reklama

Raspberry PI2 a platební terminál

Raspberry PI2 a platební terminál
« kdy: 18. 01. 2016, 16:06:59 »
Ahoj,
může RPI pracovat přímo s platebním terminálem?
Jde mi o to, že v RPI si přes appku naklikám platbu, aby se dostala do účetnictví a rád bych přímo na tom klikl na platbu kartou, kde by se vyslal request na terminál, aby se to zaplatilo.
Myslíte, že je to možné?
Já jsem se moc o terminálech nedočetl zatím o podpoře OS.

reklama

V2kt0r

Re:Raspberry PI2 a platební terminál
« Odpověď #1 kdy: 18. 01. 2016, 16:52:51 »
...
Já jsem se moc o terminálech nedočetl zatím o podpoře OS.
Přijde mi, žes o tom zatím obecně moc nepřemýšlel. Vsadím se, že zatím nikdo nemá ani šajna, co opravdu chceš dělat.
Jakou platbu chceš v RasPi naklikat (platbu tobě od zákazníků, ebo svou platbu někomu jinému%), jak má jít do účetnictví, a jaký platební terminál - hardware, nebo software, jaký poskytovatel, jaká služba apod.?

Řekl bych, že Raspi nemá s platebními terminály nic společného. Je to počítač se síťovou a jinou konektivitou. Takže pokud máš aplikaci, ve které budeš platby zadávat, je na ní, aby měla nějakou podporu pro komunikaci s platebním terminálem. Nebo bys musel výstup této aplikace sám zpracovávat a zase bys potřeboval vrstvu pro komunikaci se zvoleným platebním terminálem...

Obecně je radno při formulaci problému zapřemýšlet o tom, jak se to bude číst jiným, jestli jim tím  problém dostatečně osvětluješ. Často se tímto  vlastním zamyšlením rovnou sám dopracuješ k té či oné odpovědi.

Kit

Re:Raspberry PI2 a platební terminál
« Odpověď #2 kdy: 18. 01. 2016, 17:17:34 »
může RPI pracovat přímo s platebním terminálem?

Může. Je to jen záležitostí fyzického rozhraní a komunikačního protokolu. Vše potřebné bys měl najít v dokumentaci toho platebního terminálu.

reklama