Uživatelské globální zkratky ve Win7

B

Uživatelské globální zkratky ve Win7
« kdy: 27. 01. 2016, 01:16:20 »
Ahoj,
ve Win7 bych potřeboval nadefinovat pár svých globálně platných klávesových zkratek, kterými bych mohl ovládat nějakou aplikaci i v případě, že na ní momentálně nemám focus.
Jde ku příkladu o následující situaci. Dvoumonitorová sestava. Na prvním monitoru třeba ve VLC běží nějaké výukové video. Na druhém monitoru mě běží nějaký program se kterým se učím pracovat.
Chci mít možnost kdykoliv to potřebuji výukové video si pozastavit, příp. i třeba vrátit o pár vteřin zpět. To všechno pomocí nějaké uživatelsky nadefinované globální zkratky, na kterou by player reagoval i v případě, že na něm nemám focus. Jde mě o to abych nemusel přejíždět myší na video, klikat na okno playeru a tím ztrácet focus na aplikaci se kterou právě pracuji.
Prostě chci mít možnost jen ťuknout do klávesnice a video pozastavit.

V Linuxu je to jednoduché.  Nadefinuji globální uživatelskou zkratku, která dotyčné aplikaci na její DBus interface pošle příkaz. Oslovená aplikace se dle příkazu zachová. Např. chci mít možnost zastavit/znovaspustit video, tak  objektu /org/mpris/MediaPlayer2 pošlu org.mpris.MediaPlayer2.Player.PlayPause. Samozřejmě oslovený player musí mít vhodný DBus interface. Toto snadno zjistím DBus browserem.

Nevíte prosím někdo jestli a pokud ano, tak jak konkrétně toto zařídím ve Windows 7?  Předem děkuji.
« Poslední změna: 27. 01. 2016, 09:25:20 od Petr Krčmář »



JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nevíte jak na uživatelské globální zkratky ve Win7?
« Odpověď #2 kdy: 27. 01. 2016, 02:07:14 »
Tak v Linuxu byste mohl zastavit i prehravac, ktery nema DBus meziksicht. Napriklad kill -19 vlc a video stoji i s celym vlc. Podobne by to melo jit i ve Widlich. Da se to treba naklikat v Process Exploreru od Sysinternals, kde je Suspend/Resume. Process Explorer tusim ma i CLI rozhrani, ve kterem je mozna obsazeno i toto. Process Explorer ma 3,4 MB, coz je celkem male na utilitu s grafickym rozhranim, takze pokud v Resource Kitu nebo nekde jinde neni mala utilita, ktera umi stavet a znovu spoustet procesy, tak by se dal pouzit i ten Process Explorer.

Ted je jen otazka, jestli to v tech Wilich chodi opravdu nebo jen teoreticky. Zkusil jsem zastavit a spustit FreeCommander a on zareagoval vytuhnutim. V Linuxu s tim problemy nemam a bezne stavim treba browsery, kdyz potrebuju CPU na neco jineho nebo aby mi pocitac netopil, kdyz do browseru necumim.

Take bude problem sehnat Process Explorer, protoze to koupil MS a nahradil necim jinym a je otazka, jestli z toho zatim nedokazali udelat pulgigovou obludu s krasnymi animacemi.

B

Re:Nevíte jak na uživatelské globální zkratky ve Win7?
« Odpověď #3 kdy: 27. 01. 2016, 08:11:14 »
https://wiki.videolan.org/How_to_set_global_hotkeys/
Jéje, super, to je přesně to, co potřebuji. Moc díky.
O této možnosti jsem neměl ani tušení. Safra, jak jsem to mohl přehlédnout? :D