Instalace Debianu - netinstall

Instalace Debianu - netinstall
« kdy: 04. 12. 2010, 18:21:22 »
Ahoj,
nedavno jsme u kamarada instaloval Debian z netinstall a to proto aby tam mel co nejmene baliku pac ty ktere potrebuje si sam stahne. Kdyz instalace skoncila tak jsem s udivem zjistil ze se vubec nenaistalovalo GUI (Gnome). Chce se zeptat jestli je to normalni a nebo jestli jsme nekde udelal chybu.

Diky


Re: Instalace Debianu - netinstall
« Odpověď #1 kdy: 04. 12. 2010, 18:33:46 »
Grafické prostředí si můžete zvolit při instalaci. Nejsem si úplně jistý, zda je tomu tak i u netinstall, ale defaultní možnost je bez grafického prostředí.

focy

Re: Instalace Debianu - netinstall
« Odpověď #2 kdy: 04. 12. 2010, 21:58:55 »
je to tak i v netinstallu

Re: Instalace Debianu - netinstall
« Odpověď #3 kdy: 04. 12. 2010, 22:19:30 »
staci sa len prihlasit a nainstalovat

Kód: [Vybrat]
aptitude install gnome-core
a zvysok si uz doinstalujes podla potreby ;)

Re: Instalace Debianu - netinstall
« Odpověď #4 kdy: 04. 12. 2010, 23:08:33 »
Tak jsme si to zkusil ve VM a Gnome se instalovalo uz v zakl instalaci. Akorat mi teda prijde divne ze
Kód: [Vybrat]
du -hscx / mi ukaze 3GB. Cekal jsem prave ze to bude minimalisticka instalace...


nazir

  • ***
  • 110
  • Veni, vidi, discessi.
    • Zobrazit profil
    • hic sunt elephanti
Re: Instalace Debianu - netinstall
« Odpověď #5 kdy: 05. 12. 2010, 00:39:06 »
Pointa je v tom, že tam jsou nějaké základní věci již předvolené k instalaci.  Pokud chcete instalovat opravdu naprostý základ, musíte ty všechny předvolené balíky v taskselu při instalaci zrušit...

Re: Instalace Debianu - netinstall
« Odpověď #6 kdy: 05. 12. 2010, 16:00:14 »
No co se tyka toho tasksel tak mi moc na vyber nedava viz priloha. A i kdybych si mohl vybrat baliky ktere chci tak ja nevim co vsechno je treba pro beh systemu. Je mozne ze bych neco vynechal:(

Chtel jsme naistalovat jen to co je treba pro beh systemu.
Takhle vypada tasksel ze stranek debian wiki.
http://screenshots.debian.net/screenshot/tasksel je tam navic volba manual package selection...
« Poslední změna: 05. 12. 2010, 16:04:25 od Pavel M »

Jenda

Re: Instalace Debianu - netinstall
« Odpověď #7 kdy: 05. 12. 2010, 16:14:55 »
No co se tyka toho tasksel tak mi moc na vyber nedava viz priloha. A i kdybych si mohl vybrat baliky ktere chci tak ja nevim co vsechno je treba pro beh systemu. Je mozne ze bych neco vynechal:(

Chtel jsme naistalovat jen to co je treba pro beh systemu.
Takhle vypada tasksel ze stranek debian wiki.
http://screenshots.debian.net/screenshot/tasksel je tam navic volba manual package selection...
Nainstaluj jenom Standard system, bude to mít asi 450 MB. Zbytek doinstaluješ pak…

Re: Instalace Debianu - netinstall
« Odpověď #8 kdy: 05. 12. 2010, 20:59:15 »
Diky, dal jsem standart system a pak instalovat gnome-core. Po restartu ale gnome nenajede. Na disku je zabrano 1,2GB. Puvodne bylo 480MB. v /etc/init.d/ jsem nenasel gdm. Je treba naisatlovat jeste neco?
P.S. Taky mi prijde ze to gnome dost zabira...je tam plno sra... co nemaji s prostedim nic spolecneho. To bych asi ale musel instalovat balik po baliku ze?

nazir

  • ***
  • 110
  • Veni, vidi, discessi.
    • Zobrazit profil
    • hic sunt elephanti
Re: Instalace Debianu - netinstall
« Odpověď #9 kdy: 05. 12. 2010, 21:12:24 »
Můžeš to instalovat ručně balík po balíku, nebo si vlézt do "grafického" rozhraní aptitude a naklikat si to v něm podrobněji (můžeš se nechat inspirovat připravenými kolekcemi (v aptitude jsou v poslední sekci, označené jako "tasks"))...