Sazba externího programátora

Alex

Sazba externího programátora
« kdy: 21. 10. 2015, 10:56:36 »
Ahoj, po cca 15 letech programování (PHP, Javascript, Asp, Java ) na HPP uvažuji o možnosti práce jako OSVČ. Vím, že je na to ošidná odpověď, ale jaká je běžná hodinová sazba pro programátora např. PHP? Procházím diskuze, ale jsem trochu v rozpacích, je zde velká rozdílnost názorů. Nejedná se mi o ex sazbu, spíše bych bral váš názor na průměrnou možnou.
Děkuji

PS: Po radě na http://www.abclinuxu.cz/poradna/programovani/show/409927 abclinuxu.cz pokládám stejnou otázku i zde, jediná odpověď (zatím) je

Tak si to spočítej: Svůj stávající hrubý plat vynásob 2-3× (pojištění, daně, dovolená, vzdělávání, pracovní pomůcky, ztráty,...) a poděl počtem hodin, kolik tomu chceš měsíčně věnovat, např. 100. Dostaneš hodinovou sazbu.


Mirek

Re:Sazba externího programátora
« Odpověď #1 kdy: 21. 10. 2015, 11:41:00 »
Zlaté heslo obchodníků - cena se nepočítá, cena se stanovuje. A podle čeho? Nejlépe podle konkurence (když existuje) a zhodnocení toho, jakou svým zákazníkům přinášíš v porovnání s konkurencí. Protože nakonec je to zákazník, koho budeš muset přesvědčit že si má objednat zrovna tebe. A k tomu potřebuješ znalost konkurence a argumenty. Pokud toto nemáš, zbývá ti jen konkurovat cenou. Kterou si samozřejmě zkontroluješ podle svých nákladů jestli se nedostáváš do ztráty.

knedla

Re:Sazba externího programátora
« Odpověď #2 kdy: 21. 10. 2015, 12:03:57 »
sadzba je taka na akej sa dohodnes s klientom :) ale bacha pri php ti bude konkurovat vysokoskolsky student. A hlavne sa neprezentuj v COM kodis ale CO si nakodil !

Ja to robim tak, ze dam projekt, poslem 10 ludom s ktorymi som spolupracoval. Oni maju 2 tyzdne nech si pozru co treba robit a poslu mi spat, za ako dlho to spravia, taktiez pripoja cenu za MD. Ja si sadnem s vinom v ruke k ponukam a vyberiem 3, s ktorymi sa stretnem blizsie a prejdeme si ponuku. Zaujimaju ma technologiu, navrh riesenia a cas(cena).

hotovo, viac neriesim.

a ked to nebudu stihat, tak v kazdom kontrakte je nejaka pokuta za nedodanie v termine.


este poznamka: malo kto pracuje "solo", vzdy si sucast vacsieho timu. Aj ked o tom mozno nevies

Re:Sazba externího programátora
« Odpověď #3 kdy: 21. 10. 2015, 12:32:39 »
Ten vypocet je v zasade spravny.
Děkuji za možnost editace příspěvku.