Blokování přístupu z Rumunska

Lubomir Sach

Blokování přístupu z Rumunska
« kdy: 09. 12. 2015, 10:22:59 »
Ahoj, vzdy ked sa pripojim na root forum z Rumunskej IP adresy, tak mi to napise ze je moj ucet zablokovany:

Kvůli porušení pravidel diskusního fóra byl Váš uživatelský účet zablokován.
Zablokování Vašeho účtu je trvalé.

Ked sa pripojim z inej krajiny, tak mi to pise tuto hlasku dovtedy, dokym nevymazem cookies. Ale ked sa zase pripojim z Rumunska, tak zase dostanem rovnake cookies a zase som zablokovany.

Kde je problem?
« Poslední změna: 09. 12. 2015, 19:22:44 od Petr Krčmář »


gnat

Stalo se mi to samé. Evidentně to programoval někdo s rasistickými předsudky a zablokoval všechny rumunské IP.

V2kt0r

Asi v Rumunsku...nejspíš u filtrování používají stejnou logiku, jako Ha-Vel u VoIP, kde "bezpečost" řeší tak, že zakazují login ze zahraničí. Ještě že mám na jednom DSL v ČR chytrý router a stálo mě to jen jeden VoIP mezistupeň.

Jinak "rumunský" se v češtině nepíše s velkým písmenem, to snad dělá jen angličtina.

tomasfuk

už se to tu řešilo několikrát, je to pojebaný a nikdo s tím nic nedělá.

V2kt0r

už se to tu řešilo několikrát, je to pojebaný a nikdo s tím nic nedělá.
Stejně jako mnou už asi 3x hlášenou chybu, kdy se na stránce článku dole i vpravo zobrazují teasery na ten samý článek. Vždycky někdo napíše "předám", "prověříme", ale chyba je tam furt.


tomasfuk

Však to tak předaj, prověří a vyserou se na to...

Lol Phirae

Kde je problem?

Problém je v tom, že studentíci ze Žižkova zdrhli a nejsou zdroje...

tomasfuk

Za to ale můžou adblockáři a ilumináti... :-)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Asi v Rumunsku...nejspíš u filtrování používají stejnou logiku, jako Ha-Vel u VoIP, kde "bezpečost" řeší tak, že zakazují login ze zahraničí.

Tak to asi ne. Ja se prihlasil uspesne aspon ze ctyr zahranicnich, uplne cizich zemi. A spousta lidi sem pise z ciza a nekteri maji ucty. Jestli spis nahodou Rumuni nejak nevylepsuji cizi susenky nejakym spatne nastavenym smirovacim proxy nebo co.

Re:Blokování přístupu z Rumunska
« Odpověď #9 kdy: 09. 12. 2015, 19:23:35 »
Nepomůže se tu hádat a nadávat. Je potřeba napsat do redakce s informací s IP adresou, ze které to zlobí. Můžeme se podívat, jestli není zablokovaná kvůli dřívějšímu spamu, což se občas stane.

tomasfuk

Re:Blokování přístupu z Rumunska
« Odpověď #10 kdy: 09. 12. 2015, 19:48:55 »
Ano, a protože je IP zablokovaná, je třeba vymazat cookies (s jejichž uložením jsem navíc nikdy nesouhlasil).
Zbývá nám tedy jen nadávat, protože nám neustále cpete tyhle bullshity.

 JardaP: Spíš bych veřil tomuto, děje se mi to když jdu přes TOR a cookies nejsou od rootu. Pokusím se je identifikovat, až je zase dostanu.

HTTPS toto neřeší? Ale to je na rootu kapitola sama pro sebe...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokování přístupu z Rumunska
« Odpověď #11 kdy: 09. 12. 2015, 19:55:36 »
Je potřeba napsat do redakce s informací s IP adresou, ze které to zlobí. Můžeme se podívat, jestli není zablokovaná kvůli dřívějšímu spamu, což se občas stane.

Aha, tak to je opravdu chytra metoda boje proti spamu. Ve svete, kde skoro nikdo nema statickou adresu a hafo lidi ani verejnou, je tohle opatreni tak revolucni, ze ho musel vymyslet nejaky manazer. Takze az budu nekde za devatero horami a devatero NATy a ve vedlejsi cimre bude sedet spamer, tak se neprihlasim, i kdybych si nohu za krk dal.

Lol Phirae

Re:Blokování přístupu z Rumunska
« Odpověď #12 kdy: 09. 12. 2015, 20:00:23 »
Aha, tak to je opravdu chytra metoda boje proti spamu.

Ja nevim, ze te to jeste prekvapuje. Od sameho zacatku si tady lidi stezuji na neskutecne idiotsky antispam pod clanky, ktery znemoznuje pridavani citaci v anglictine, nebo dokonce i odkazu, protoze je tam nezname zavadne slovo, ktere ti ne a ne a nepovi, zato ti napise podobne "inteligentne", ze mas poslat mail do redakce. Za cela leta se s tim udelalo co? Aaaaano, spravne: HOVNO.

Trident

Asi v Rumunsku...nejspíš u filtrování používají stejnou logiku, jako Ha-Vel u VoIP, kde "bezpečost" řeší tak, že zakazují login ze zahraničí. Ještě že mám na jednom DSL v ČR chytrý router a stálo mě to jen jeden VoIP mezistupeň.

Jinak "rumunský" se v češtině nepíše s velkým písmenem, to snad dělá jen angličtina.
U VoIP Ha-Vel se jedna o splneni podminek CTU. Operator musi zamezit pripojeni na cislo geograficky nalezici k cislovacimu planu v CR ze zahranici. Zamenujes tedy dve ruzne veci.

Trident

Re:Blokování přístupu z Rumunska
« Odpověď #14 kdy: 09. 12. 2015, 20:23:56 »
Nepomůže se tu hádat a nadávat. Je potřeba napsat do redakce s informací s IP adresou, ze které to zlobí. Můžeme se podívat, jestli není zablokovaná kvůli dřívějšímu spamu, což se občas stane.
Mozna by bylo dobre ucinit pokus zjisteni jestli za tou ip neni schovana vetsi sit. Ale to by nekdo musel aspon umet pouzivat whois a zakladni komunikacni prostredky. Blokovat celou IP kvuli spamu to se muze podarit odstrihnout od prispevku rozsahle site. Ale celkem chapu ze vzhledem k poctu prispevku z rumunska,ruska nebo ciny to nikoho nezajima. Vzdyt preci takovy typicky it expert ktery muze necim prispet sedi doma na zadku a mlati ve fabrice do tech pocitacu software kladivem. Kam by taky cestoval zejo.