Nápad pro redakci

Ivan Nový

Nápad pro redakci
« kdy: 08. 02. 2016, 13:44:48 »
Pustil jsem si Root v okně editoru LightTable, překvapivě dobře graficky s ním ladí, jako by byl jeho integrální součástí a tak mě napadlo, že ROOT by se mohl rozšířit o podobnou část, jako jsou knihy ke stažení, o nástroje pro programátory, jako on line tester regulárních výrazů, kalkulačku, fotobanku obrázků, icon, písem volně, nebo za úplatu ke stažení.

Nebo nějaký vlastní cloudový systém pro řízení opensource projektů.

Nebo odkazy na GitHub se zajímavými projekty, dle názoru redakce.

Nebo odkazy na on line interprety programovacích jazyků CodePen (sponzorovaný odkaz) a podobné.

A samozřejmě s reklamou :-)

Dalo by se to využít i v jiných editorech, které umožňují živé zobrazení www stránky v editoru.

Pomocí pluginů pro různé editory by se pak bylo možno (za úplatu službami), získat stálou pozornost lidí, co by ty služby využívali.


i-PRESS

  • ***
  • 100
  • NodeJS, Python, Perl, Lua, PHP
    • Zobrazit profil
Re:Nápad pro redakci
« Odpověď #1 kdy: 08. 02. 2016, 13:57:17 »
Teď je nezdržujte, mají ještě tak na rok/dva práci s doděláním redesignu root.cz a diskusního fóra. Dokud to nebude použitelné, nemá smysl se pouštět do nových věcí :-)


LightTable neznám, ale jestli s ním root designově ladí, tak to musí být opravdový skvost :D
« Poslední změna: 08. 02. 2016, 13:59:06 od i-PRESS »

Ivan Nový

Re:Nápad pro redakci
« Odpověď #2 kdy: 08. 02. 2016, 14:31:44 »
Je vidět, že nečtete Root pozorně, když neznáte LightTable :-) Ono to použitelné je už teď. Kdyby lidstvo dalo na křik konzerv, jsme ještě teď na stromech. Trendy se mění, nemusí být lepší, často slouží jen ke generačnímu vymezení lidí, či jen produktů. Každá doba má svůj styl. To je zcela přirozené.

i-PRESS

  • ***
  • 100
  • NodeJS, Python, Perl, Lua, PHP
    • Zobrazit profil
Re:Nápad pro redakci
« Odpověď #3 kdy: 08. 02. 2016, 15:03:59 »
Je vidět, že nečtete Root pozorně, když neznáte LightTable :-) Ono to použitelné je už teď.


Nevím, nějak jsem proti SublimeText nezaznamenal extra výhody, ale možná jsem tomu věnoval jen málo času, nemám důvod měnit.


Pokud jde o růta, nemám ani tak problém s responzivním designem, ale nechápu třeba ten obrovský header v detailu toppicu.. Proč mám vlastní obsah až skoro od poloviny stránky?


Proč je ten font tak obrovský a není to trošku kompaktní? to je na motorizované kolečko myši!


Proč jsou tak nepoměrně obrovské naprosto zbytečné prvky? Obrovské oko s počtem odpovědí je 3x větší než font příspěvků.. Copak otevírám příspěvek proto, abych se podíval kolik lidí na to koukalo? Nebo mě zajímá spíše ten obsah?


Prostě se nad tím nikdo nezamyslel  ::)