Náhled na novou podobu Roota

MartinX

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #15 kdy: 03. 08. 2015, 13:56:49 »
Podle mne zluto-bilo-cerny tucnacek s light-gray obrysem za ROOT.CZ by mohl byt ok. Poppr. udel efekt shadow-vystoupeni, aby to byl efekt a la 3D na to cernem pozadi...

A preco by tam mal byt tucniak ?
Root sa venuje aj inym Unixovym operacnym systemom, nielen Linuxu.


Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #16 kdy: 03. 08. 2015, 13:57:07 »
dúfam že tam bude aj tmavý štýl tak ako je to teraz :)

H8ER

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #17 kdy: 03. 08. 2015, 14:01:47 »
dúfam že tam bude aj tmavý štýl tak ako je to teraz :)

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #18 kdy: 03. 08. 2015, 14:04:20 »
Nejsou ty obrázky příliš velké a dominantní? - vzhledem k tomu že jsou a budou v 90% ilustrační; tj. nenesoucí jinou než orientační informaci (o tématu článku, nikoli jeho obsahu), přijdou mi příliš prominentní.

TKL

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #19 kdy: 03. 08. 2015, 14:04:52 »
Souhlasím s Petrem, to je první, co mně napadlo. Nepřítomnost perexu na úkor titulku a obrázku, to nabízí třeba ani ne chtěný, ale časem nutný skluz k bulvárním titulkům, které musí na první pohled zaujmout, aby si čtenář článek vůbec rozkliknul. No a ilustrační fotky... rád bych se mýlil, ale bojím se (velmi se bojím!!!), že se dočkáme dementních databankových fotek, které s oblibou používají vaši kolegové na Vitalii nebo Měšci a za které bych - pokud bych toho člověka, který to vybírá, měl na dosah ruky - s chutí vraždil.


Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #20 kdy: 03. 08. 2015, 14:05:30 »
Druhý barevný styl bylo hodně diskutované téma, ale nakonec jsme se rozhodli pro jedno barevné schéma. Přispěl k tomu i fakt, že tmavý styl teď používá 1,6 % čtenářů. Udržování dvou odlišných vzhledů navíc komplikuje hodně věcí – vývojářům, adminům i nám v redakci.

Destiny

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #21 kdy: 03. 08. 2015, 14:09:16 »
Take se moc primlouvam za navrat perexu. Bohuzel i na zdejsim webu casto dochazi k tomu, ze je titulek zavadejici a v samotnem textu (pravda, vetsinou se to tyka zpravicek nez vlastnich velkych clanku) je pak obsah, ktery nekoresponduje s titulkem.
A vsichni vime, ze v dnesni dobe ma titulek hlavne prodavat = nalakat na kliknuti...

TKL

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #22 kdy: 03. 08. 2015, 14:10:10 »
a ještě jedna věc mě napadla: jak Petr Krčmář psal v jiném vláknu, že se (konečně!) chystá systém poplatků za vypnutí reklamy: nemyslím si, že změna designu je v okamžiku zavedení tohoto systému zrovna vhodným krokem. Protože se taky může stát, že průnik množiny těch, kterým se nový design nebude zamlouvat s množinou těch, kteří by byli za vypnutí reklamy ochotni platit bude tak velký, že se vyplní slova škarohlídů a námaha, vložená do vývoje tohoto systému, přijde vniveč.
Jestli mohu se vší skromností radit, tak nejprve nasbírejte předplatitele a pak teprve měňte design, a to až poté, co to právě s oněmi předplatiteli velmi podrobně a důkladně zkonzultujete.

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #23 kdy: 03. 08. 2015, 14:12:30 »
Nepřítomnost perexu na úkor titulku a obrázku, to nabízí třeba ani ne chtěný, ale časem nutný skluz k bulvárním titulkům, které musí na první pohled zaujmout, aby si čtenář článek vůbec rozkliknul.

Otázka je, jestli to s perexem funguje jinak. Já se třeba skutečně orientuju podle titulků a nezajímavé téma v titulku mě rozhodně nenutí zkoumat blíže perex. Buď mě zajímá článek podle titulku a pak klikám nebo mě nezaujal a jdu dál.

No a ilustrační fotky... rád bych se mýlil, ale bojím se (velmi se bojím!!!), že se dočkáme dementních databankových fotek…

Perexové obrázky tu máme už teď a tahle změna znamená, že budou mít jiné rozlišení a poměr stran. Nedělal bych z toho takové drama. Lupa má třeba výrazně větší obrázky než my teď a zvládá to velmi dobře.

TKL

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #24 kdy: 03. 08. 2015, 14:20:22 »
Otázka je, jestli to s perexem funguje jinak. Já se třeba skutečně orientuju podle titulků a nezajímavé téma v titulku mě rozhodně nenutí zkoumat blíže perex. Buď mě zajímá článek podle titulku a pak klikám nebo mě nezaujal a jdu dál.

No vidíte, a já to mám přesně naopak :-) Předpokládám, že ze statistického hlediska bude tak zhruba 45% těch, co to mají jako vy, 45% těch, co to mají jako já a zbývajících 10% to má někde mezi.

No a ilustrační fotky... rád bych se mýlil, ale bojím se (velmi se bojím!!!), že se dočkáme dementních databankových fotek…

Perexové obrázky tu máme už teď a tahle změna znamená, že budou mít jiné rozlišení a poměr stran. Nedělal bych z toho takové drama. Lupa má třeba výrazně větší obrázky než my teď a zvládá to velmi dobře.

Nejde mi o jejich velikost. Jde mi o jejich obsah a vyznění. V případě, že dostanou takový prostor na úkor textu, musí být a) opravdu k věci, nezavádějící a nebulvarizující (nepravděpodobné, protože by to bylo zdlouhavé a drahé) b) protože a) je nepravděpodobné, budou takové, aby přilákaly masu k přečtení článku. Pro mě se to rovná bulvárnímu stylu. Byl bych moc rád, pokud bych se pletl. A srovnání s Lupou není zrovna na místě. Myslím, že čtenáři Root.cz sice Lupu často používají jako doplňkové periodikum, ale moc dobré jméno mezi nimi nemá, takže zrovna s nimi (byť jde o nejbližší kolegy) bych to být vámi raději nesrovnával...

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #25 kdy: 03. 08. 2015, 14:23:02 »
V každém případě obrázky jsou plně v rukou redakce a autorů, takže tohle je zrovna oblast, kterou si umíme pohlídat. Slibuji, že dám pozor na to, aby se to nezvrhlo.

TKL

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #26 kdy: 03. 08. 2015, 14:26:07 »
V každém případě obrázky jsou plně v rukou redakce a autorů, takže tohle je zrovna oblast, kterou si umíme pohlídat. Slibuji, že dám pozor na to, aby se to nezvrhlo.

Tak to předem moc děkuji. Hlavně prosím pohlídejte, aby opravdu nikdo nepoužíval databanku, ve které se nacházejí skvosty jako například tento:


Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #27 kdy: 03. 08. 2015, 14:43:20 »

pet

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #28 kdy: 03. 08. 2015, 14:59:26 »
Nepřítomnost perexu na úkor titulku a obrázku, to nabízí třeba ani ne chtěný, ale časem nutný skluz k bulvárním titulkům, které musí na první pohled zaujmout, aby si čtenář článek vůbec rozkliknul.

Otázka je, jestli to s perexem funguje jinak. Já se třeba skutečně orientuju podle titulků a nezajímavé téma v titulku mě rozhodně nenutí zkoumat blíže perex. Buď mě zajímá článek podle titulku a pak klikám nebo mě nezaujal a jdu dál.

Tak to já zase postupuju systémem Nadpis + Perex a pak případně Článek. Ne vždy mi nadpis něco řekne, například "OpenHAB a jeho instalace na Raspberry Pi" by mne nezaujal, ale právě na základě perexu jsem na něj klikl. A na ty infantilní nebo nic neříkající perexové obrázky se nedívám a divati nebudu.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #29 kdy: 03. 08. 2015, 15:20:04 »
ach jo, proč měnit něco co roky fungovalo pěkně(můj názor) design, ten současný/starý se mi také líbí
asi jsem stará konzerva :(
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.