Aplikovaná informatika UP Olomouc

Ginny

Aplikovaná informatika UP Olomouc
« kdy: 24. 11. 2010, 23:58:53 »
Zdravím, studuje z Vás někdo na této škole tento obor? Zajímaly by mě nějaké postřehy a rady.


Bloody

Re: Aplikovaná informatika UP Olomouc
« Odpověď #1 kdy: 25. 11. 2010, 14:49:54 »
Pokud moc neholduješ matematice, tak je to lepší volba než Informatika. Předpokládá se tvůj kladnej vztah k programování, protože toho je tu dost. Jinak obor parádní, ale na flákání to moc není.-)

Ginny

Re: Aplikovaná informatika UP Olomouc
« Odpověď #2 kdy: 25. 11. 2010, 15:04:30 »
Jestli holduji, to opravdu nevím :) Podle mě se zas tak moc nedá srovnávat VŠ a SŠ matematika. Ve stručnosti - baví mě a vždy se snažím pochopit myšlenku místo biflování (ovšem časově to někdy nevychází). Flákání v plánu rozhodně nemám a kladný vztah mám k Javě a Pythonu (nepočítám začátky s PHP a momentální zájem o C) :) Spíš mám málo zkušeností s algoritmizací, na VŠ bych to rád eliminoval. Máte nějaké konkrétní zkušenosti/dojmy/postřehy k předmětům?

Jakub Vaněk

Re: Aplikovaná informatika UP Olomouc
« Odpověď #3 kdy: 25. 11. 2010, 21:31:28 »
Abych nezakládal nové téma tak jsem se chtěl zeptat na Informatiku na MU v Brně. Rady, postřehy, doporučení, TSP atp.

Bloody

Re: Aplikovaná informatika UP Olomouc
« Odpověď #4 kdy: 25. 11. 2010, 21:53:52 »
 Tak Javu máme ve druháku, spolu s  C++ a C# (samozřejmě volitelně). V prváku tě bude provázet C, Scheme a Common Lisp. První tři semestry máme algoritmickou matematiku, takže o tuhle problematiku tady nouze taky není. Na aplikované informatice té matematiky moc není, takže s tvým přístupem bys to zvládnout měl:).
K samotným předmětům ani nemám moc co říct. Prvák je takovej úvod do programátorskýho světa obecně. Budeš muset odhodit zábrany (a zažitý programátorský konvence) a otevřít se funkcioálnímu programování v jazyku Scheme. Jazyk je to hodně pohodlnej, jen si na něj musíš zvykout. V letním semestru pak příjde Common Lisp, ve kterým se budeš učit dělat objektově (i když je funkcionální). Nekteří lidi mají k těmhle jazykům odpor, ale je dobrý se na něj vykašlat, protože právě tyhle jazyky jsou parádní způsob jak tě naučit principům programování.
 Druhák už bude víc specifičtější. Mimo jiné budeš dělat ročníkovej projekt á la naprogramování deskové hry v tebou zvoleným jazyku. Je to super.
 Je dobrý vědět, že tohle není technickej obor, takže hardware se tu až na pár vyjímek neřeší.
 Pokud to nebudeš flákat, tak s předmětama mít problém nebudeš. Jinak Aplikovaná Informatika je dobrá volba, protože na Informatice je matematiky opravdu celkem dost (sám jsem tam byl a přešel jsem na Aplikovanou). Takže pokud u se tvůj zájem o matematiku rovná zájmu o programování tak jdi na Informatiku, pokud ale u tebe převládá zájem o programování nad matematikou, tak je jasná volba Aplikovaná.
Závěrem bych už jen řekl, že vyučující jsou tu vstřícní a celkově si tu nemůžu stěžovat. Jinak sedět ve škole nijak přehnaně nebudeš (je možný že ti to vyjde jen na tři dny v týdnu), ale za se počítá s nějkou prácí doma (programování zadaných úloh). Stručně řečeno, tenhle obor je programovací ráj :D (samozřejmě tu není jen programování, ale je ho tu dost).


Bloody

Re: Aplikovaná informatika UP Olomouc
« Odpověď #5 kdy: 25. 11. 2010, 21:54:53 »
To bylo ještě k té informatice na upolu.

Ginny

Re: Aplikovaná informatika UP Olomouc
« Odpověď #6 kdy: 25. 11. 2010, 22:16:30 »
Mockrat dekuji! To jsou presne informace, ktere jsem potreboval vedet :) Chystam se i na den otevrenych dveri v sobotu, ale mam nejakou praci a nestihnu to, tak budu muset az v lednu. Ano, pan docent Krupka rikal, ze programovani si tam clovek uzije. Take se zminoval o tom, ze skola se nezameruje na nejake konkretni technologie, ale spis si klade za cil cloveka naucit premyslet (nevim, jak to je v praxi na skole). Podle ceho jsi se rozhodoval pri vyberu VS? Ja mam velke dilema mezi CVUT a UP. V pristupu a vzdalenosti vyhrava Olomouc, v prostredi a specializaci zase CVUT.

Bloody

Re: Aplikovaná informatika UP Olomouc
« Odpověď #7 kdy: 25. 11. 2010, 23:15:45 »
Není zač. Já jsem to měl jednoduchý. Jednak jsem nechtěl na technicky zaměřenou vš (hardware a věci okolo mě moc nezajímají), mojí prioritou bylo programování, a taky jsem tu měl přítelkyni. Takže si určitě vyber podle toho, která škola ti nabídne pro tebe zajímavější předměty:)

kuba

Re: Aplikovaná informatika UP Olomouc
« Odpověď #8 kdy: 26. 11. 2010, 08:50:46 »
Mockrat dekuji! To jsou presne informace, ktere jsem potreboval vedet :) Chystam se i na den otevrenych dveri v sobotu, ale mam nejakou praci a nestihnu to, tak budu muset az v lednu. Ano, pan docent Krupka rikal, ze programovani si tam clovek uzije. Take se zminoval o tom, ze skola se nezameruje na nejake konkretni technologie, ale spis si klade za cil cloveka naucit premyslet (nevim, jak to je v praxi na skole). Podle ceho jsi se rozhodoval pri vyberu VS? Ja mam velke dilema mezi CVUT a UP. V pristupu a vzdalenosti vyhrava Olomouc, v prostredi a specializaci zase CVUT.

Podobný dilema jsem měl před dvěma lety, nakonec sem skončil na ČVUT FEL Softwarové inženýrství. Měl jsem obavy, že v Olmu to bude moc matiky a teorie, teďka si říkám jestli to nebyla zbytečná obava. Asi nějaká teorie a složitější matika je na každé škole s informatikou, i když zrovna naše STM se kasá tím, že to je praktický bakalář, nevím jestli to ale furt platí :) O kterou fakultu a obor bys měl zájem na ČVUT?

ginny

Re: Aplikovaná informatika UP Olomouc
« Odpověď #9 kdy: 26. 11. 2010, 10:20:52 »
Konkretne premyslim o FIT CVUT, popr. FEL CVUT - otevrena informatika nebo STM

Encore

Re: Aplikovaná informatika UP Olomouc
« Odpověď #10 kdy: 29. 11. 2010, 15:09:56 »
Zadne dalsi reakce?  :)

ma

Re: Aplikovaná informatika UP Olomouc
« Odpověď #11 kdy: 30. 11. 2010, 08:27:38 »
STM softwarove inzenyrstvi jsem vystudoval, dojmy docela dobry (sel jsem tam kvuli programovani), ale STM se ted nekdy menilo, aby jeho predmety mohly ucit i elektrokatedry z Dejvic, takze bych doporucil jit spis na FIT, kam presla vetsina ucitelu, co ucila STM.
Jinak souhlas s vybiranim skoly podle predmetu - projdi si studijni plan a bez tam, kde ti to bude pripadat zajimavejsi :)

martin

Re: Aplikovaná informatika UP Olomouc
« Odpověď #12 kdy: 30. 11. 2010, 17:54:19 »
Ahoj, letos jsem v prváku Aplikovaná Informatika, dálková,
studuju  při zaměstnání. Tři předměty v zimním semestru- Úvod do programování (základy Céčka - malé programy na naučení základů práce), Paradigmata programování ( základy jazyka Scheme-asi nejtěžší předmět, ale super vyučující, perfektní materiály ), Úvod do Informatiky ( diskrétní matematika - tak "trocha" teorie nikoho ještě nezabila... ) učení je pro mě spousta, ale jsem dlouho ze střední, podklady pro všechny předměty jsou precizně zpracované a srozumitelné a vyučující vstřícní.
http://dostal.inf.upol.cz/xpap1.html
http://www.inf.upol.cz/study/dist/yudi.html
http://jazykc.inf.upol.cz/

Re: Aplikovaná informatika UP Olomouc
« Odpověď #13 kdy: 05. 01. 2011, 22:24:39 »
Hledám programátora v jazyku scheme, nebo někoho, kdo ho ovládá, může mně někdo pomoci? Děkuji. Eva

Necromancer

Re:Aplikovaná informatika UP Olomouc
« Odpověď #14 kdy: 02. 01. 2018, 19:27:35 »
Na to ser, jedine CVUT FEI