Nová podoba roota (beta)

TKL

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #75 kdy: 17. 09. 2015, 22:39:13 »
Pamatuji se velmi dobře nasazování toho současného designu, který je dnes podle vás výborný, ale tenkrát byl podle bouřlivé diskuse hrozný, nepoužitelný a nečitelný. Tenkrát zněly mimo jiné výtky: je to málo kontrastní, zprávičky jsou moc dole, fórum je moc krátké. Dneska čtu: je to moc kontrastní, zprávičky nepatří takhle vysoko a fórum je moc dlouhé.

:-) bod pro vás, Petře :-)

Já myslím, že to hlavní už zaznělo mnohokrát a panuje v tom celkem shoda, tak to s dovolením shrnu:

1) pocit nepřehlednosti, způsoben:
 a) přesunutím článků doprava
 b) přehnaně velkými ilustračními obrázky
 c) titulkem pod nimi a chybějícím/příliš stručným perexem
 d) nesmyslným plýtváním místem na desktopovém prohlížeči

2) zprávičky jsou zbytečně vypíchnuty - na místě, které je první na ráně

3) fóra naopak přehnaně potlačena, zcela mimo viditelnou oblast po načtení stránky

4) obecná (až na pár výjimek) nespokojenost s dlaždicovým stylem

To jsou asi hlavní výtky většiny z nás.
Dále pak stojí za zmínku:

5) mixování plnohodnotného obsahu s komerčními texty, maskovanými jako články (ale to myslím celkem solidně objasnil David Slížek na Lupě v článku o blokování reklamy a já osobně s tím nemám problém, pokud by toto byla náhrada za běžné bannery)

6) příliš titěrný hamburger

7) brutální patička, v tomto případě spíše pata nebo patisko

Nakonec je tady celkem častý postesk nad tím, že se přešlo z tradičního tmavého nádechu na světlý, což považuji za subjektivní věc a taky věc zvyku. Ale není myslím úplně od věci trošku dbát na tradici.

A nakonec se párkrát objevila výtka k novému logu. Mi osobně změna fontu nijak zvlášť nevadí, protože ten nápis jsem nikdy za logo nepovažoval. Co podle mě logem ve skutečnosti je, je ta tajemná tvář s odleskem terminálu v brýlích. A po tom mi bude smutno.

Myslím, že to by jako výstup z téhle diskuze mohlo stačit (pokud jsem na něco podstatného zapomněl, omlouvám se). Detaily jako barvy odkazů nebo velikost odsazení obrázku od textu jsou drobnosti, které se samy nějak usadí.


Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #76 kdy: 17. 09. 2015, 22:44:43 »
Díky za velmi pěkné shrnutí. Ve středu k tomu bude celofiremní porada a uvidíme, co se podaří vylepšit a opravit. Připomínek je hodně, ale kvůli tomu se ta beta spouštěla. Jak jsem říkal, není to finální stav.

TKL

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #77 kdy: 17. 09. 2015, 22:54:54 »
Díky za velmi pěkné shrnutí. Ve středu k tomu bude celofiremní porada a uvidíme, co se podaří vylepšit a opravit. Připomínek je hodně, ale kvůli tomu se ta beta spouštěla. Jak jsem říkal, není to finální stav.

Díky, že se tím budete zabývat.

ByCzech

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #78 kdy: 17. 09. 2015, 23:01:01 »
Ale to já přeci chápu, i když ten design v praxi vidím stejně dlouho jako vy a taky si na něj zvykám. Vlevo jsou zprávičky, vpravo články. Obojí chronologicky řazené. Jen chci trochu lepší popis než „nahouby a zmatek“.

Pamatuji se velmi dobře nasazování toho současného designu, který je dnes podle vás výborný, ale tenkrát byl podle bouřlivé diskuse hrozný, nepoužitelný a nečitelný. Tenkrát zněly mimo jiné výtky: je to málo kontrastní, zprávičky jsou moc dole, fórum je moc krátké. Dneska čtu: je to moc kontrastní, zprávičky nepatří takhle vysoko a fórum je moc dlouhé.


Aha tak to v tom případě chápu. Já už své poslal dříve...

pitriss

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #79 kdy: 17. 09. 2015, 23:34:51 »
sračka, zahodit a zkusit znovu

+1

Připomíná to různé bulvární žumpy, navíc tuctový web bez vlastní identity.

Naprostý souhlas.. pokud se root změní v takový zmatek tak ho přestanu navštěvovat. bolest hlavy si dokážu přivodit jinak a z mnohem lepších důvodů. Jau už tu padlo. Radši by redakce měla zamakat na článcích, debulvarizaci a ne ještě doku*vit jakž takž použitelný design.. Mimochodem souhlasím s tím že ten starší design vypadá použitelněji než současný a ta beta je fakt odpad.


bkralik

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #80 kdy: 17. 09. 2015, 23:53:11 »
Tak já si taky přidám svou kapku vody do jezera...
1) Souhlas s zvýrazněním fora - na root chodím párkrát za den už jenom kvůli zprávičkám a novým tématům ve fóru a takhle bude muset člověk scrollovat...
2) Méně info-obrázků a víc perexů... to že vidím pět centimetrů velký zámek z picture-banky je super, ale já bych raději trošku víc toho perexu
3) Udělat to symetrické. Možná by to někdo nazval příznakem OCD, ale mně prostě vadí, když není "obsah stránky" uprostřed  :)

díky

Lemming

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #81 kdy: 18. 09. 2015, 07:46:47 »
Co jsem napsal já:

- Na stránce jsou strašně výrazné ilustrační obrázky. Mají příliš mnoho prostoru a jsou barevné => pozornost je přitahována k nim. Navíc nenesou prakticky žádnou informaci. Člověk musí vynaložit velké úsilí, aby se od nich odpoutal a přečetl si nevýrazné titulky článků.

- Na širokoúhlém monitoru je levý sloupec příliš daleko od vlastního obsahu, takže ho člověk "nevidí", určitě dát k s sobě.

- Chybí tmavý vzhled, který je "značkou" roota

Až pak jsem si všiml toho fóra a napsal druhou reakci:

- Fórum je utopené strašně dole. Nenapsal jsem to do první reakce proto, že jsem si ho vůbec nevšiml, což o něčem svedčí

Lama

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #82 kdy: 18. 09. 2015, 08:03:29 »
Chci hlasování o zachování starého Roota!!!

pet

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #83 kdy: 18. 09. 2015, 08:26:27 »
Chci hlasování o zachování starého Roota!!!
+10

Gauco

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #84 kdy: 18. 09. 2015, 08:32:59 »
TKL - pekne shrnuti a pridavam hlas k zachovani chlapika v brylich a rovnez patrim k par procentum pouzivajicich tmavy vzhled i za ten hlasuji.

voltaren

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #85 kdy: 18. 09. 2015, 08:50:22 »
Chci hlasování o zachování starého Roota!!!

Som za! Nech je anketa za starý Root!

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #86 kdy: 18. 09. 2015, 09:03:39 »
Chci hlasování o zachování starého Roota!!!
Na tuhle aktivitu se vykašlete, vlak už se rozjel... Lze už pouze dosáhnout úprav novýho vzhledu, takže přesně věty typu "chci starej root" jsou k ničemu. Buďte konstruktivní, jinak se ničeho nedosáhne.

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #87 kdy: 18. 09. 2015, 10:31:41 »
Bych to pro sebe průběžně shrnul:

1. To "vyosení" hlavních informací k pravému okraji mne neskutečně irituje. (neptejte se mne proč, prostě z toho mám divný pocit)
 (Nešel by ten levý pruh se zprávičkami udělat skrytý (a vyjížděcí) vpravo, po kliknutí někam na horní lištu?)
2. Náhledy obrázků v těch dlaždicích by mohly být menší.
2.1. Jména autorů míň výrazné.
3. Oddělit nějak jednotlivé dlaždice od sebe.
4. Sekce s Fórem je:
- zahrabaná moc dole
- nevýrazná
5. Z toho "hnoje" s odkazy dole udělat "kolotoč", toto je fakt humus. (+ proč by se mi to všechno mělo stahovat do mobilu?)
5.1. Ty odkazy musí mít pravdivé, ne bulvární/přímo lživé/... titulky. (!!!)
6. Po přechodu na Archiv článku vidím, že je to po pár normálně rozložených "odkazech" nějak rozpadené (zdrcnuté k pravému okraji).
7. Možnost zvolit si "tmavý" vzhled chybí.
8. Dovedu si představit problémy s ovládáním na "normálně velkém" matlacím fouňovi ...

666. Ajťák s odleskem terminálu v brejlích by se měl vrátit, to tu prostě patří ...

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #88 kdy: 18. 09. 2015, 10:34:54 »
Bych to pro sebe průběžně shrnul:
...

Jsem kliknul na fórum z toho nového vzhledu a koukám, toto je při starém.
Vzhled fóra se nebude měnit?
(jen se ptám (já bych to asi nechal takové, jaké to je))

Hmmm

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #89 kdy: 18. 09. 2015, 10:53:51 »
666. Ajťák s odleskem terminálu v brejlích by se měl vrátit, to tu prostě patří ...
Musel som sa vratit na hlavnu stranku a chvilu hladat, ze o com to vlastne hovoris... to tu fakt nechyba