Bitcoin na doraz?

Re:Bitcoin na doraz?
« Odpověď #30 kdy: 18. 01. 2016, 23:56:29 »
A problém je spíš s tím, že teď lze transakce po zapsání měnit, takže si nikdo nemůže být jistý, dokud se to nedostane do blockchainu.
Pokud transakce obsahuje jako sequence number 0xFFFFFFFF (maximum), pak ji už změnit nelze. Update peněženek je triviální.

Uživatel (popř. obchodník přes payment request, takže pro uživatele se usecase nemění, rpsotě naskenuje qr kód jako dřív) si tak může zvolit zda transakci půjde nahradit jinou, nebo ne.


hu

Re:Bitcoin na doraz?
« Odpověď #31 kdy: 19. 01. 2016, 00:06:04 »
rpsotě naskenuje qr kód jako dřív

rpsota je prokotol reverzni psote, kterazto je jedna z clikovych tegnolochii za registrem ohnǒstroju


hugochavez

Re:Bitcoin na doraz?
« Odpověď #33 kdy: 20. 01. 2016, 03:12:25 »
@ Semestralka
RE: ".....hochu jenže opravdové peníze jsou podložený tvrdou lidskou prací ty se netisknou někde doma na tiskárně....."

Hochu ty se lecis ambulantne anebo te uz hospitalizovali?? Protoze takovy blabol nemuze clovek pri smyslech napsat.
Dopln si vzdelani a nastuduj si neco o vzniku dolaru, o opusteni kryti dolaru zlatem za Nixona a taky si vyhledej co znamena vyraz <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Quantitative_easing" rel="nofollow">quantitative easing[/url]  ....zejmena se zamer na vyrazy "....increasing the money supply......" a "......leading to higher inflation in the longer term..".
Pokud jde o bitcoin zakladni info muzes nacerpat napr. z tohodle ceskyho <a href="http://ec-media.sndcdn.com/6q3Dr8X60vZB?f10880d39085a94a0418a7ef61b03d5275edf83695e0cd6a5a31ba01e9b47a542e781c9c448dc1cb18100824e333c2d5ef8fb5e44fea282ac0207d0761" rel="nofollow">CZ Podcast 129 - Bitcoin, block chain a kryptoměny[/url]
A pokud by jsi chtel jit do hloubky tak tady mas dalsi info
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=joITmEr4SjY" rel="nofollow">Bitcoin vs. Political Power: The Cryptocurrency Revolution - Stefan Molyneux at TNW Conference [/url]  mozna ti pak dojde ze dnesni penize rozhodne nejsou kryte tvrdou praci, naopak lide kteri tvrde pracuji vetsinou nejvice doplaceji na soucasny etablovany system. Jak je to mozne se dozvis mimo jine v doku-filmu <a href="http://www.csfd.cz/film/283075-financni-krize/prehled/" rel="nofollow">Finanční krize[/url]
 S timto tematem uzce souvisi take
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=AJ1yWihBNA4" rel="nofollow">Why Bitcoin Terrifies Big Banks - Interview with Andreas Antonopoulos[/url] mimochodem tohodle typka si pozval kanadskej parlament jako experta aby jim vysvetlil v cem spociva "crypto alternativa klasickeho bankovnictvi"  a nakonec    <a href="https://www.youtube.com/watch?v=tXBwcedQuQ0" rel="nofollow">The Hidden Dangers of Bitcoin[/url] No a az budes mit nastudovano a pochopeno tak si muzes cvicne vygenerovat jednu   <a href="https://www.bitaddress.org" rel="nofollow">bitcoinovou adresu[/url] :o)
PS: jen pro tvou informaci - podil hotovosti na celkovem mnozstvi obeziva je zhruba mezi 3-5ti % podle jednotlive zeme a jeji (vice ci mene) rozvinute infrastruktury pro bezhotovostni platby. Vsechny ostatni "penize podlozene tvrdou praci" jsou jen jednicky a nuly v pocitacich centralni +komercnich bank, neni to tedy oproti bitcoinu velky rozdil. Rozdil je ale v politice obou systemu..... viz videa vyse.
Osobne povazuju koncept celosvetove platne cryptomeny nepodlehajici vlivu vlad a banksteru za genialni myslenku, jejiz rozsireni by (zejmena tem nejchudsim) prineslo mnohe vyhody (a bankam razantne skrouhlo zisky) ovsem jestli se takovy system prosadi je otazka- kdyz se clovek rozhledne tak vidi ze v dnesnim svete tzv.pseudo-demokracie nemaji vlady nejmensi skrupule jit proti zajmum vlastniho obyvatelstva a system jako bitcoin urcite neni v zajmu jakekoliv vlady. Navic technicke omezeni jako napr. 7-8 transakci za sekundu v blockchainu tezko muze konkurovat 26.000 transakci za sek. napr. v systemu VISA.... Neni ovsem bez zajimavosti ze nekolik velkych US bank zadalo lidem u IBM vypracovat analyzu jak by se dal vyuzit koncept blockchainu pro jejich potreby. Mozna se nechali inspirovat prikladem z Kostariky kde mistni vlada vklada zapisy do katastru nemovitosti do blockchainu protoze zjistila ze jeji vlastni urednici se daji snadneji zkorumpovat nez tenhle pocitacovej system :o))))

hugochavez