postfix - znovuvytvoření řádky From

vyseptaly luminofor

postfix - znovuvytvoření řádky From
« kdy: 20. 01. 2016, 13:16:39 »
Ahoj, nejak se nemuzu zorientovat v nastavenich postfixu. Jsem schopny zajistit, ze uzivatele maji v poli sender v obalce mailu svou jedinou spravnou adresu prislusnou k jejich sasl autorizaci, ale jak bych mohl prepsat radku From: v hlavicce podle nejake me tabulky typu:
uzivatel1@domena.cz                      "JmenoA PrijmeniA" <jmenoA.prijmeniA@domena.cz>
jmenoB.prijmeniB@domena.cz          "JmenoB PrijmeniB" <jmenoB.prijmeniB@domena.cz>
... apod.

kde prvni sloupec jsou adresy z obalky a druhem jsou adresy do radky From: v hlavicce

postfix 2.10 / centos7
Dik moc za nakopnuti spravnym smerem


samalama

Re:postfix - znovuvytvoření řádky From
« Odpověď #1 kdy: 20. 01. 2016, 19:53:12 »
cca:

/etc/postfix/main.cf
header_checks = regexp:/etc/postfix/header_checks

/etc/postfix/header_checks
/^From: uzivatel1@domena.cz$/ REPLACE From: "JmenoA PrijmeniA" <jmenoA.prijmeniA@domena.cz>

vyseptaly luminofor

Re:postfix - znovuvytvoření řádky From
« Odpověď #2 kdy: 21. 01. 2016, 09:05:37 »
Dekuji, ale from z headeru neni sender z obalky. Sender je vynucen, ale ve from (v headeru) muze byt cokoli, takze by se replace casto nekonalo.

j

Re:postfix - znovuvytvoření řádky From
« Odpověď #3 kdy: 21. 01. 2016, 09:17:28 »
Asi by sis nejdriv mel zjistit neco o tom, jak maily funguji ...

vyseptaly luminofor

Re:postfix - znovuvytvoření řádky From
« Odpověď #4 kdy: 21. 01. 2016, 09:34:28 »
Prave jsem si pustil telnet a poslal mail s ruznymi "mail from:" a "from:"

Nebo to nebylo na mne?


vyseptaly luminofor

Re:postfix - znovuvytvoření řádky From
« Odpověď #5 kdy: 28. 01. 2016, 10:50:43 »
Nikdo nic?

Re:postfix - znovuvytvoření řádky From
« Odpověď #6 kdy: 28. 01. 2016, 14:19:17 »
K mapování hlavičky From ze zprávy slouží sender_canonical_maps. Ale tam nedostanete obálkového odesílatele. Myslím, že přímo prostředky Postfixu to kontrolovta nejde a byl by k tomu potřeba externí filtr. Na druhou stranu, když se tam uživatelé přihlašují a můžete logovat kde co, opravdu si uživatelé troufnou zadat tam jako adresu odesílatele někoho jiného?

vyseptaly luminofor

Re:postfix - znovuvytvoření řádky From
« Odpověď #7 kdy: 06. 02. 2016, 13:32:08 »
Ok, dik. Lidi pri nastavovani svych MUA projevuji kreativitu vskutku nadpozemskou, takze jsem jim to chtel trochu usnadnit :)