Nový Root již dnes?

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #420 kdy: 16. 02. 2016, 10:17:55 »
Tohle je problém, pokud je někde uložený absolutní odkaz. Nahlásím to a vývojáři musí vymyslet nějaké řešení, díky.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #421 kdy: 16. 02. 2016, 10:19:22 »
Renata Fiedlerova to, z marketingoveho hlediska, vidi ponekud jinak, nez uzivatele. Tady je oslavny clanek o novem Rootu: http://www.iinfo.cz/pro-media/root-cz-moderni-design-nove-logo-a-responzivita/ Bohuzel tam pod tim nejsou komentare, ale to by jim asi kazilo radost z noveho "uspesneho" dizajnu. Ale je tam e-mail. Mimo jine tam pise, ze "Novou podobu jsme ladili s našimi čtenáři. Nejprve jsme jim nabídli beta verzi k připomínkám. Těch přišlo více než 200, od obecných po naprosto konkrétní detailní úpravy grafického návrhu. Velkou část z nich jsme do nového designu zapracovali." To bude asi nejaky sum na komunikacni lince, protoze kdyby cetla tohle forum a komentare pod clankem o zavedeni noveho disajnu, tak si sama nafackuje. A oproti bete se v soucasne podobe zmenilo dost malo. Porad stejne debilni layout, porad zadna oficialni cerna verze, i kdyz ta by byla stejne na nic, protoze uz kvuli dementnimu layoutu by to stejne asi nikdo nepouzival. Dark Root 1.1 ma 75 instalaci. Ostatni alternativni skiny take maji jisty podil. Rekl bych, ze by to mohlo docela dobre pokryvat podstatnou cast stabilnich navstevniku.

Jeste bych rad vedel, ktery z http://www.iinfo.cz/o-nas/ s tim blbym napadem prisel.

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #422 kdy: 16. 02. 2016, 10:26:04 »
...  Mimo jine tam pise, ze "Novou podobu jsme ladili s našimi čtenáři. Nejprve jsme jim nabídli beta verzi k připomínkám. Těch přišlo více než 200, od obecných po naprosto konkrétní detailní úpravy grafického návrhu. Velkou část z nich jsme do nového designu zapracovali." To bude asi nejaky sum na komunikacni lince, ...

Lidé z PraMini mají vždycky pravdu!

ByCzech

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #423 kdy: 16. 02. 2016, 10:38:59 »
Já to mám taky týden nahlášené a čekám, až to vývojáři podle pokynů opraví. Zatím funguje klik na tu horní lištu, kde jsou všechny servery.

To by mě zajímalo, co na tom páni vývojáři tak dlouho vyvíjejí? Že by nějaký megaultrahypervyfikundovaný javascriptový HTML5 responzivní typ odkazu, fungující napříč všemi zařízeními?

Víte Petře, že odkaz se dá změnit jednoduše a rychle změnou hodnoty atributu HREF u značky A? Že na tom netřeba něco složitě vyvíjet?

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #424 kdy: 16. 02. 2016, 10:52:08 »
Já to samozřejmě vím, ale sám to na Rootu neudělám. Tady jsem jen uživatelem redakčního systému, který vyvíjí a spravuje někdo jiný. Můžu maximálně slušně požádat o nějakou změnu.


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #425 kdy: 16. 02. 2016, 10:57:06 »
ByCzech: Já si myslím, že Petr to ví. Ví to určitě taky vývojáři. Předpokládám ale, že vývojářů je jen pár, pracujou pro celý iinfo, mají seznam se stovkama věcí, který je potřeba udělat (kdo ví, třeba se chystají udělat "lepší" i další web iinfo) a nějaká změna odkazu dostala prioritu 300 (tj. například za měsíc). Neříkám, že to tak musí bejt, ale skoro bych to ta viděl. Jde o nepodstatnou věc oproti jiným, který mají na seznamu. Pravda, asi by bylo dobrý ohlížet se taky na časovou náročnost úkolů (tohle konkrétně je nenáročný a dá se stihnout během čekání na uvaření vody na kafe).

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #426 kdy: 16. 02. 2016, 11:05:49 »
Je to naprosto přesně tak, jak píšeš. Ti lidé jsou čtyři a mají na starosti deset hlavních a hromadu dalších projektů. Takže pokud teď dostanou úkol honem dodělat daňovou kalkulačku na Měšci (třeba), jde Root na druhou kolej.

ByCzech

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #427 kdy: 16. 02. 2016, 11:14:19 »
Je to naprosto přesně tak, jak píšeš. Ti lidé jsou čtyři a mají na starosti deset hlavních a hromadu dalších projektů. Takže pokud teď dostanou úkol honem dodělat daňovou kalkulačku na Měšci (třeba), jde Root na druhou kolej.

To je ovšem hodně smutné, že něco takhle rozbijí a pak jdou přednostně opravovat něco jiného, co rozbili dříve.

Možná by to chtělo někoho na výstupní kontrolu, protože si takhle přidělávají hromady práce, když nasazují takovou rozbitou věc. Ale vlastně, my vám tu uděláme betatestery v ostrém provozu :). Ach jo.

Skoro si to říká o to, dát ten design na nějaký github nebo něco, abychom se mohli zapojit a tyhle věci opravili okamžitě jak se na ně přijde. Někdo by pak mohl ty patche schvalovat a hrnout je na server a páni vývojáří by mohli rozbíjet nějaké důležitější weby a druhořadý Root bychom si vyladili mezi sebou. Vždyť tady chodí odborníci, hromada z nich to umí. Další důsledek by byl, že by mohl být zařazen do toho alternativní tmavý skin. No nic, to se nejspíš nestane.

ByCzech

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #428 kdy: 16. 02. 2016, 11:18:44 »
ByCzech: Já si myslím, že Petr to ví. Ví to určitě taky vývojáři. Předpokládám ale, že vývojářů je jen pár, pracujou pro celý iinfo, mají seznam se stovkama věcí, který je potřeba udělat (kdo ví, třeba se chystají udělat "lepší" i další web iinfo) a nějaká změna odkazu dostala prioritu 300 (tj. například za měsíc). Neříkám, že to tak musí bejt, ale skoro bych to ta viděl. Jde o nepodstatnou věc oproti jiným, který mají na seznamu. Pravda, asi by bylo dobrý ohlížet se taky na časovou náročnost úkolů (tohle konkrétně je nenáročný a dá se stihnout během čekání na uvaření vody na kafe).

Ale to víte že mi je jasné, že to Petr ví. Znám ho lehce i osobně z různých akcí, mluvili jsme spolu, jsem si jeho odborných znalostí vědom. Jen podávat opravu href="/" → href="http://www.root.cz" jako nutnost předávat ji vývojářům, kterým to trvá tak dlouhou dobu mi přišlo legrační a tak jsem trochu ironicky ulevil. Roota jsem hodně doporučoval zákazníkům, kteří dostali třeba server na Linuxu a ajťáci zvyklí předtím hlavně na Windows se potřebovali dovzdělat. Teď už bych to neudělal, protože teď to podle mě Linuxu dělá ostudu.

i-PRESS

  • ***
  • 100
  • NodeJS, Python, Perl, Lua, PHP
    • Zobrazit profil
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #429 kdy: 16. 02. 2016, 11:32:38 »
Přesně tak.. Samozřejmě si každý uvědomuje že ani iinfo nemá celý tým, který se na 3 směnny věnuje opravám růta. jestliže se ale nasazoval redesign, tak se přeci musí s nedodělky počítat a měl být vyčleněn alespoň 1 člověk, co se tomu bude pár dní věnovat fulltime. Nedokáži si představit, že bych na svém projektu překopal třeba zákaznickou sekci a měl na to vyčleněný vývoj + půl hodiny... Co chudáci klienti? Jak jim vysvětlit, že jsem to nasadit chtěl, ale už musím jít dělat něco jiného? To je dosti špatný přístup.


Správně to ale napsal ByCzech.. třeba fórum. To není žádnou tajnou technologií, stojí na notoricky známém SMF. Pokud byste měli fork fora třeba na githubu, mohla s tím pomoci komunita a ti velmi vytížení vývojáři jen večer projet pull requesty. Ale rozdrbat to a říct nemáme čas není zrovna nejvhodnější cesta, jak ukázat čtenářům že na nich záleží..

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #430 kdy: 16. 02. 2016, 11:44:44 »
No, musí se nechat, že myšlenka nějakýho open tracking opravování webu zní zajímavě :-) Kdyby se shodli čtenáři a opravách/úpravách nebo se makalo jen na jasných chybách (http/https), tak by to mohlo bejt fakt dobrý.

Mimo jiné by se pak root.cz posunul úplně jinam. Takhle komunita kecala do vzhledu (a z mýho pohledu jsme si vykecali jinou podobu, než nám původně iinfo chtělo servírovat), ale tenhle nápad by to dohnal k tomu, že by komunita na webu přímo pracovala. Nevím, jak moc je obvyklý, aby u soukromýho subjektu dělala něco zadarmo komunita...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #431 kdy: 16. 02. 2016, 11:47:57 »
Skoro si to říká o to, dát ten design na nějaký github nebo něco, abychom se mohli zapojit a tyhle věci opravili okamžitě jak se na ně přijde.

Tak pokud vim, skin Dark Root na Githubu je, cili odbornici, pokud by meli zajem, by se na vyvoji podilet mohli. Co se tyka oficialniho layoutu, tak na ten bych se vysral, protoze je rozbity uz od sameho pocatku. Se svymi zpravickami nebo obrovskymi informacemi o autorovi vlevo je totalne nesmyslny a blbe se cte.

Osobne doufam, ze nekdo, kdo tomu rozumi, zbastli neco podobneho staremu Rootu. Ten novy neni moc prehledny a to i s Dark Root skinem, ktery je jinak mnohem lepsi, nez oficialni bastl (autorum Dark Rootu diky). Na starem clovek behem par okamziku zjistil, co je kde noveho. Novy Root clovek musi studovat, aby zmeny vypatral a jasne videt je to akorat na odkazech fora. Nedivil bych se, kdyby to bylo jednim z duvodu, proc je pod zpravickami a clanky dost ticho po pesine. Lidi to prectou a pak radeji dal nepatraji, protoze z predstavy, jak se prohrabuji kilometrem obrazku, aby vypatrali nove prispevky, jsou jiz predem otraveni. Tady by nebylo spatne, kdyby pan Krcmar vyhrabal nejake statistiky navstevnosti od doby zavedeni noveho layoutu a i z doby pred tim, pro srovnani. Pricemz by mely zahrnovat vice, nez jen natazeni hlavni stranky. Tedy nejake vycisleni poctu otevreni odkazu na diskuse, ktere nasledovaly po otevreni hlavni stranky. Nedivil bych se, kdyby napriklad pocet natazeni hlavni stranky zustal vicemene stejny, ale pocet rozkliku diskusi byl nizsi. Je pravda, ze uz se tu delsi dobu nepsalo o nejake uzasne vifikundaci Microsoftu, kde by vznikl pekny flame. Ale treba 17 prispevku pod komixem, kde jich byvalo bezne 40 az 70 a mozna i vic, neni nic moc. A zpravicka o chybe v routerech ASUS vytrhla z klidu jen tri lidi.

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #432 kdy: 16. 02. 2016, 11:52:58 »
Nemám k dispozici úplně podrobná čísla o každé načtené stránce, ale asi před týdnem jsem si dělal rámcovou statistiku a většina věcí zůstala stejných, jen titulka o něco vyrostla a zprávičky skočily dramaticky nahoru. Což jsme chtěli a proto jsme je v redakci chtěli dát nahoru. Diskuse pod články a zprávičkami jsem neřešil, ty tvoří zlomek návštěvnosti, i když si většina diskutujících myslí opak.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #433 kdy: 16. 02. 2016, 12:04:29 »
Diskuse pod články a zprávičkami jsem neřešil, ty tvoří zlomek návštěvnosti, i když si většina diskutujících myslí opak.

Tot otazka. Byvaly clanky a zpravicky, pod kterymi byvalo dost zivo. Meli byste vystourat neco dostatecne kontroverzniho, aby se vyzkouselo, jestli to porad jeste funguje. Neco ve stylu za kazde prodane Widle zabije Microsoft kotatko v satanistickem obradu.

nepřihlášený

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #434 kdy: 16. 02. 2016, 12:06:58 »
Skoro si to říká o to, dát ten design na nějaký github nebo něco, abychom se mohli zapojit a tyhle věci opravili okamžitě jak se na ně přijde.

Osobne doufam, ze nekdo, kdo tomu rozumi, zbastli neco podobneho staremu Rootu. Ten novy neni moc prehledny a to i s Dark Root skinem, ktery je jinak mnohem lepsi, nez oficialni bastl (autorum Dark Rootu diky). Na starem clovek behem par okamziku zjistil, co je kde noveho. Novy Root clovek musi studovat, aby zmeny vypatral a jasne videt je to akorat na odkazech fora. Nedivil bych se, kdyby to bylo jednim z duvodu, proc je pod zpravickami a clanky dost ticho po pesine. Lidi to prectou a pak radeji dal nepatraji, protoze z predstavy, jak se prohrabuji kilometrem obrazku, aby vypatrali nove prispevky, jsou jiz predem otraveni. Tady by nebylo spatne, kdyby pan Krcmar vyhrabal nejake statistiky navstevnosti od doby zavedeni noveho layoutu a i z doby pred tim, pro srovnani. Pricemz by mely zahrnovat vice, nez jen natazeni hlavni stranky. Tedy nejake vycisleni poctu otevreni odkazu na diskuse, ktere nasledovaly po otevreni hlavni stranky. Nedivil bych se, kdyby napriklad pocet natazeni hlavni stranky zustal vicemene stejny, ale pocet rozkliku diskusi byl nizsi. Je pravda, ze uz se tu delsi dobu nepsalo o nejake uzasne vifikundaci Microsoftu, kde by vznikl pekny flame. Ale treba 17 prispevku pod komixem, kde jich byvalo bezne 40 az 70 a mozna i vic, neni nic moc. A zpravicka o chybe v routerech ASUS vytrhla z klidu jen tri lidi.
Jaryne, přesněs uhodil hlavičkou o hřebík. Na starým jsem měl všechno na 1,5 obrazovce a nehodlám si vyskrolovat karpální tunel. Mrknu na první obrazovku a kousek. Zatím ještě ze zvědavosti to povětšinou odroluji, ale jsou to galeje. Zprávy, přerušené Fórem a pak zase zprávy pokračují. Vidíš, ani zprávu o routeru Asus jsem nepostřehl. Prd vidím normálně a ještě se v tomto ztrácím. Aspoň na protest blokuji reklamy, i když některé reklamy s holými tetami mě lákaly kliknout dále a potěšit mé chlípné oko.
Takto mi to připadá jako Česká pošta. Ubývá zákazníků, tak zdražíme (změníme vzhled). Každá změna je vždy k horšímu.