E-mail hosting s vlastnou doménou

Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #15 kdy: 16. 02. 2016, 09:46:23 »
Byl bych fakt opatrny s pouzivanim slova "nikdo".

Moje appka Inbox skutecne nezvlada kalendare. Je to mailovy klient. Na kalendare mam aplikaci ktera kalendare zvlada.

Sdileni a dokumenty jsou nosnym pilirem nasi firmy, kazdodenni prace. Takze tvuj predchozi komentar je pouzitim slova NIKDO jednoduse lzivy.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #16 kdy: 16. 02. 2016, 10:10:21 »
Na tvoje principy ti kaslu. Co nastavovat? Skutecne funkcni antispam. Efektivni webove rozhrani. Efektivne pouzitelnou mobilni appku. Provazani s Dokumenty a Drive kde skutecne funguje provazane vyhledavani, sdileni apod.
Teda picoviny ktery nikdo a nikdy nepouzije ... (a nemluvim o sobe, ale o minimalne par tisicovkach useru)

Fóra na rootu jsou velmi bizarní. Člověk se tu někdy poučí a někdy velmi pobaví, někdy zase zapláče.
Ale lidé zlatí, pomote mi. Označit kvalitní mobilní appku za píčovinu, kterou nikdo nepoužije? Hmm. označit za totéž provázání s infrastrukturou googlu? Hmm, hmm.
Ale označit za píčovinu antispam? A zrovna ten od googlu? Já opravdu nevím, jestli mám plakat, nebo se smát.

To je nas j. Sice sprosty jak dlazdic (dlazdici prominou, nekteri mi nejlepsi pratele jsou dlazdici) a velmi casto nevi o cem mluvi, ale je nas a mame ho tu radi.

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #17 kdy: 16. 02. 2016, 13:25:13 »
2 mailove adresy se pocitaji u google apps jako 2 uzivatele, takze to mas 8€/mesic. To bych uz premyslel nad nakym VPS, kde si muzes nasekat adres a aliasu kolik chces...
Jako dva uživatelé se počítají dva Apps účty se dvěma schránky, každý se svým 30 GB prostorem, směrování více adres na jeden mailbox nestojí nic navíc.

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #18 kdy: 16. 02. 2016, 13:34:42 »
2 mailove adresy se pocitaji u google apps jako 2 uzivatele, takze to mas 8€/mesic. To bych uz premyslel nad nakym VPS, kde si muzes nasekat adres a aliasu kolik chces...
A kolik zaplatíš za VPS se srovnatelnou kapacitou a kvalitou jako ti poskytne Google Apps? A kolik času strávíš správou všeho co pro rozchození služeb alespoň vzdáleně se blížících GoogleApps?

Něco takové může napsat akorát autistický student IT co tomu rozumí, má hluboko do kapsy a neví co s časem protože jeho sociální vazby jsou na bodu mrazu.

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #19 kdy: 16. 02. 2016, 14:00:34 »
Další možnosti krom Google a Microsoft co sem v rychlosti našel jsou FastMail, Pobox, Rackspace.


Rhinox

Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #20 kdy: 16. 02. 2016, 15:00:34 »
Jako dva uživatelé se počítají dva Apps účty se dvěma schránky, každý se svým 30 GB prostorem, směrování více adres na jeden mailbox nestojí nic navíc.

Co presne ti na vete "2 emailove konta a par aliasov" neni jasne? Kdyby chtel 1 adresu a nekolik presmerovani, napsal by "1 emailove konto a par aliasov"...

A kolik zaplatíš za VPS se srovnatelnou kapacitou a kvalitou jako ti poskytne Google Apps? A kolik času strávíš správou všeho co pro rozchození služeb alespoň vzdáleně se blížících GoogleApps?

Ja treba 5€/mesic (4GB ram, 50GB disk, 4xCPU, 2TB traffic). "Kvalitu" si hlidam sam, a kapacita je srovnatelna s google apps. To co potrebuju sem rozchodil za nakou hodinu nebo dve. Na tve urazky reagovat nebudu, nesnizim se na tvou uroven...

RedImp

Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #21 kdy: 16. 02. 2016, 23:09:12 »
Jako dva uživatelé se počítají dva Apps účty se dvěma schránky, každý se svým 30 GB prostorem, směrování více adres na jeden mailbox nestojí nic navíc.

Co presne ti na vete "2 emailove konta a par aliasov" neni jasne? Kdyby chtel 1 adresu a nekolik presmerovani, napsal by "1 emailove konto a par aliasov"...

A kolik zaplatíš za VPS se srovnatelnou kapacitou a kvalitou jako ti poskytne Google Apps? A kolik času strávíš správou všeho co pro rozchození služeb alespoň vzdáleně se blížících GoogleApps?

Ja treba 5€/mesic (4GB ram, 50GB disk, 4xCPU, 2TB traffic). "Kvalitu" si hlidam sam, a kapacita je srovnatelna s google apps. To co potrebuju sem rozchodil za nakou hodinu nebo dve. Na tve urazky reagovat nebudu, nesnizim se na tvou uroven...

Za dvě hodiny to rozchodíš a dál? To je vážně míněná otázka. Já měl za to, že provoz mailserveru je kvůli spamu trvalá práce. Jistě práce nízké intenzity, ale že to není "fire and forget" systém. Že je potřeba koukat do logů, co se děje, co prochází a co neprochází. Updatovat ty antispamové komponenty (za mého mládí to byl např. spamassassin) a trvale řešit na jakém blacklistu zase skončil náš smtp server, resp. jaké mít tento půlrok správné nastavení, abysme na nějakých blacklistech nekončili, atd., atd.
To už tak není?

tomasfuk

Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #22 kdy: 17. 02. 2016, 13:33:40 »
Zdarma, bez problémů a starostí používám právě ZOHO.

Takový email pak můžete použít pro vytvoření účtu Microsoft a získat tak výhody Exchange synchronizace. Kalendář a kontakty tak můžete mít u Microsoftu a rozhraní zoho není třeba používat.

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #23 kdy: 17. 02. 2016, 14:00:40 »
...
Reagoval jsem přesně na to co sem citoval, tedy 2 mailove adresy se pocitaji u google apps jako 2 uzivatele. Dvě mailové adresy neimplikují dva uživatele. Ano, z toho co psal TR plyne, že chce dva účty, což u GApps znamená 100 USD ročně.

Pokud dám 60 € za VPS, tak tím, že si to budu lepit sám, ušetřím cca 30 €, to se fakt vyplatí.

Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #24 kdy: 17. 02. 2016, 14:24:00 »
Citace
"Kvalitu" si hlidam sam... To co potrebuju sem rozchodil za nakou hodinu nebo dve.
Takze prvni vetou vlastne rikas, ze ta pocatecni "hodinova" (ha ha ha) investice nebyla zdaleka jedina a musis tomu venovat prubezne nejaky cas... To je neco co typicky uzivatel nechce.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #25 kdy: 18. 02. 2016, 12:17:23 »
Ja mám VPS s mailserverom a prikláňam sa k gmailu. Za predpokladu, že tadiaľ nepotečú údaje, ktoré by podľa zákona nemali tiecť cez hranice.
Aj uberuser potrebuje na tú VPSku občas sahať kvôli aktualizáciám (nie všetky aktualizácie sa dajú nainštalovať automaticky), občas sa niečo pokazí, občas treba pozrieť logy ako to tu už niekto spomenul. Aj DNS s SPFkami a kadečím iným treba poriadne vedieť nastaviť. Občas prídu novinky, ako napríklad keď google začal označovať maily prijaté nešifrovaným kanálom červenou výstražnou ikonkou. A čo takto záložný server ak sa náhodou niečo stane s touto VPSkou? To už máme dve VPSky.
Okrem toho sa mi stalo, že som sa dostal na spamlist, pretože niekto z blízkeho ip rozsahu spamoval. Skúste dostať gmail na spamlisty.
Z mailu mojezena@mojemeno.sk to vyzerá, že OP má ženu. To znamená, že nemá čas po nociach sa mrdať s VPSkou.

j

Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #26 kdy: 18. 02. 2016, 20:45:07 »
Mno ... a kdyz se neco podela na googlu, tak proste prijdes o maily ... protoze do logu se nepodivas.

Zrovna sem u zakose resil googla, tahali samy certifikace, tak sem tak nadhodil, ze hodnota dat je rekneme miliarda, takze kolik tak zaplatej, kdyz ty data zmizej, nebo jeste hur, dostanou se na verejnost. Cumeli ja krava do lekarny ... takze at si certifikaty a jiny PR zvasty strcej nekam, skutecne garantovat nehodlaji vubec nic (a neni rec o zadarmo mailech atd).

Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #27 kdy: 18. 02. 2016, 21:09:19 »
Za celou dobu co mame Google (a to jeste mame 50 uctu free pro domenu takze uz to je peknych par let) si pamatuju presne 1 vypadek asi pul hodiny a 0 pripadu ztraty dat.

Pravdepodobnost, ze nekdo u koho by mi to vadilo stahne moje data z Google je vyrazne mensi nez to same u jakehokoliv VPS, tim spis v CR. O serveru spravovanem vlastnim zamestnancem se nemusime bavit, ten to proda rozhodne levneji nez Google.

Co dokazes garantovat Ty nebo jakakoliv jina firma kdyz si te/ji najmu na spravu VPS nebo sveho serveru? Velky kulovy.

Kdo z nas ma data v hodnote miliardy?

// 64 % společností z žebříčku Fortune 500 používá služby Google
to musi byt strasny hlupaci kdyz takhle riskuji sva data!

Ses proste trapnej paranoidni geek ktery ma nulovy kontakt s realnym svetem.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

TVL

Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #28 kdy: 18. 02. 2016, 21:14:25 »
Mno ... a kdyz se neco podela na googlu, tak proste prijdes o maily ... protoze do logu se nepodivas.

1) O maily přijdeš,když nezálohuješ a něco se pokazí. To je obecná pravda napříč všemi řešeními.
2) Google naše data zálohuje nepochybně lépe, než to dělá většina lidí na svých VPSkách.
3) Pokud má někdo pochybnosti o tom, jak  google u placené služby zálohuje, tak si to může zálohovat sám. A to jak občas ručně jednorázově, tak denně automaticky. Např: https://productforums.google.com/forum/#!topic/gmail/qK-utkqP_bU

Ale můj pohled je samozřejmě vychýlený tím, že moje data nemají cenu miliardy.


Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #29 kdy: 18. 02. 2016, 21:45:33 »
Keby moje dáta mali miliardovú hodnotu, tak zamestnávam odborníkov za milióny, ktorí budú spravovať servery za milióny. Ale to asi nebude prípad "mojezena@mojemeno.sk".