reklama

Vyplatí se učit C++?

peton

Re:Vyplatí se učit C++?
« Odpověď #15 kdy: 28. 12. 2015, 18:18:48 »
karel
tak to je daleka hudba buducnosti. zatial nie je naznak toho, ze by pocitace programovali programy. tie pocitace progrmuju stale ludia

reklama

Ivan Nový

« Odpověď #16 kdy: 28. 12. 2015, 19:03:03 »
Zivot neni jen o praci, a diky nam programatrum tu praci ani mi sami casem mit nebudem :D  automatizace je budoucnost, ale je to budoucnost pro par vyvolenych a ostatni na pracak
[/quote]

Ale budete mít práci, protože pojištění, které bude firma platit za použití autonomních kreativních robotů a daně z nich, budou časem tak velké, že práce člověka vyjde levněji. Jen si stroje a lidé vymění úlohy, rutinní činnnosti budou dělat lidé a kreativní činnosti stroje, nebo jejich symbionti, lidé s mentálními implantáty, které jim zprostředkují databázi sdílených znalostí a schopností :-)))

Zelenáč

« Odpověď #17 kdy: 28. 12. 2015, 20:24:33 »
To s tou automatizací si už možná mysleli kdysi před rozmachem počítačů elektrotechnici. To jsou takoví programátoři doby minulé v podstatě. Taky si tehda říkali, jak tou svou prací přijdou o práci, když dělají na těch mikroprocesorech :-) no ale dali práci programátorům. My taky předáme štafetu, postupně.

it expert

« Odpověď #18 kdy: 28. 12. 2015, 21:03:31 »
Zivil jsem se nekolik let jako python developer a pripadal si, ze jsem polobuh, prace byla, plat slusny, umel jsem vsechno. Aspon jsem si to o sobe myslel.

V novém zamestnani jsem zacal ucit programovat v C++  multithreaded sitove aplikace a moduly do pythonu. Teprv tehdy jsem si uvedomil, jak malo jsem toho predtim umel. A neuveritelne vzrostla moje hodnota na trhu prace.

Takze ano, z vlastni zkusenosti mohu doporucit ucit se C++.

tomaszav

« Odpověď #19 kdy: 28. 12. 2015, 21:36:26 »
Ne.

Znas CLR, nauc se F#, to te posune uplne jinam. Souhlas s kolegou vyse co mluvil o haskellu atd.

Rozsiri ti to schopnost premyslet a uvazovat lepe o programech.
Naucit se c++, ti vezme hlavne hodne mentalnich sil s technicistnima vecma, ktere te ale tak daleko neposunou, protoze jsou c++ specific.

Veci co frci v F#, Clojure, Haskellu, se ted dostavaji do JavaScriptu a tim padem i do mainstreamu.

Vsak uz i C++ a Jave jsou lambdy vid, a to je teprve zacatek. To jak ted kazdej jde do FRP a Observables (RxJS,....) je taky dost posun v tom jak se co dela.

reklama

petron

« Odpověď #20 kdy: 28. 12. 2015, 21:41:53 »
a co JAVA? vyplati sa?

tomaszav

« Odpověď #21 kdy: 28. 12. 2015, 21:48:14 »
a co JAVA? vyplati sa?
Jave se rika Cobol dnesni doby. Oproti C# to je o dost slabsi.
Ale ma vybornou VM. Pouziva se skoro vsude. Volnych jobu na to je asi nejvic ze vsech platforem.
Prachu za to platej dost.
A na JVM se da pouzivat vice zajimavych jazyku, viz treba zmineny Clojure.

zboj

• 1 507
    • Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 28. 12. 2015, 22:43:35 »

Solmyrus

« Odpověď #23 kdy: 28. 12. 2015, 23:11:10 »
a co JAVA? vyplati sa?
Ne
Z tehle lidi se mi chce brecet. Jednoznacna odpoved bez vysvetleni...
Musis brat co pro tebe znamena vyplati se. Pokud chces byt na urovnich nekterych zdejsich guru, ktery uznavaj jen cecko nebo dokonce assembler, protoze proste linux nebo jedou stylem ruznych obscurnich jazyku, protoze proste jit s proudem je out, tak se opravdu java nevyplati.
Pokud chces neco vydelat a mit moznost karierniho postupu, jdi do javy nebo C# a na to navazany vyssi technologie. Firmy si davno spocitaly, ze vytvaret slozite bussines appky je v vyssich jazycich levnejsi a proto jedou predevsim.

Nicmene toto nezamenuj za vyjadreni, ze java je nej/uber a vsespasna. Kazda technologie se hodi na neco. Na nizke veci C/C++, na jednoduchy webiky PHP, na bussines aplikace Java napriklad.

a co JAVA? vyplati sa?
Jave se rika Cobol dnesni doby. Oproti C# to je o dost slabsi.
Toto jen ciste pro moji zajimavost. C# znam jen povrchne. Myslite, ze je slabsi jazyk jako takovej nebo celej framework .NET (proti Jave EE a jeji implementacim).
Dekuji

Zelenáč

« Odpověď #24 kdy: 28. 12. 2015, 23:23:50 »
Co to je ucit se c++? Pointrovou aritmetiku by měl každý programátor umět a máš jí zmáknutou za pár dní.

petron

« Odpověď #25 kdy: 28. 12. 2015, 23:27:21 »
tak C++ nie je len o pointrovej aritmetike. C++ je uplne ine myslienie, ine paradigma, nez nejaka Java, alebo C#

Solmyrus

« Odpověď #26 kdy: 28. 12. 2015, 23:29:25 »
Syntax a pointry se fakt naucis za par dni. Nicmene syntax jazyka ti je k nicemu pokud k tomu neznas celej ekosystem kolem toho. To je na mesice aktivniho programovani (a dele, podle hloubky).

Kit

« Odpověď #27 kdy: 28. 12. 2015, 23:37:48 »
Co to je ucit se c++? Pointrovou aritmetiku by měl každý programátor umět a máš jí zmáknutou za pár dní.

Mezi C++ a C# jsou obrovské rozdíly ve stylu programování. Pointerová aritmetika v tom hraje jen minimální roli.

« Odpověď #28 kdy: 29. 12. 2015, 00:09:03 »
Stručně můj názor:
Ten, kdo neumí C++, je jen programátor, zatímco ten, kdo C++ umí, je pan Programátor.
A je jedno, v čem programuje!

« Odpověď #29 kdy: 29. 12. 2015, 00:17:03 »
Mně zase fascinuje to kvantum odborníků, kteří vědí, že C++ je lowlevel

Není.

Je to jako s javascriptem. Javascript je vlastně taky hodně lowlevel. Bez knihoven, node.js, JQuery, Angularu, Reactu a dalších nadstaveb by v tom taky programovali jen páni Programátoři.

C++ není jen standardní knihovna a (šílenej) boost - není to jen hromada nepřehledného kódu jak si někteří C++ guru a obdivovači B. Stroustrupa představují. V C++ jde psát i hezký kód a pomocí dobrých knihoven i pěkně čitelný, který se může co do rychlosti vývoje rovnat s Javou.

Problém je, že těch dobrých a známých knihoven moc není.

reklama