Kterou virtualizační technologii použít?

Re:Kterou virtualizační technologii použít?
« Odpověď #30 kdy: 21. 01. 2016, 10:31:18 »
Promiň, nezkušenost? V čem? V tom že nepotřebuji subsriptions repo na to abych měl stabilní a funkční systém? Nebo jsem Tě jenom špatně pochopil? :)
Špatně pochopil. Nebyla to kritika tebe, ale karlika :)


Re:Kterou virtualizační technologii použít?
« Odpověď #31 kdy: 21. 01. 2016, 10:35:51 »
Dotaz na Petra a Kubu J
můžete definovat na jakém HW Proxmox provozujete? Také začínám s Proxmoxem a některé věci se mi nedaří.
Díky.


Definuj přesněji: Nějaké věci se mi nedaří :)

problem 1 - s nastavením IDE Proxmox nainstaluji a rozchodím
              - s nastavením AHCI ne, přitom by měl být v Debianu podporován
problém 2 - smazal jsem si data při přepínání virtuálů, ale to asi byla moje chyba

Jinak díky Petrovi a Kubovi za odpověď

problem 1 - delas instalaci na debianu nebo primo na systemu proxmox? https://www.proxmox.com/en/downloads ?
problem 2 - jaké data při jakém přepínání? nějak jsem to nepochopil :)
Když chceš, dokážeš vše!

franta PH

Re:Kterou virtualizační technologii použít?
« Odpověď #32 kdy: 24. 01. 2016, 10:30:24 »
Dotaz na Petra a Kubu J
můžete definovat na jakém HW Proxmox provozujete? Také začínám s Proxmoxem a některé věci se mi nedaří.
Díky.

franta PH> Já proxmox provozuji na starším HW. Na pokusy obyčejné PC s intelem C2D a 8 GB paměti. Na ostrý provoz taky již postarší server HP Proliant DL 160 G6 s 48GB RAM a dvěma Xeon 4 jádrovými procesory s HT (celkem 16 log. jader). Pro naše potřeby ale pořád bohatě stačí. Předtím tu byl hodně roků Dell PE 2800 taky se dvěma Xeonama (jednojádra s HT, 4 log. jádra), 8 GB RAM a pod vmwarem, ale tomu již docházel dech a měl asi trojnásobnou spotřebu.

dotaz na Petra: co tam máte za základní desku v tom počítači C2D?

petr

Re:Kterou virtualizační technologii použít?
« Odpověď #33 kdy: 24. 01. 2016, 12:52:08 »
ASRock G41M-vs

Re:Kterou virtualizační technologii použít?
« Odpověď #34 kdy: 26. 01. 2016, 08:32:29 »
jednoznacne proxmox (kvm+openvz), vzpominam si jaky to byl shit pred par lety ale ted uz je to jina liga, delat denne s vmwarem to je totalne na pest, pod linuxem mit virtualbox, v nem bezici windows7 kvuli vsphere clientovi a jako bonus v tabletu s androidem mate totalni smulu
da to trochu prace ale offline a live migrace virtualu mezi 3 dedik servery taky slapala bez problemu, ale to tady asi moc lidi nevyuzije