Router s aktualizacemi

Lol Phirae

Re:Router s aktualizacemi
« Odpověď #30 kdy: 30. 01. 2016, 11:42:04 »
To APU mohu jen doporučit, jede na něm pfSense jen pomocí SD karty nebo se na něj dá nainstalovat Endian Community Firewall ale ten potřebuje alespoň mSata disk.

Upřímně i s pfSense bych doporučil obětovat pár stovek navíc za ten mSATA disk. SD je fakt médium úplně na nic.


Nox

Re:Router s aktualizacemi
« Odpověď #31 kdy: 30. 01. 2016, 14:25:50 »
REMET: Ja myslel, ze Mikrotik, jmenovite treba RB951G-2HnD je uz hotova krabicka. Co vsechno se na tom musi dodelat? Nebo mluvite o tom, kdyz si clovek od Mikrotiku koupi samostatnou desku? Zrovna vyse jmenovany jsem si prave objednal na vyzkouseni.

M.

Re:Router s aktualizacemi
« Odpověď #32 kdy: 30. 01. 2016, 19:19:44 »
RB951G-2HnD je hotová krabička, kde maximálně připojím externí disk nebo 3G/4G modem do USB. :-)
Samozřejmě dělá i skládačky, ale to si většinou normální lidi domů nepořizují. To dělali, pokuch chtěli dual band wifinu, ale teď už i Mikrotik má pár hotových home routerů, kde je spučasně 2,4 GHz (Nko) i 5 GHz rádio (ACéčko).
Apropo, včera vydali dvě verze toho svého ROSu pro své krabičky hned po sobě.

Nox

Re:Router s aktualizacemi
« Odpověď #33 kdy: 31. 01. 2016, 09:01:28 »
Diky, uz jsem se lekl. No jak jsem se dival na jejich web, hotova krabicka s WiFi AC je jenom hAP ac lite a ten nema Gigabit LAN, coz je podle me celkem bida.
Jo a taky prekopali stranku Downloads, takze ted absolutne netusim, jaky FW pak nahrat do RB951G-2HnD. To cislovani chapu, ale ne to MIPSBE, SMIPS, atd.

jose_d

Re:Router s aktualizacemi
« Odpověď #34 kdy: 31. 01. 2016, 10:15:42 »
To cislovani chapu, ale ne to MIPSBE, SMIPS, atd.
To je architektura CPU, většina boxů má mipsbe, ty krabičkový home routery ale myslím ne.
Koukni do productsheetu tvýho zařízení.


M.

Re:Router s aktualizacemi
« Odpověď #35 kdy: 31. 01. 2016, 10:42:00 »
Diky, uz jsem se lekl. No jak jsem se dival na jejich web, hotova krabicka s WiFi AC je jenom hAP ac lite a ten nema Gigabit LAN, coz je podle me celkem bida.
Jo a taky prekopali stranku Downloads, takze ted absolutne netusim, jaky FW pak nahrat do RB951G-2HnD. To cislovani chapu, ale ne to MIPSBE, SMIPS, atd.

RB951G-2HnD je MIPSBE. Na té download stránce to tam i vidět, že u MIPSBE je uvedeno RB9xx. Stejně tak při připojení na router ti to hlásí architekturu v záhlaví nebo je to i v "/system resource".

Ano, "hAP ac lite" je fast ethernet, teď už jde konečně do distribuce i "hAP ac" (takže v obchodě reálně od března, či-li s půlročním zpožděním, jak je zvykem proti slibu Q3/2015), ten je na gigo ethernetu, má i SPF a také má 3 rádiové chainy proti jednomu u lite verze.

pavlix

Re:Router s aktualizacemi
« Odpověď #36 kdy: 31. 01. 2016, 12:35:43 »
Mikrotik jsou sice dokonalé omalovánky, ale na běžné věci je OpenWRT perfektně zvládnutelné a základ už dneska člověk udělá i z webového rozhraní, zbytek se dá pořešit podle různých návodů.

Nox

Re:Router s aktualizacemi
« Odpověď #37 kdy: 31. 01. 2016, 13:46:37 »
Diky panove, uz to tam vidim. Ktery manazer mel asi ten bajecny napad napsat to malym sedym pismem na sede pozadi, muzeme jen hadat.