Oprava poškozených fotografií JPEG

lojza

Re:Oprava poškozených fotografií JPEG
« Odpověď #15 kdy: 06. 01. 2016, 08:17:44 »
spíš bych zahodil kartu a koupil novou. Nevím o žádném nástroji na kopírování souborů, který by v cíli vytvořil soubor nul, pak do něj kopíroval zdrojová data a pokud to nenakopíroval celé, tak zdroj smazal. Takže ty nuly šli nejspíš už z karty


Honza

Re:Oprava poškozených fotografií JPEG
« Odpověď #16 kdy: 06. 01. 2016, 10:21:43 »
Ahoj,

  ty nuly se tam mohou objevit poměrně snadno. Některé nástroje při kopírování rovnou systému řeknou, jak bude velký cílový soubor.
To jak bude velký už kopírovací tool ví, protože zná velikost zdroje a říká to z důvodu nižší fragmentace na točivém disku. Systém předem zaalokuje bloky, a pokud v těch blocích na disku nic předtím nebylo uloženo, tak tam jsou nuly. Teprve pak začne kopírování.
Pokud se při kopírování přeruší tok dat, tj. např. že zdroj už není dostupný, tak by měl kopírovací tool zavřít handle k cílovému souboru a SMAZAT jej. Zřejmě nedošlo k tomu poslednímu bodu. Tedy ty nuly pravděpodobně nebudou pocházet z karty.

V každým případě, na kartu už v žádném případě nezapisuj. Zkus si udělat image karty, např. přes dd nebo dd_rescue v Linuxu.
Na image zkus spustit jpegrecover nebo photorec. Jpegrecover mi p5ijde v tomto lepší, protože tam pravděpodobně budou jen
jpegy. Pokud fotíš do RAW formátu, tak možnost opravy je mizivější, tam se lze více méně obnovit pouze pokud jsou data uloženy v blocích za sebou a musíš ručně hledat hlavičku RAW souboru. S tímto by mohla teoreticky pomoct firma, která se tím zabývá.

Jak už psali lidi přede mnou, nulová data ze souboru na disku už neopravíš. To je jasná věc bez diskuze.

Měj se,
Honza

MK

Re:Oprava poškozených fotografií JPEG
« Odpověď #17 kdy: 06. 01. 2016, 11:21:15 »
Svatba je pro chlapa poměně frustrujicí příhoda a při rozvodu, ke kterému dojde s pravděpodobností 0,5, se budeš ještě mlátit do hlavy, že jsi do toho šel. Tak buď rád, že se ti ty fotky ztratily a že ti nic nebude připomínat jednu z největších chyb tvého života.

bwbw

Re:Oprava poškozených fotografií JPEG
« Odpověď #18 kdy: 06. 01. 2016, 11:41:57 »
a ako CAPA pouzivat fotak, co uklada na 2 karty a zaroven na stahovanie fotiek pouzivat soft, co uklada do 2 lokacii (napr. nikon transfer)

Trident

Re:Oprava poškozených fotografií JPEG
« Odpověď #19 kdy: 09. 01. 2016, 09:30:40 »
Nektere fotaky maji spatnou praci s filesystemem. Moje stara sony alfa dokazala pri operaci zapisu nebo pri zapisu vice snimku naraz kdyz jsem sahnul na nejake tlacitko nedopsat soubor a oznamila chybu zapisu. Jedinym cistym resenim v terenu bylo vyhodit CF kartu a hodit tam cistou. Vetsinou byl poskozeny posledni soubor. Kdyz clovek pokracoval dal tak si delal dalsi poskozene snimky. Oprava od vyrobce byla koupit si novy fotak. Zadny fw fix.

Jisty kompakt Nikon pak v pripade velmi nizke baterky nedokoncil operaci dopsani a uzavreni souboru a proste provedl shutdown a vypnul se uprostred zapisu. Coz pri pouziti li-on kde vybijeni je pomerne linearni je hloupe opomenuti z hlediska vyvoje. U nimh bych to jeste chapal.

Opet ciste reseni pri zjistene chybe vyhodit kartu a dat tam hned jinou. Doma ddckem zkopirovat,opravit image a karty preformatovat(hardwarove byly ok, jen fotak mel blbou logiku prace s daty). Pri zpusobu jakym nekteri programatori uvazuji o zapisech na pametova media se vsak temto preslapum nedivim.

Ono kdyz da vocas progros write a mysli si ze je to okamzite propsany a nic zpetne na low level urovni commandu mediu neverifikuje, tak se neni cemu divit. Progrosi jsou asi nejvetsi skupinou "vericich".


Michal_schlapot

Re:Oprava poškozených fotografií JPEG
« Odpověď #20 kdy: 17. 01. 2018, 20:56:56 »
Dobrý den, Ahoj,
 dají se ještě zachránit tyto "poškozené" JPG?
https://uloz.to/tam/_idmUxOg1V76o
https://uloz.to/tam/edit/676e6b94-1ff3-4d04-bcd7-613bd58c12f4
Děkuji Vám!!!
Michal

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Oprava poškozených fotografií JPEG
« Odpověď #21 kdy: 17. 01. 2018, 22:25:32 »
A vite urcite, ze jsou to obrazky v jpg? Ja jen, ze tam vidam zajimave veci, ktere v obrazkach obvykle nevidam. IMG_0162_000.jpg:

r.c.h.i.t.e.c.t.
u.r.e.=.".a.m.d.
6.4.". .p.u.b.l.
i.......c.K.e.y.
T.o.k.e.n.=.".3.
1.b.f.3.8.5.6.a.
d.3.6.4.e.3.5.".
 .b.u.i.l.d.T.y.
p.e.=.".r.e.l.e.
a.s.e."./.>.<.a.
s.s.e.m.b.l.y.I.
d.e.n.t.i.t.y. .
n.a.m.e.=.".W.i.
n.E.m.b.-.P.a.r.
e.n.t.a.l.C.o.n.
t.r.o.l.". .l.a.
n.g.u.a.g.e.=.".
i.t.-.I.T.". .v.
e.r.s.i.o.n.=.".
6...1...7.6.0.1.
..1.7.5.1.4.". .
p.r.o.c.e.s.s.o.
r.A.r.c.h.i.t.e.
c.t.u.r.e.=.".a.
m.d.6.4.". .p.u.

A tak dale, same kraviny, ktere na obrazek nevypadaji, az do konce. Jestli to kdy obrazek byl, tak vam do nej slaply Widle s parental control:

.M.i.c.r.o.s.o.f
.t.-.W.i.n.d.o.w
.s.-.P.a.r.e.n.t
.a.l.C.o.n.t.r.o
.l.s.R.a.t.i.n.g
.S.y.s.t.e.m.-.G
.a.m.e.R.a.t.i.n
.g.s.S.y.s.t.e.m
.s...R.e.s.o.u.r
.c.e.s.". .v.e.r
.s.i.o.n.=.".6..
.1...7.6.0.0...2
.1.3.9.2.". .p.r
.o.c.e.s.s.o.r.A
.r.c.h.i.t.e.c.t
.u.r.e.=.".a.m.d
.6.4.". .l.a.n.g
.u.a.g.e.=.".j.a
.-.J.P.". .b.u.i

MasoxCZ

Re:Oprava poškozených fotografií JPEG
« Odpověď #22 kdy: 18. 01. 2018, 19:14:00 »
Citace
nahrával jsem fotky z SD karty do notebooku, nicméně spojení se přerušilo
Citace
Určitě by řešením bylo opakovaně fotky vytáhnout z SD karty (i když jsem dal vyjmout a vložit)
Předpokládám že Průzkumník je udělaný aspoň trochu inteligentně a zdrojové soubory maže, až když je zapíše v cíli. Takže pokud se spojení přerušilo, měly by ty fotky ještě na kartě být, nesmazané.

I když tedy, když se mi při přesouvání "přeruší spojení", tak je hodně "odvážné" se ani nepodívat, jestli se už stáhlo všechno.  :o

Zkus se se na tu kartu podívat a když to tam nebude, pustit na kartu (když už ne placeného odborníka) software jako Photorec nebo Recuva.

No to je možná na tom ještě velice zajímavé. PROČ vlastně při přesouvání fotografii k něčemu takovému vůbec může dojít? Když jsem to nahrával a spojení se přerušilo, tak jsem se kouknul, jestli ty fotky se nahrály a jelikož jsem mnoho fotek otevřel a viděl jsem náhledy, tak jsem nabyl toho dojmu a rychle jsem šel fotit dál. Bohužel cca 40 fotek bylo takto poškozených. Pak jsem na tu stejnou kartu nahrál nové fotky. Pak jsem si toho všimnul ještě stejný den a okamžitě jsem použil testdisk - zkrátka program na obnovu dat. Bohužel hledané fotky byly překryté novýma fotkama, programem jsem obnovil jiné fotky, než jsem potřeboval. Bohužel. ALE pořád je to nezodpovězené otázka - jakto, že se fotky takto kopírují? Proč propána v WINDOWS 7 nikdo nevymyslel takovou funkci, že soubor je přenesen z jednoho místa na druhý až v momentu, že se celý zkopíruje? Anebo proč není poškozena pouze jedna fotografie, ale rovnou 40? Hmmm

Proč si automaticky myslíš, že je to chyba Windows? Mohls to klidně mít dojebaný už na kartě nebo v hajzlu konemtor ve foťáku.
Je fakt extrémní nezodpovědnost jít fotit svatbu s jedinou kartou a nevyzkoušeným kabelem v kdovíjakým stavu. Karta stojí pár stovek a tobě je líto si jich koupit několik a kopírovat v klidu.
Co se týče záchranného soft, mám dobrý zkušenosti se ZeroAssumptionRecovery (ZAR).
Co najde, to vykopíruje na vedlejší disk. Placená verze má nějaký fičury navíc, ale na první pokus nejsou třeba. Pokud to nepomůže, zkus DataHelp v Praze na Florenci. Posouzení v rozmezí 0-500,- záchrana podle kapacity, ale obvykle to u karet není přes 6 tisíc s DPH.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Oprava poškozených fotografií JPEG
« Odpověď #23 kdy: 18. 01. 2018, 19:44:25 »
Proč si automaticky myslíš, že je to chyba Windows? Mohls to klidně mít dojebaný už na kartě nebo v hajzlu konemtor ve foťáku.

Ja mam z ebay nejakou sestakovou USB ctecku SD a jinych karet. Kdyz ji dam do USB2, dojebava fotky. V USB1 chodi v poradku.