Kolik napíšete denně řádků kódu?

mám

Re:Kolik napíšete denně řádků kódu?
« Odpověď #30 kdy: 26. 01. 2016, 14:44:27 »
znám člověka, který nestíhá psát :-) dělal například na mafii 2. A pro toho člověka asi není problém 15 000 řádků za den (kvalitního kódu).


it expert

Re:Kolik napíšete denně řádků kódu?
« Odpověď #31 kdy: 26. 01. 2016, 15:08:36 »
Tak treba za dnesek

Kód: [Vybrat]
svn diff | wc -l
>50k

Jasne, je v tom diffu kolem toho omacka, ale i tak je toho hodne.

Heinrich

Re:Kolik napíšete denně řádků kódu?
« Odpověď #32 kdy: 26. 01. 2016, 15:28:19 »
znám člověka, který nestíhá psát :-) dělal například na mafii 2. A pro toho člověka asi není problém 15 000 řádků za den (kvalitního kódu).
je rozdíl 15000 řádků v javě kde na napsání každé kraviny je potřeba třída a milion dalších pomocných metod a 15 000 řádků v Céčku např.

tap

Re:Kolik napíšete denně řádků kódu?
« Odpověď #33 kdy: 26. 01. 2016, 15:32:25 »
Tieto debaty ma vždy vedia potešiť. Ja už som starší človek čo to som videl a z porovnávania vyrástol. Ale mám takú hlúpu otázku, kde žijete vy všetci geniálny programátori, prečo som ešte vo svojom dlhom živote na žiadneho z vás nenarazil? Čo je ale horšie, ja som nikde ani nerazil na tie geniálne kódy. Po čomkoľvek siahnem, je zabugované, akýkoľvek komplexnejší otvorený kód (okrem fakt mainstreamu) vidím škrípem zubami o uzavretom bežnom keď sa k nemu dostanem ani nehovorím.

Kit

Re:Kolik napíšete denně řádků kódu?
« Odpověď #34 kdy: 26. 01. 2016, 15:50:16 »
Také se mi stalo, že jsem celý den strávil na jedné vnořené proceduře v databázi, která měla ve výsledku pouze 60 řádek. Byla pro celou aplikaci naprosto klíčová - nedalo se to nijak obejít a bez ní by aplikace prostě nemohla fungovat. Ten den jsem byl se svou produktivitou velmi spokojen a zákazník také.


Re:Kolik napíšete denně řádků kódu?
« Odpověď #35 kdy: 26. 01. 2016, 16:14:07 »
Tak treba za dnesek

Kód: [Vybrat]
svn diff | wc -l
>50k

Jasne, je v tom diffu kolem toho omacka, ale i tak je toho hodne.

no ja bych se tim svnkem teda jako verejne vubec nechlubil
Děkuji za možnost editace příspěvku.

i-PRESS

  • ***
  • 100
  • NodeJS, Python, Perl, Lua, PHP
    • Zobrazit profil
Re:Kolik napíšete denně řádků kódu?
« Odpověď #36 kdy: 26. 01. 2016, 16:24:26 »
Tak já třeba plodný den posuzuji podle toho, kolik řádků se mi podařilo odstranit :D

Refaktoringem se zbavým sousty balastu a fragmentů kódu, které se třeba už ani nikde nevyužívají. U nových věcí se snažím držet spíše stylu malých mikroslužeb, kdy na sobě nejsou jednotlivé frakce závislé, krátký kód je čitelnější, lépe se to testuje a lze snadně nějakou část outsourcovat  ;)

Re:Kolik napíšete denně řádků kódu?
« Odpověď #37 kdy: 26. 01. 2016, 16:25:58 »
Tak treba za dnesek

Kód: [Vybrat]
svn diff | wc -l
>50k

Jasne, je v tom diffu kolem toho omacka, ale i tak je toho hodne.

no ja bych se tim svnkem teda jako verejne vubec nechlubil

Ale ma ho delsiho!

Kit

Re:Kolik napíšete denně řádků kódu?
« Odpověď #38 kdy: 26. 01. 2016, 16:28:00 »
Tak treba za dnesek

Kód: [Vybrat]
svn diff | wc -l
>50k

Jasne, je v tom diffu kolem toho omacka, ale i tak je toho hodne.

no ja bych se tim svnkem teda jako verejne vubec nechlubil

Nechlubil bych se ani tím, že někdo pošle commit až po změně 50k řádek. Takové verzování je k ničemu - těžko se v něm hledá nějaká konkrétní změna.

ehmmm

Re:Kolik napíšete denně řádků kódu?
« Odpověď #39 kdy: 26. 01. 2016, 16:32:19 »
Tak já třeba plodný den posuzuji podle toho, kolik řádků se mi podařilo odstranit :D

Refaktoringem se zbavým sousty balastu a fragmentů kódu, které se třeba už ani nikde nevyužívají. U nových věcí se snažím držet spíše stylu malých mikroslužeb, kdy na sobě nejsou jednotlivé frakce závislé, krátký kód je čitelnější, lépe se to testuje a lze snadně nějakou část outsourcovat  ;)

Asi tak. Za posledni tri dny se mi podarilo 100 radku ubrat (z cca 900), ted jsem skoncil. Byl to docela zahul a nasel jsem pri tom i par chyb.  :)

Zdenek Henek nereg

Re:Kolik napíšete denně řádků kódu?
« Odpověď #40 kdy: 26. 01. 2016, 16:57:38 »
Tak treba za dnesek

Kód: [Vybrat]
svn diff | wc -l
>50k

Jasne, je v tom diffu kolem toho omacka, ale i tak je toho hodne.

Myslim, ze pokud to neni opravdu uplne novy kod, ale uprava existujiciho, tak byste meli uvazovat o rewrite celeho projektu, nez to vetsinu lidi prestane bavit.

Pokud se jedna o uplne novy kod, tak mi prijde, ze delate neco spatne. Vice kopii stejneho, nevyuzivani knihoven, etc.

Nevidel jsem ten kod, ale jsem si jisty, ze takto zadny profesional ani expert nepracuje.
Vlastni zkusenost s refaktoringem, ktery mel opravdu velky diff, ale ani vzdalene nebyl 50kloc. Cely projekt mel priblizne 500kloc - dle SonarQube.

Zkuste si predstavit hledat jaka zmena zpusobila chybu na produkci a narazite na commit s 50k radkama diffu. Pritom existuje ve firme minimalne jeden clovek, ktery bude ocekavat rychle opraveni chyby ....

To je i duvod,proc jsem stasny pracujici v jedne firme uz skoro 10 let a doufam, ze se to hned tak nezmeni. Narazit na pilne idioty, kteri si mysli, ze cim vic zmen v jednom commitu tim vice budou oceneni jako velky pracat, bych opravdu nerad.

andy

Re:Kolik napíšete denně řádků kódu?
« Odpověď #41 kdy: 26. 01. 2016, 18:59:20 »
Ako uz niekto napisal. Programatori nie su sekretarky a aj keby som denne napisal 100 riadkov kodu a stiham vsetky poziadavky, tak do toho nikoho nic nie je. Ja vzdy rozmyslam ako napisat co najmenej riadkov kodu, nie najviac. To co napisal tap je aj moja skusenost. Iluziu o genialnych programatoroch som nikdy nemal (resp taku, ze pisu kod pre nasa a nie pre banku) a ked vidim nejaky kod s 10k riadkami, tak sa mi rozsvieti vystrazna kontrolka..
K povodnej otazke - ten clovek na githube mohol commitnut nejaky cudzi kod a bolo.

Re:Kolik napíšete denně řádků kódu?
« Odpověď #42 kdy: 09. 02. 2016, 12:12:27 »
Já mám dlouhodobý průměr okolo cca 300 řádků změn denně. Samozřejmě, někdy je to 800 a jindy 50, podle toho, co zrovna dělám. Nutno taky dodat, že python. Když jsem dělal v javě, tak nebyl problém 2000-4000 za den, ale půlka z toho byl generovaný kód (jen settery / gettery zaberou desítky procent) a druhá půlka ukecaná abstrakce, kde jeden řádek v pythonu na list comprehension vydá na 50 v javě.

Kit

Re:Kolik napíšete denně řádků kódu?
« Odpověď #43 kdy: 09. 02. 2016, 12:58:08 »
Já mám dlouhodobý průměr okolo cca 300 řádků změn denně...

Tohle bych označil za takový slušný standard.

Ondrej

Re:Kolik napíšete denně řádků kódu?
« Odpověď #44 kdy: 09. 02. 2016, 13:21:46 »
Počet řádků je naprosto nevypovídající.
1) Ukecanost jazyka, s tím spojen ekosystém...
2) Složitost projektu