Kdy upgradovat na W10?

Dushino

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #30 kdy: 17. 12. 2015, 08:19:40 »

Tohle je blábol. Modrá obrazovka je obvykle způsobena vadný hardwarem nebo ovladači. Občas to způsobuje nějaký software co leze kam nemá. Jinak sám o sobě je systém stabilní a nemá žádný problém. A to ze občas někdo narazí na nějakou komplikaci je přirozené.
Ovladače - tohle je snad na soudnosti každého, pokud mám komponentu pro které ovladač není, tak upgrade nedělám. Ale ovladače k hardwaru jsou věci výrobce a ne Microsoftu.

Systém ma dětské nemoci již za sebou. Pokud to používáš na práci, přejdi na Current branch for business a budeš mít klid, připadne chyby Microsoftu odhalí testeri v programu Insider a Current branch.

Na práci je systém vhodny úplně stejně jako MacOS, Linux nebo nějaké BSD. Je to jen o osobní preferenci a dostupnosti potřebného software.
Nechci flame, ale Vase odpoved je take blabol. Vadny hardware - souhlas. Ale proc je novy (rok stary) notebook vadny pri provozu Win10 a na Win7 jen naprosto bez problemu? <joking>Z toho mi plyne, ze instalace Win10 znicila hardware.</joking>
Software co leze kam nema - znovu - proc software, ktery bez problemu beha na Windows 7 nejede na Windows 10? Dobre, je blbe napsany. A co s tim mam delat? Jedine co muzu je zustat na Windows 7.
Ovladace - taky dobra odpoved. A jak mam dopredu poznat, ze dany hardware pod novymi Windows nepojede? Jasne, vyvoj je vyvoj a od jiste doby oznacuji Windows 7 kombo bezdratove mysi a klavesnice ORIGINAL OD MICROSOFTU za neznamy hardware (koupeno pred ctyrmi roky).
Vase odpoved o jakesi verzi Windows 10 v praci je nesmysl, protoze v praci. Je bezne a u nas v praci to tak je, ze mame administratory IT a ti rozhoduji, co kde bude. Nastesti diky popsanym problemum zustavame na Win 7 a jen v jedne zasedacce je Win 10. A to nam bohate staci - prepinani mozku mezi rezimem Win 7 a 10 je nekdy zabavne. Doma Windows nepotrebuji naprosto k nicemu.
No nic, to jen tak. Chtel jsem tem, ktere zajimaji zkusenosti s prechodem na Win 10 dat vedet, jak to take muze byt. Omlouvam se, ze jsem napsal neco, co nezapada do Vasi predstavy o realnem svete. ;)


Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #31 kdy: 17. 12. 2015, 08:46:01 »
kdy upgradovat na W10? nikdy! proc bych to delal? co mi to prinese?

Kdyz jsem ted zakaznikovi stavel na domaci netovani komp tak tam samozrejme prisly novy widle, ale nevidim nic pozitivniho na tom upgradovat (a dost pravdepodobne dodrbat) fungujici a plne podporovany OS ktery (jako jediny) oficialne plne podporuje muj T420... No a pristi HW (nevim co budu delat jestli z lenova nevypadne slusny vysledek retro dotazniku) bude mit zase v tu chvili plne podporovany OS (stejne to pouzivam jen na mail a spousteni virtualu pro skutecnou praci)
Děkuji za možnost editace příspěvku.

j

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #32 kdy: 17. 12. 2015, 09:19:11 »
Tohle je blábol. Modrá obrazovka je obvykle způsobena vadný hardwarem nebo ovladači. Občas to způsobuje nějaký software co leze kam nemá. Jinak sám o sobě je systém stabilní a nemá žádný problém. A to ze občas někdo narazí na nějakou komplikaci je přirozené.
Ovladače - tohle je snad na soudnosti každého, pokud mám komponentu pro které ovladač není, tak upgrade nedělám. Ale ovladače k hardwaru jsou věci výrobce a ne Microsoftu.

Systém ma dětské nemoci již za sebou. Pokud to používáš na práci, přejdi na Current branch for business a budeš mít klid, připadne chyby Microsoftu odhalí testeri v programu Insider a Current branch.

Na práci je systém vhodny úplně stejně jako MacOS, Linux nebo nějaké BSD. Je to jen o osobní preferenci a dostupnosti potřebného software.

A ze kteryho ustavu si utek? Japa asi tak BFU zjisti, ze nema na neco ovladac, kdyz se mu instalace win 10 navic vnuti a sama spusti? Hromada tiskaren HP s tim proste netiskne, a to i pomerne novych. U linuxu se mi ejste nestalo, ze by se sam preinstaloval cely system, vyhodil 1/2 SW, a prestalo fungovat 1/2 HW.

Taky ale Lenovo na webu píše, ze ten modem ve win 10 nefunguje. Mám stejný modul v T420 co zrovna prodáván a i instalace win 8 nebyla z pohledu modemu úplně jednoducha, ale upgrade firmware to vyřešil.

A proc se tam ty desitky teda instalujou? Samy a bez ptani?

Skutocne? Nie je to tak davno co sa tu, na roote, objavil clanok, ktory to smirovanie neprekazal. Pritom analyzoval priamo sietovu komunikaciu.
A tys necet EULA ze? M$ tam kupodivu zcela jasne deklaruje, ze si muze kdokoli sosnout z tvyho PC cokoli a pripadne to i smazat nebo jakkoli jinak pouzit.

k

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #33 kdy: 17. 12. 2015, 09:29:16 »
W7 je minulost... Maji pouze WDDM 1.1 a rozdily v novych verzich WDDM jsou znacne. Jde si toho vsimnout i pri bezne praci a pretahovani oken. Take nepracuji tak efektivne s diskem a soubory.

Od zavedení podpory 2D akcelerace v GPU (někdy v 90. letech) přetahování oken nedělají Windows, ale GPU :) Zřejmě jsi nainstaloval špatný ovladač a Windows to dělalo "ručně" pixel po pixelu a to je samozřejmě tragédie.
"Efektivita práce s diskem" máš patrně na mysli že jsi nedokázal rozchodit řadič v režimu SATA, častý problém laiků. Samozřejmě že to ve Win 7 normálně funguje.

Ani jedno z toho není důvod upgradovat na Win10.

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #34 kdy: 17. 12. 2015, 09:54:46 »
Co je to ten rezim SATA? (bylo mysleno AHCI?)
Děkuji za možnost editace příspěvku.


k

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #35 kdy: 17. 12. 2015, 10:07:07 »
Co je to ten rezim SATA? (bylo mysleno AHCI?)

jj, AHCI. Spousta laiků to má v režimu IDE a pak si stěžují.

nobody

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #36 kdy: 17. 12. 2015, 11:14:08 »
technomaniak: sam si kikina, pamatuju si i prichod W3x, nicmene windows10 jsou prvni co jsou jakoze "zdarma"(Visty byli prvni co byli totalne rozesrane), na oplatku se uzivatele dobrovolne vzdava sveho soukromi

hmm: akceptovanim EULA si souhlasil s tim ze tve veskere soubory a privatni soubory, obsahy emailu a textovych zprav, historie volani, kompletni kontakty, polozky kalendare, poznamky, nahrane hlasove a psane prikazy, historie vyhledavani a historie prohlizeni internetu... muze Microsoft ziskat jako ze "pro tve dobro", jestli i presto potrebujes nejake testy, tak je mi lito :-D

L.

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #37 kdy: 17. 12. 2015, 11:37:05 »
To infiltrování není údajné, ale prokázané.

Skutocne? Nie je to tak davno co sa tu, na roote, objavil clanok, ktory to smirovanie neprekazal. Pritom analyzoval priamo sietovu komunikaciu.

Eh?! Ten článek prokázal, že Windows odesílají informace o počítači proti vůli vlastníka - aniž by to mohl nějak [rozumně] vypnout. To je jasné šmírování. Ano, neprokázalo se, že posílají nějaké osobní informace, ale to viz můj předchozí příspěvek.

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #38 kdy: 17. 12. 2015, 12:50:52 »
lol ... ale vykonostne to neutahnou, vime? Nehlede na to, ze dx12 bude jeste minimalne 5 let naprosto nanic.

To ale nic nemění na skutečnosti, že pro DX12 potřebujete nejnovejší GK, jak psal původní tazatel. Proč by to výkonnostně neutáhly, HW náročnost je dána aplikací, nikoliv verzí DX. DX12 HW nároky snižuje, protože konečně umožňuje využít více jader cpu pro práci dx a ovladače gk, takže se nedře jen to jedno jádro.

Já jsem na herním desktopu přešel na W10 právě z tohoto důvodu a změna je znát.

j

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #39 kdy: 17. 12. 2015, 14:13:31 »
Chjo, co nechapes na tom, ze pro kazdou funcionalitu dx, aby mela nejakej smysl, potrebujes nejake power. Kdyz ti napisu, ze GPU podporune h265, tak ani nemusim lhat. To ze to bude davat 2FPS ... je uz prece neco jinyho ne?

Pouzivani vice jader CPU nema kupodivu s DX spolecnyho zhola nic. TO je vec aplikace.

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #40 kdy: 17. 12. 2015, 14:22:31 »
Pouzivani vice jader CPU nema kupodivu s DX spolecnyho zhola nic. TO je vec aplikace.

Psal jsem více jader pro práci DX a ovladače GK. Možná by to chtělo držet se kontextu.

tomasfuk

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #41 kdy: 17. 12. 2015, 14:46:35 »
Eh?! Ten článek prokázal, že Windows odesílají informace o počítači proti vůli vlastníka - aniž by to mohl nějak [rozumně] vypnout. To je jasné šmírování. Ano, neprokázalo se, že posílají nějaké osobní informace, ale to viz můj předchozí příspěvek.

Vlasník projevil svou vůli s odesíláním těch dat při souhlasu s licenčním ujednámím.



JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #42 kdy: 17. 12. 2015, 15:30:46 »
Tak jsem na :\Windows\System32\GWX podobsahu zmenil prava. Vsem jsem prava odeprel, vcetne systemu. Jsem zvedav, jestli se ten spam zase objevi. Ma nekdo jiny napad, jak se te sracky zbavit?

tomasfuk

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #43 kdy: 17. 12. 2015, 15:37:51 »

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #44 kdy: 17. 12. 2015, 16:11:54 »
jardo na howtogeek je krasny navod - odinstalovat jednu aktualizaci a pridat jednu hodnotu do registru
Děkuji za možnost editace příspěvku.