Nová podoba roota (beta)

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #165 kdy: 24. 09. 2015, 17:52:19 »
Když už jsem u toho, nastavení velikosti písma, jako je to na některých webech (menší/střední/větší), by přidat nešlo?

Nekde jsem videl i moznost volby sirky stranky: nudle vs. plna velikost. Coz tedy nevim, jestli tady jednoduse pujde, protoze maji natvrdo, ze box s clankem je 1/3 kontejneru (hlavni obsah) - nepouziva se wrap u flexboxu :(.


1111

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #166 kdy: 24. 09. 2015, 18:04:18 »
Ta neodscrollovatelná lišta s menu má zajímavou vlastnost. Při vypnutém javascriptu je v nejnovějším firefoxu o pěkný kus pod horním okrajem obrazovky. Nevidíte tam nějaký způsob, jak by se to dalo napravit? Hodně to otravuje.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #167 kdy: 24. 09. 2015, 18:12:15 »
Mě není třeba přesvědčovat, já ten tmavý design používám.  ;D Ale zvládnu nad tím mávnout rukou, i když si umím udělat vlastní CSS, nestojí mi to za to.

Nicmene byste mohl alespon oponovat, ze jejich statistiky jsou zalozene na uplnych nesmyslech. Aby pak nebyli prekvapeni, jak jim poklesla navstevnost po nasazeni noveho dizajnu. Protoze jestli se to nepredela jeste strasne moc, tak mam pocit, ze spousta lidi sem uz nepachne. Mozna jeste obcas kouknou do RSS ve ctecce, kde ten dizajn neni videt, aby jim nahodou neutekl nejaky zasadni clanek a jinak konec.

Šťur

  • **
  • 97
  • Bude pršet.
    • Zobrazit profil
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #168 kdy: 24. 09. 2015, 22:34:41 »
Mě není třeba přesvědčovat, já ten tmavý design používám.  ;D Ale zvládnu nad tím mávnout rukou, i když si umím udělat vlastní CSS, nestojí mi to za to.

Nicmene byste mohl alespon oponovat, ze jejich statistiky jsou zalozene na uplnych nesmyslech. Aby pak nebyli prekvapeni, jak jim poklesla navstevnost po nasazeni noveho dizajnu. Protoze jestli se to nepredela jeste strasne moc, tak mam pocit, ze spousta lidi sem uz nepachne. Mozna jeste obcas kouknou do RSS ve ctecce, kde ten dizajn neni videt, aby jim nahodou neutekl nejaky zasadni clanek a jinak konec.

Jardo, tys přesně vystihl to co hodlám udělat!

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #169 kdy: 24. 09. 2015, 23:22:54 »
Jardo, tys přesně vystihl to co hodlám udělat!

Ano, to je muj dar jasnozrivosti. Redakce si hraje s ohnem, kdyz ignoruji proroky.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #170 kdy: 24. 09. 2015, 23:36:54 »
BTW, pamatujete underground.cz? Ze zacatku celkem dobry, pak nic moc, nakonec uz ani clanky nevychazely. Ale lidi tam porad chodili na chat - byla tam na to extra rubrika. A byvala tam sranda. No a pak predelali design. Tak, ze nikdo nicemu nerozumnel, nedalo se vysledovat, kdo komu odpovida.... A jeste ke vsemu bily. A bylo po ptakach. Pak to jeste nejakou dobu bylo dostupne a pak to beze stopy zmizelo.

Hmmm

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #171 kdy: 25. 09. 2015, 08:03:27 »
Mě není třeba přesvědčovat, já ten tmavý design používám.  ;D Ale zvládnu nad tím mávnout rukou, i když si umím udělat vlastní CSS, nestojí mi to za to.

Nicmene byste mohl alespon oponovat, ze jejich statistiky jsou zalozene na uplnych nesmyslech. Aby pak nebyli prekvapeni, jak jim poklesla navstevnost po nasazeni noveho dizajnu. Protoze jestli se to nepredela jeste strasne moc, tak mam pocit, ze spousta lidi sem uz nepachne. Mozna jeste obcas kouknou do RSS ve ctecce, kde ten dizajn neni videt, aby jim nahodou neutekl nejaky zasadni clanek a jinak konec.
Jo jo, iste... Takych co sa vyhrazali oddchodom je vzdy plno, ale v skutocnosti neodide nikdy nikto.  ;) :D

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #172 kdy: 25. 09. 2015, 08:28:28 »
Jardo, tys přesně vystihl to co hodlám udělat!

Ano, to je muj dar jasnozrivosti. Redakce si hraje s ohnem, kdyz ignoruji proroky.

Doma není NIKDO prorokem, Jardo.
 ;)

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #173 kdy: 25. 09. 2015, 08:48:49 »
Já jsem jenom zvědavej, kdy ta nová placatá metroidní čtvercová móda odezní. Začíná to být vážně otravný...

Šťur

  • **
  • 97
  • Bude pršet.
    • Zobrazit profil
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #174 kdy: 25. 09. 2015, 11:22:58 »
Já jsem jenom zvědavej, kdy ta nová placatá metroidní čtvercová móda odezní. Začíná to být vážně otravný...

Jen aby ji nenahradila ještě horší móda...

tomasfuk

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #175 kdy: 06. 10. 2015, 08:15:44 »
To blikající podtržítko v logu ruší (odvádí pozornost) při čtení textu.

Vertikálně prakticky žádný obsah není, po odrolování dolů vidím jen reklamu, jednu obrazovku témat z fóra a na několik obrazovek roztažený kolotoč se stále stejnými odkazy na další weby.

Dvě horizontální menu v horní části stránky hned pod sebou je taky něco.

Děs.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #176 kdy: 06. 10. 2015, 08:35:35 »
V aktualne vystavene beta verzi je velke mnozstvi problemu (nejvetsi asi ignorovani ciloveho publika - bulvar design). Ale jak bylo receno, pracuje se na tom, snad brzy bude vystavena beta verze #2 (IIRC bude mit sve vlakno).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #177 kdy: 06. 10. 2015, 08:52:56 »
To blikající podtržítko v logu ruší (odvádí pozornost) při čtení textu.

Jo a to pan Krcmar se tu dusoval, ze ta kokotina se pri scrolu odroluje a nebude videt. Hovno, hovno slavnej soude. Akorat to priskoci k hornimu okraji a opruzuje to dal. A zkuste si to bez JS, to je jeste lepsi. To to ani nepriskoci, ale zustane tam, kde to je. Takze clovek roluje stranku pod pruhem, ktery trci centak od horniho okraje. Naprosto idealni pro male displaye, jako napriklad na netbooku. Na telefonu to pak musi byt totalni orgasmus.

Sili ve mne presvedceni, ze do tymu vyvojaru se dostala pata kolona vyslana nejakym konkurecnim webem, ktera se nepokryte snazi poslat Root uplne do kytek. Nejen, ze delaji dizajn, ze ktereho budou ajtakum vstavat vlasy uplne vsude, ale snazi se i o to, aby to bylo co nejmene pouzitelne.

A stale mi tam chybi tri vodorovne carky nad sebou, pod kterymi se bude schovavat uplne vsechno, jako menu, nastaveni.... Nebo aspon zubate kolecko, i kdyz to je uz ponekud zastarale a Root chce prece moderni web, takze tri carky by meky byt jasnym vitezem.

BTW, to, co muzete pozorovat v beta verzi, ma asi byt ten responzivni web, co se na nej ted muzete nechat od Rootu vyskolit za nejake tri litry. Skolit asi budou vyvojari, co delaji ten novy vzhled, protoze s tim maji kurva hafo zkusenosti.

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #178 kdy: 06. 10. 2015, 09:12:07 »
To blikající podtržítko v logu ruší (odvádí pozornost) při čtení textu.

Jo a to pan Krcmar se tu dusoval, ze ta kokotina se pri scrolu odroluje a nebude videt. Hovno, hovno slavnej soude. ...

Ale notak, Jardo!
...
A mnoho dalšího se ještě upraví a upravovat bude. Právě proto se to dělá takto, abyste mohli navrhnout změny a i my abychom to viděli v praxi....
... počkejme společně na další verzi. Bude chvíli trvat než se tam objeví. Zase pak dám vědět, třeba založením samostatného vlákna ve fóru o druhé betě.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #179 kdy: 06. 10. 2015, 11:04:42 »
...
A mnoho dalšího se ještě upraví a upravovat bude. Právě proto se to dělá takto, abyste mohli navrhnout změny a i my abychom to viděli v praxi....
... počkejme společně na další verzi. Bude chvíli trvat než se tam objeví. Zase pak dám vědět, třeba založením samostatného vlákna ve fóru o druhé betě.

A vskutku se upravilo. K horsimu. To, na co si lidi steztovali uz tehdy, bylo upraveno tak, aby bylo viditelne porad a sralo tak jeste intenzivneji. Tomu se rika naslouchat hlasu uzivatelu. Cokoliv se vam nelibi, vam do chrtanu narveme prinejmensim dvojnasob. Doporucuji velikost podtzitka jeste alespon petkrat zvetsit. Blikajici nadpisy by take nebyly k zahozeni. Web, ktery u epileptiku nedokaze vyvolat katatonicky zachvat, neni dostatecne responzivni.