Konec karet SIM, je dobře nebo špatně?

Re:Konec karet SIM, je dobře nebo špatně?
« Odpověď #30 kdy: 22. 12. 2015, 11:59:56 »
Ja to beriem tak ze ak nechcem aby moj telefon telefonoval, prijamal/posielal SMS alebo sa pripajal na NET tak vytiehnem kartu a je to. U virtualnej karty tu istotu nemam. Problem by mohli mat pausalisti ktory by chytli virus. Pokial nerozbiju telefon tak ho nezastavia.


karel

Re:Konec karet SIM, je dobře nebo špatně?
« Odpověď #31 kdy: 22. 12. 2015, 12:11:40 »
Ona je to spíše taková příprava na nalší generaci sítí, kdy se počítá s tím, že klasické gsm jak ho známe zmizí a operátoři v podstatě budou prodávat jen internetovou konektivitu + případně služby jako je telefonování, sms, ikdyž ty asi budou nakonec zdarma aby to někdo používal, protože je tu konkurence ala skype, whatsapp, telegram a dalsi.


Re:Konec karet SIM, je dobre nebo spatne ?
« Odpověď #32 kdy: 22. 12. 2015, 14:57:10 »
...
Mno, mohu být paranoidní až na půdu a chodit v alobalovém oblečku 24/7, ale na tu SIMku bohužel tolik kontaktů (a s tolika doplňujícími údaji nedám)...
OK, SIM umoznuje ukladat pouze jmeno/cislo, ale argumentovat kapacitou... mate tech kontaktu opravdu vice nez 1000, coz je bezna kapacita novych SIM?

Byly doby, kdy se mi kontakty na SIMku nevešly.
Od té doby mám všechno v zařízení, pak import/export zařízení <-> PC.
Mám to teď honem začít kopírovat na SIMku?
Udržovat to na dvou místech?
(v zařízení je to vcard, nevím jak na té SIM)

Re:Konec karet SIM, je dobře nebo špatně?
« Odpověď #33 kdy: 22. 12. 2015, 14:58:34 »
... ala skype, whatsapp, telegram a dalsi. ...

Budou v rámci přijatých zákonů o "neutralitě" zpoplatněný, nebo přímo potlačeny...

Re:Konec karet SIM, je dobře nebo špatně?
« Odpověď #34 kdy: 22. 12. 2015, 14:58:43 »
Klasická sim nemá žádný význam a je jen takový přežitek. jen způsobuje problémy při přechodu mezi telefony (různé velikosti) a člověk jí musí pravidelně měnit když vyžaduje nové funkce jako třeba rychlejší internet. A pak ztratí telefon, poškodí simku a musí k operátorovi.