Doporučte chytrý telefon do 8 KKč

blb

Doporučte chytrý telefon do 8 KKč
« kdy: 10. 11. 2015, 10:32:02 »
Ahoj,
dokaze mi tu nekdo poradit s nakupem smartphone? Aktualne pouzivam Blackberry Q5 se kterym jsem maximalne spokojeny, bohuzel neumi OpenVPN bez ktere se neobejdu. Po zkusenostech s Ubuntu phone, Windows Mobile (nebo jak se to jmenuje) mam nejbliz k Androidu. Pozadavky:

  • max. uhlopricka 5", idealni 4,3"
  • kapacita baterie alespon 3 000 mAh
  • podpora komunity - moznost bloatless ROM, AOSP
  • spis zbozne prani - hw klavesnice
  • cena maximalne 8 000 Kc

Diky za vase tipy a nazory.
« Poslední změna: 10. 11. 2015, 20:11:12 od Petr Krčmář »


Pavel...

Re:Smartphone?
« Odpověď #1 kdy: 10. 11. 2015, 11:04:48 »
dokaze mi tu nekdo poradit s nakupem smartphone?

http://www.gsmarena.com/search.php3

blb

Re:Smartphone?
« Odpověď #2 kdy: 10. 11. 2015, 13:09:33 »
dokaze mi tu nekdo poradit s nakupem smartphone?

http://www.gsmarena.com/search.php3
Dik, neco malo mi z toho vypadlo.

Tonic

Re:Smartphone?
« Odpověď #3 kdy: 10. 11. 2015, 13:32:35 »
Jen pozor na typ VPN.

Android neumi TUN

abc123

Re:Smartphone?
« Odpověď #4 kdy: 10. 11. 2015, 18:01:00 »
Jen pozor na typ VPN.

Android neumi TUN

Blbostm, Android neumi TAP

TUN umi i bez rootu od verze 4.1, s rootem i na starších verzích


Re:Doporučte chytrý telefon do 8 KKč
« Odpověď #5 kdy: 11. 11. 2015, 00:08:26 »
Takhle... nedavno jsem resil podobne. Primarni pozadavek rozmery pri zachovani slusneho displeje a aspon 1,5GB RAM. Pravda VPN jsem neresil.

Uzsi vyber mi zustal: Samsung Galaxy Sx Mini nebo Sony Xperia Zx Compact (promennou x si dopln podle financi S4, S5 nebo X1, X3. Dulezita jsou podtrzena slova.

Nakonec velmi vyhodna nabidka mi prihrala S4 mini. Naprosta spokojenost.

Android 4.4 mi vyhovoval z predchoziho telefonu. Bloatware jsem vyresil rootnutim(tusim kingoroot do telefonu) a "System app remove (ROOT)" aplikace z Google Play. Chtit HW klavesku me nikdy nenapadlo, povazuju ji za blbost a v soucasne dobe za omyl ktery byl dan jen technickou nedostupnosti displeju (HW klaboska se proste neumi transformovat na numerickou, nelze ji nijak prizpusobit...).

Jedine co bych tomu telefonu vytknul: chtel bych, aby misto stupidniho slotu na microSD kartu mel proste moznost koupe s 32 nebo lepe 64 GB ulozistem v zakladu a tim, aby nebyl rozebiratelny -> vyssi odolnost. Dalsi vec je, ze bych ocenil kdyby byl tak o 2-3 mm tlustsi pro vyssi kapacitu baterky. Ale chapu, ze nejsem mainstream.

Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Doporučte chytrý telefon do 8 KKč
« Odpověď #6 kdy: 11. 11. 2015, 04:37:11 »
Xperia .. tam je šílený bloatware, který často otravuje. Mám z1 compact a SONY už NIKDY VÍC. Pro nahrání CM jsem musel získat bootloader key od výrobce, takže jsem víceméně přišel o záruku.

Re:Doporučte chytrý telefon do 8 KKč
« Odpověď #7 kdy: 11. 11. 2015, 05:08:11 »
zaruku "vicemene" ztracis rootnutim vsude.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Tonic

Re:Smartphone?
« Odpověď #8 kdy: 11. 11. 2015, 09:26:16 »
Omlouvam se, ano TAP

Jen pozor na typ VPN.

Android neumi TUN

Blbostm, Android neumi TAP

TUN umi i bez rootu od verze 4.1, s rootem i na starších verzích

blb

Re:Doporučte chytrý telefon do 8 KKč
« Odpověď #9 kdy: 11. 11. 2015, 11:12:25 »
Takhle... nedavno jsem resil podobne. Primarni pozadavek rozmery pri zachovani slusneho displeje a aspon 1,5GB RAM. Pravda VPN jsem neresil.

Uzsi vyber mi zustal: Samsung Galaxy Sx Mini nebo Sony Xperia Zx Compact (promennou x si dopln podle financi S4, S5 nebo X1, X3. Dulezita jsou podtrzena slova.

Nakonec velmi vyhodna nabidka mi prihrala S4 mini. Naprosta spokojenost.

Android 4.4 mi vyhovoval z predchoziho telefonu. Bloatware jsem vyresil rootnutim(tusim kingoroot do telefonu) a "System app remove (ROOT)" aplikace z Google Play. Chtit HW klavesku me nikdy nenapadlo, povazuju ji za blbost a v soucasne dobe za omyl ktery byl dan jen technickou nedostupnosti displeju (HW klaboska se proste neumi transformovat na numerickou, nelze ji nijak prizpusobit...).

Jedine co bych tomu telefonu vytknul: chtel bych, aby misto stupidniho slotu na microSD kartu mel proste moznost koupe s 32 nebo lepe 64 GB ulozistem v zakladu a tim, aby nebyl rozebiratelny -> vyssi odolnost. Dalsi vec je, ze bych ocenil kdyby byl tak o 2-3 mm tlustsi pro vyssi kapacitu baterky. Ale chapu, ze nejsem mainstream.

Diky za tip, S4 mini zarazuju do vyberu.