp nemoc? nemaj zapojenej watchdog? TL-WDR3600

Hm a tusim to jeste nekdy blika, jako by data lezla, ale nelezou. A jindy je to uplne tuhe, nechodi ani blikani. Ale ze zacatku to chodilo mesice bez problemu a pak to zaclo takle kravit. A to jsem i nekoupil ten uplne nejlevnejsi model. Asi se budu muset mrknout po jine znacce.

DF

Re:IPTV cez Wifi
« Odpověď #13 kdy: 19. 02. 2016, 00:11:52 »
Ja som to riesil necim podobnym: http://connectedhome.bt.com/product/broadband-extender-500-flex-powerline-adapter/

Najlacnejsie a najstabilnejsie riesenie (hlavne latencia).

Co jste koupil za znacku? Ja mam doma dve krabicky TP-Link, ktere pokud funguji, tak funguji docela dobre, ale obcas lehnou a musim je vytahnout ze zasuvky a zase zastrcit.

Mam presne ten typ, ktery je na obrazku (jsem v UK). Dohromady 4 kusy. Funguji absolutne perfektne uz 3 roky. Sam jsem ani neveril, ze to vyresi vsechny problemy se signalem, latenci iptv, atd.