Chci něco vytvořit, ale nevím co

Zelenáč

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #75 kdy: 13. 01. 2016, 21:19:37 »
A důkaz:

stejně jako zpracování obrazu je odvislé z matematických funkcí, které následně implementuješ programově (nicméně můžeš i elektronicky, je to matematika a ta je univerzální), tak samo to lze udělat i pro elektronická schémata. Proto je může navrhovat klidně někdo, kde ani v životě nedržel pájku, nějaký schopný matematik. Funkce se potom realizuje pomocí elektronikých součástek. Elektronické schéma je totiž zcela jistě převeditelné na matematickou funkci. A matematickou funkci můžeš převést do jednoduchého tvaru nebo dle libosti (ale dle pravidel) rozepsat.
Takže na začátku můžeš mít jen zadání: udělat takovou a moakovou transformaci jednorozměrné funkce. Uděláš pro tu tranformaci roavnici a jsem přesvědčen, že tato rovnice je možné dále mechanicky transformovat na funkci el. obvodu v optimálním tvaru. Určitě je to algoritmizovatelné.


Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #76 kdy: 13. 01. 2016, 21:21:06 »
Jenom tak pro zajímavost: v roce 1995 startovala AltaVista, jistý Page a Brinn si začínali cosi zajímavého programovat a Amazon to velkolepě rozbalil
...zapomněl jsem zdroj: http://www.computerhope.com/history/1995.htm

v

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #77 kdy: 13. 01. 2016, 21:26:41 »
A důkaz:
...
Takže na začátku můžeš mít jen zadání: udělat takovou a moakovou transformaci jednorozměrné funkce. Uděláš pro tu tranformaci roavnici a jsem přesvědčen, že tato rovnice je možné dále mechanicky transformovat na funkci el. obvodu v optimálním tvaru. Určitě je to algoritmizovatelné.
tak např. "matematický" popis výkonového zesilovače:
výstupní napětí = vstupní napětí * 1000, dodaný výkon 10kW
a teď naznačte jak z toho odvodit schéma

Zelenáč

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #78 kdy: 13. 01. 2016, 21:28:19 »
Mě by třeba vyhovovala situace jak za totality, když se k nám nedostávala kdejaká cerepetička a tak si to lidi vyráběli sami. Různé zesilovače, barevná hudba, vysílače, a nevím co ještě.
Vidíš - za totáče si vyráběli nepotřebné krávoviny jako třeba barevná hudba a dneska si kdejakej jouda může postavit robota nebo kompletně na koleni zrealizovat SmartHome. Což je trapný, kéž by se dalo dělat barevnou hudbu!

Chápu jak to myslíš, ale asi nechápeš mě, je zde totiž jeden podstatný rozdíl: dneska když budeš dělat toho robota, pokud bude stát za něco, tak jsi nejspíše brýlatý nerd (nemyslím tebe, obecně). Ale za totáčů když sis udělal barevnou hudbu, tak jsi mohl ještě zamachrovat na diskotéce :D prostě říkám, že dnešní doba nahrává konzumentům, ne kutilům.

Zelenáč

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #79 kdy: 13. 01. 2016, 21:35:51 »
A důkaz:
...
Takže na začátku můžeš mít jen zadání: udělat takovou a moakovou transformaci jednorozměrné funkce. Uděláš pro tu tranformaci roavnici a jsem přesvědčen, že tato rovnice je možné dále mechanicky transformovat na funkci el. obvodu v optimálním tvaru. Určitě je to algoritmizovatelné.
tak např. "matematický" popis výkonového zesilovače:
výstupní napětí = vstupní napětí * 1000, dodaný výkon 10kW
a teď naznačte jak z toho odvodit schéma

z toho se nebude odvozovat matematická funkce, to je nesmysl. To vaše "výstupní napětí = vstupní napětí * 1000" je zadání pro matematické řešení.


Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #80 kdy: 13. 01. 2016, 21:41:19 »
Chápu jak to myslíš, ale asi nechápeš mě, je zde totiž jeden podstatný rozdíl: dneska když budeš dělat toho robota, pokud bude stát za něco, tak jsi nejspíše brýlatý nerd (nemyslím tebe, obecně). Ale za totáčů když sis udělal barevnou hudbu, tak jsi mohl ještě zamachrovat na diskotéce :D prostě říkám, že dnešní doba nahrává konzumentům, ne kutilům.
Já si to nemyslím. Procento lidí, kteří si tehdy vyráběli bar. hudbu a dneska blikají LEDkou s Arduinem budem podle mě zhruba stejný, spíš bych řekl, že dneska jich bude víc, protože bariéry vstupu jsou menší.

Spíš je škoda, že ta činnost není tak organizovaná a podporovaná jako dřív. To je furt podpora učňovských oborů, všichni běžte na techniku, kecy v kleci - a aby někdo nakoupil sto tisíc Arduin, rozhodil to mezi školy a zaplatil rozumný peníze lidem, kteří to s těma děckama rozchodí, to ne...

v

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #81 kdy: 13. 01. 2016, 21:41:31 »
A důkaz:
...
Takže na začátku můžeš mít jen zadání: udělat takovou a moakovou transformaci jednorozměrné funkce. Uděláš pro tu tranformaci roavnici a jsem přesvědčen, že tato rovnice je možné dále mechanicky transformovat na funkci el. obvodu v optimálním tvaru. Určitě je to algoritmizovatelné.
tak např. "matematický" popis výkonového zesilovače:
výstupní napětí = vstupní napětí * 1000, dodaný výkon 10kW
a teď naznačte jak z toho odvodit schéma

z toho se nebude odvozovat matematická funkce, to je nesmysl. To vaše "výstupní napětí = vstupní napětí * 1000" je zadání pro matematické řešení.
zesilovač vpodstatě jenom násobí vstupní napětí konstantou, u_out = k * u_in, to je dostačující popis, chci náznak jak z toho odvodíte obvodové řešení, vašimi slovy: "mechanicky transformovat na funkci el. obvodu "

Zelenáč

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #82 kdy: 13. 01. 2016, 21:57:25 »
v: tak když dovolíte, ja si to hodlám zjednodušit, protože nejsem matematik a tyto postupy znám pouze z image processingu. Tvrdím: je možné to mechanicky převést na elektronické schéma. A teď to zjednodušení: Existuje někdo takový, kdo tuto funkci dokáže převést na el. schéma? Odpovím si sám: ano, existuje. (nějaký odborník kupříkladu)

Pokud mi tedy chcete vyvrátit moje tvrzení, že tento proces je mechanicky realizovatelný, musíte mi dokázat, že nějaký člověk ho vykoná jinak, než-li mechanicky. Nevím jak vy, ale já jsem ateista a nevěřím, že tento proces je v průběhu doplněn máváním kouzelné hůlky nebo zázraky, nebo že někdo přišel k nadřirozeným schopnostem v průběhu prcesu vzdělávání se na vysoké škole.

v

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #83 kdy: 13. 01. 2016, 22:01:20 »
v: tak když dovolíte, ja si to hodlám zjednodušit, protože nejsem matematik a tyto postupy znám pouze z image processingu. Tvrdím: je možné to mechanicky převést na elektronické schéma. A teď to zjednodušení: Existuje někdo takový, kdo tuto funkci dokáže převést na el. schéma? Odpovím si sám: ano, existuje. (nějaký odborník kupříkladu)

Pokud mi tedy chcete vyvrátit moje tvrzení, že tento proces je mechanicky realizovatelný, musíte mi dokázat, že nějaký člověk ho vykoná jinak, než-li mechanicky. Nevím jak vy, ale já jsem ateista a nevěřím, že tento proces je v průběhu doplněn máváním kouzelné hůlky nebo zázraky, nebo že někdo přišel k nadřirozeným schopnostem v průběhu prcesu vzdělávání se na vysoké škole.

blábolíte

Zelenáč

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #84 kdy: 13. 01. 2016, 22:02:23 »
A teď nějaká primitivní značně neúplná verze převodu:

výstupní signál = vstupní signál * 1000

Schéma:

vstup ------>| násobič |-------> výstup
1000 ------->

Násobič si nahraďte adekvátním obvodem.

Zelenáč

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #85 kdy: 13. 01. 2016, 22:04:23 »
blábolíte

A co jste čekal, že budu kvůli vaši neobdařenosti, jak jste předtím sám zmínil o mě, vymýšlet postup? Jestli vás to zajímá, tak si najděte skripta pro zpracování obrazu od Sojky a podívejte se na převod funkcí do diskrétního tvaru, a následný převod do programového kódu.

Zelenáč

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #86 kdy: 13. 01. 2016, 22:11:59 »
A vychází se z tohoto předpisu:


https://en.wikipedia.org/wiki/Convolution_theorem

Přeji hezké počteníčko, já nemám chuť.

v

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #87 kdy: 13. 01. 2016, 22:14:11 »
blábolíte

A co jste čekal, že budu kvůli vaši neobdařenosti, jak jste předtím sám zmínil o mě, vymýšlet postup? Jestli vás to zajímá, tak si najděte skripta pro zpracování obrazu od Sojky a podívejte se na převod funkcí do diskrétního tvaru, a následný převod do programového kódu.

ne, děkuji, zpracování obrazu mě moc nezajímá, ale asi mi došlo co vám nedochází - to vaše zpracování obrazu je transformace čísel/dat, ale elektronický obvod provádí tranformaci fyzických signálů, asi jako byste měl s tím zpracováním obrazu začít od detekce fotonů přicházejících ze scény

v

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #88 kdy: 13. 01. 2016, 22:17:10 »
A vychází se z tohoto předpisu:


https://en.wikipedia.org/wiki/Convolution_theorem

Přeji hezké počteníčko, já nemám chuť.

to mi připomíná mládí a předmět "Signály a soustavy" a modulace a tak :) ale nevím co tím chcete říct

Zelenáč

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #89 kdy: 13. 01. 2016, 22:26:58 »
Jenže tam jde oten celý postup v principu:

Převedení matematické funkce do strojového jazyka počítače

1. Nejprve se nahradí integrály v předpisu za sumace (diskrétní tvar)
2. Potom se to přepíše třeba do Céčka tak, že sumace se nahradí forem, vnořené sumace vnořenými fory.
To ale není všechno:
3. Potom se kompilací převede kód programu v céčku do strojového kódu.

Nejsem odborník na to, jak kompilátor postupuje a jak jsou daleko ve vývoji, ale zde jsou taky tendence provést při kompilaci výsledek co nejblíže optimu, aby byl výsledný kód co nejefektivněji vykonáván. Tipnu si, že ten převod není a jen tak rychle ani nebude optimální. Ale co chci říct je, že ten převod není v principu o moc odlišný od případného převodu nějaké počáteční rovnice do el. schématu.