Proč je JavaFX vnímána tak negativně?

jean

Re:Proč je JavaFX vnímána tak negativně?
« Odpověď #15 kdy: 21. 09. 2015, 11:58:35 »
V JavaFX 2 se vyviji vcelku rychle, aplikace vypada rozumne a je multiplatformni.
Jak uz ale napsali prede mnou, pokud nemas pod kontrolou cilovy masiny tak dostat aplikaci k uzivatelum je hroznej opruz.
IMHO pokud nedelas specializovanou standalone aplikaci typu IDE, ale neco co jenom zobrazuje data ze serveru, tak stejne vsichni prechazeji z Javy i z .NETu na HTML, jakkoliv zatim byva vyvoj v tom HTML/JS chaosu mene efektivni.


perceptron

Re:Proč je JavaFX vnímána tak negativně?
« Odpověď #16 kdy: 21. 09. 2015, 12:09:15 »
Citace
Nevidím tam nikde zmíňku jak je to na Apple, tam to zřejmě nejde.
na mac ose je javafx akcelerovany, mozno aj swing. na linuxoch na nvidia driveroch

technomaniak

Re:Proč je JavaFX vnímána tak negativně?
« Odpověď #17 kdy: 21. 09. 2015, 12:12:46 »
Negativně? Nikoliv, prostě je jenom přesycený trh podobnými technologiemi a pokud fungují kvalitně je protlačení nové těžší a těžší. Co je na tom k nepochopení.

Navíc původní určení JavaFX je RIA a nikoliv desktop applikace. Navíc který blbec by vyvíjel desktopový program a zkoušel jej prodávat v Javě když ti je někdo za 10 sekund dekompiluje přímo do zdrojového kódu? To by mohlo napadnou fakt jenom trotla. Zde je jenom šance v kombinaci s EE kdy business logika bude někde na serveru.

Ign

Re:Proč je JavaFX vnímána tak negativně?
« Odpověď #18 kdy: 21. 09. 2015, 12:57:02 »
Delam v JavaFX par mesicu jeden projekt (vlastni IDE s vlastnim jazykem), resp. uz to bylo dost hotovy, takze bugfixing, new features.. Tudiz nejsem v JavaFX zadny expert. Je to jiny nez mych predchozich 15 let prgani GUI v MFC (C++).. :-D

Je to spis takovy webovy, editor v nasem projektu je ACE (coz je JS projekt), je tam hodne interakce prave Java--JavaScript, skinovani pres CSS, ikony SVG.. Celkovy vzhled se da dost customizovat, jede to na Macu i na Linuxu, a vypada to vsude celkem podobne/stejne.

Nicmene je to Java se vsemi plusy i minusy. Takze hodne streams+lambdas (Java 8), coz neni uplne zle, pomalejsi start, deployment je tam udelany nejak ze se k tomu vygeneruje .exe file (pro Win) a zrejme je u toho i JRE (nebo nutna cast), takze se to da cele vzit, nakopirovat a spustit (i kdyz na stroji neni zadna Java nainstalovana) - coz je fajn, ale je to trochu vetsi.

Co jsem cetl, tak se pocitalo s tim, ze ty JavaFX apky pobezi i na webu - nicmene pokud prohlizece nebudou podporovat Javu, tak to asi nepobezi, jestli to dobre chapu.

Ja osobne bych si dneska asi vybral spis Qt pro vyvoj multiplatformni GUI aplikace, mozna kvuli C++, nativnimu behu, myslim si ze i budoucnost podpory Qt bude lepsi. Vzpominam, jak zarizli puvodni pouzivani Swings v NetBeans 7.0.1 a muselo se prejit na neco noveho, pak zase JavaFX. Meni se to celkem rychle.. Tezko rici.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč je JavaFX vnímána tak negativně?
« Odpověď #19 kdy: 21. 09. 2015, 13:10:43 »
Ale je to desktop Java -takze ten klasicky opruz: instalovat JRE nebo pres webstart, aktualizace a bugfixy pro JRE, nekdy webstart prestane fungovat (a nekdy ani reinstalace nepomuze), uzivatele jsou trochu zmateni, java aplikace jsem nakonec prepsal do QT5 ... QT5 je uzivatelsky preci jen prijemnejsi, jinak co do vlastnosti mi to prijde celkem podobny.

Jak nekdo zminil, jedna moznost je pribalit JRE k aplikaci (s JavaFX jsem to nezkousel, ale jinak je to celkem spolehlive). Osobne potom moc z pohledu uzivatele nevidim rozdil - klasicky exe ke spusteni, trocha mista na disku (zanedbatelne), pamet uz taky nebyva takovy problem, ale tipuju ze vyvoj bude rychlejsi.


haxorek

Re:Proč je JavaFX vnímána tak negativně?
« Odpověď #20 kdy: 21. 09. 2015, 13:51:43 »
....
Je to spis takovy webovy, editor v nasem projektu je ACE (coz je JS projekt), je tam hodne interakce prave Java--JavaScript, skinovani pres CSS, ikony SVG.. Celkovy vzhled se da dost customizovat, jede to na Macu i na Linuxu, a vypada to vsude celkem podobne/stejne.


To jsem si všiml, že se teďka hodně používá ACE/CodeMirror jako základ nových editorů (Atom, Brackets). Měl jsem chvíli Brackets a když se mi to párkrát seklo úplně případně na delší dobu laglo, tak jsem se s tím rozloučil.

Pavel Tisnovsky

Re:Proč je JavaFX vnímána tak negativně?
« Odpověď #21 kdy: 21. 09. 2015, 15:34:24 »
Zkusil bych položit otázku obráceně: Existuje nějaký důvod doporučit JavaFX pro nový projekt v roce 2015 ?
No, z toho mala co sem o tom nasel: pusobi to stabilne (je to tu dlouho), je to aktualizovane, celkem hezky to vypada, je to multiplatformni. Proc tedy doporucit nemultiplatformni .NET reseni nad timhle? Jedine co me napada je, ze se s tim blbe vyviji (coz z wiki nezhodnotim), jinak (krome problemu slepice/vejce) me nic nenapada. Ale proto jsem zalozil tento topic - skoro nic o tom nevim, netusim tedy proc to tak je.

Poloz si taky otazku, co to dneska znamena, kdyz se napise "multiplatformne".

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč je JavaFX vnímána tak negativně?
« Odpověď #22 kdy: 21. 09. 2015, 18:17:05 »
Poloz si taky otazku, co to dneska znamena, kdyz se napise "multiplatformne".

Pokud narazite na mobilni zarizeni, tak ale .NET (s WPF?) je na tom snad uplne stejne jako Java s JavaFX, nebo ne?

Pavel Tisnovsky

Re:Proč je JavaFX vnímána tak negativně?
« Odpověď #23 kdy: 21. 09. 2015, 18:31:20 »
Poloz si taky otazku, co to dneska znamena, kdyz se napise "multiplatformne".

Pokud narazite na mobilni zarizeni, tak ale .NET (s WPF?) je na tom snad uplne stejne jako Java s JavaFX, nebo ne?

Presne tak, ale ja se bohudik nemusim rozhodovat jen mezi JavaFX a .NET. Java v tomto dost zaspala, pred X lety (4-6?) jeste byla sance se s rozumnou licencni politikou dostat i na mobilni platformy, ale potom se to zabilo (viz kauza Dalvik a tak dale).

neruda

Re:Proč je JavaFX vnímána tak negativně?
« Odpověď #24 kdy: 21. 09. 2015, 20:13:26 »
Poloz si taky otazku, co to dneska znamena, kdyz se napise "multiplatformne".

Pokud narazite na mobilni zarizeni, tak ale .NET (s WPF?) je na tom snad uplne stejne jako Java s JavaFX, nebo ne?

QT mi bezi pekne i na mobilu ...

Nobody

Re:Proč je JavaFX vnímána tak negativně?
« Odpověď #25 kdy: 21. 09. 2015, 22:30:53 »
No, z toho mala co sem o tom nasel: pusobi to stabilne (je to tu dlouho), je to aktualizovane, celkem hezky to vypada, je to multiplatformni. Proc tedy doporucit nemultiplatformni .NET reseni nad timhle?

Ta vysledna aplikace ale vubec multiplatformni byt nemusi. Specielne u firemniho softu v Jave, u ktereho zamestnanci nemuzou rict, ze to je !@#$ a nebudou to pouzivat, je bezne, ze vyzaduje k chodu X podminek pocinaje Windows a konce nejakym obskurnim nastavenim konkretni verze dalsiho softwaru (nejen ale taky Javy).

Kritikek

Re:Proč je JavaFX vnímána tak negativně?
« Odpověď #26 kdy: 21. 09. 2015, 22:42:10 »
to je zase manageru co jednaji se zakazniky a rozumi vyvoji firemniho software.


Resite blbiny ale pokracujte, nezastavujte se, neni tu nic k videni.