Debian 6.0.9 - skript instalace služby System V

Debian 6.0.9 - skript instalace služby System V
« kdy: 20. 01. 2016, 13:42:40 »
Ahojte, ještě jednou dnes zdravím. Jak jsem psal ve svém předchozím dotaze, nejsem moc zběhlý v Linuxu, ale občas si prostě potřebuji něco udělat. Převzali jsme po "někom" server, kde byla přímo v /root/ PHP aplikace, ke které jsme se připojovali přes SSH. A v podstatě tam už nebylo nic jiného. Hned, jak jsme server přebrali, potřeboval jsem tam pro nadřízeného nainstalovat nějaká Xka a vzdálenou plochu, tak jsem nainstaloval Gnome a Tight VNC podle tohoto návodu https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-set-up-vnc-server-on-debian-8. VNC jsem povolil v iptables a vše funguje ok. Nicméně, návod je pro Debian 8 a ten už má na služby přes systemd, kde je vše snazší. Potřeboval bych dát spuštění VNC serveru po startu serveru, ale bohužel si s tím neumím poradit. Byli byste tak hodní a dali mi návod, jak to udělat? Nějakou kuchařku vč. bash skriptu. Mockrát děkuju.


Sten

Re:Debian 6.0.9 - skript instalace služby System V
« Odpověď #1 kdy: 20. 01. 2016, 13:55:33 »
Ten skript /usr/local/bin/myvncserver je skript pro SystemV init (který z nějakého důvodu používají v systemd service místo ExecStart). Pro instalaci do SystemV initu jej stačí přesunout do /etc/init.d/ a spustit update-rc.d myvncserver defaults.

Btw. velmi důrazně doporučuji nepřipojovat se k VNC přímo (a neotvírat jej na firewallu), ale používat SSH tunel.

Re:Debian 6.0.9 - skript instalace služby System V
« Odpověď #2 kdy: 20. 01. 2016, 13:58:02 »
Ok, děkuju, zítra to vyzkouším, a tunelling je v návodu popsaný, takže ok.

Re:Debian 6.0.9 - skript instalace služby System V
« Odpověď #3 kdy: 21. 01. 2016, 10:10:41 »
Tak tunneling jsem zařídil a funguje, bohužel spuštění VNC serveru jako služby stále ne. Nyní to musím na cca dva týdny odložit, a pak se k tomu budu vracet. Děkuji za pomoc.