Automatický restart Windows po aktualizaci

Automatický restart Windows po aktualizaci
« kdy: 14. 07. 2015, 10:58:44 »
Ahoj,
mohl by mi prosím někdo vysvětlit, jak  je (libovolné sprosté slovo) možné, že se mi Windows 2012 a 2008 restartovaly po instalaci updatů i přes to, že jsem v nich měl otevřený neuložený dokument?

Nejenže mě tohle jednání donutilo vypnout updaty, ale navíc mě to utvrdilo ještě více v tom, že Windowsy jsou jen na hry, na práci cokoliv jiného.

Tohle mi Linuxy v životě neudělají.


Re:Automatický restart Windows po aktualizaci
« Odpověď #1 kdy: 14. 07. 2015, 11:07:03 »
Ahoj,
mohl by mi prosím někdo vysvětlit, jak  je (libovolné sprosté slovo) možné, že se mi Windows 2012 a 2008 restartovaly po instalaci updatů i přes to, že jsem v nich měl otevřený neuložený dokument?

Nejenže mě tohle jednání donutilo vypnout updaty, ale navíc mě to utvrdilo ještě více v tom, že Windowsy jsou jen na hry, na práci cokoliv jiného.

Tohle mi Linuxy v životě neudělají.

Zkus
Lael.Ophir@windowsknowbest.com
nebo
Lael.Ophir@windowstrollingdept.com

OMG

Re:Automatický restart Windows po aktualizaci
« Odpověď #2 kdy: 14. 07. 2015, 11:40:21 »
Ahoj,
mohl by mi prosím někdo vysvětlit, jak  je (libovolné sprosté slovo) možné, že se mi Windows 2012 a 2008 restartovaly po instalaci updatů i přes to, že jsem v nich měl otevřený neuložený dokument?

Nejenže mě tohle jednání donutilo vypnout updaty, ale navíc mě to utvrdilo ještě více v tom, že Windowsy jsou jen na hry, na práci cokoliv jiného.

Tohle mi Linuxy v životě neudělají.
ze neco nevis jak funguje, to chapu. Ale ze neumis pouzit google a najit si jak to zakazat to fakt nechapu...
treba http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-windows_update/disable-automatic-forced-restart-after-windows/8c66d21c-7423-4c2d-a2ef-f4d7685422b0?auth=1
Jinak je to feature pro BFU kteri pocitac nerestartuji vubec...

Re:Automatický restart Windows po aktualizaci
« Odpověď #3 kdy: 14. 07. 2015, 12:10:12 »
ze neco nevis jak funguje, to chapu. Ale ze neumis pouzit google a najit si jak to zakazat to fakt nechapu...
treba http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-windows_update/disable-automatic-forced-restart-after-windows/8c66d21c-7423-4c2d-a2ef-f4d7685422b0?auth=1
Jinak je to feature pro BFU kteri pocitac nerestartuji vubec...

Vím jak to funguje, ale to neřeší otázku - PROČ SE SYSTÉM RESTARTUJE I PŘES TO, ŽE JE NA NĚM ROZDĚLANÁ NEULOŽENÁ PRÁCE!!! Jestli ty jsi schopen akceptovat takové chování, tak si vůbec nepochopil dotaz. Navíc nechápu, proč mi posíláš odpověď na systém pro BFU (Win 8 Home), když se tady bavím o serverových edicích. Toť jedna věc. Druhá - zákaz automatických updatů pomoci gpedit.msc je fakt řešení pro BFU. Třetí - popisuje se tam přesně to, co jsem udělal, zakázal jsem updaty. Tečka. Pokud chci mít automatické updaty, mám smůlu (ano přes gpedit, secpol a registry si můžu nastavit libovolné chování serveru, dík příště to udělám tímto stylem - strávím x hodin nad tím, kde co změnit, aby se to chovalo, tak jak má, úžasný nápad, měl bys jít dělat do M$).

Kdyby byli lidé v MS dostatečně inteligentní, tak by:
a) nerestartovali systém po každém updatu
b) nevynucovali automatický restart i přes to, že tam má člověk neuloženou práci
c) předělali logiku updatování tak, aby byla logická

Dokážeš si představit, že by se tohle například odehrálo ve finančních institucích?! Proč asi banky používají Solaris a AIX? Proč má ČT na serverech FreeBSD? Protože tam se s takovými nesmysly nesetkaš (není to jen o updatech). Závěr je zřejmý - Windows jsou čistě herní platforma, na jakoukoliv seriózní práci nemají. Bohudík.

j

Re:Automatický restart Windows po aktualizaci
« Odpověď #4 kdy: 14. 07. 2015, 12:17:23 »
2OMG: I slepej by si moh vsimnout, ze je rec o SERVERU, a ne o home widlich. Takze jestli tu nekdo neumi google pouzit, tak ty.

2Withy: Co nechapes na tom, ze proto, ze M$ vi nejlip co je pro tebe treba?

Vypinat si muzes co chces, M$ na to stejne sere. I pro starsi verze widli existuje nekolik aktualizaci, ktery system zcela bez dotazu rovnou po nainstalovani poslou k zemi, a to vcetne serverovych widli. Jediny co na to pomaha, je zakazat stahovani aktualizaci. Uz i jen jejich stazeni muze zpusobit restart (to sem si otestoval zcela osobne).

Jedinej postup jak to udelat je, ze proste rucne obejdes vsechny stroje v dobe, kdy si je restartnout muzes.


Cek

Re:Automatický restart Windows po aktualizaci
« Odpověď #5 kdy: 14. 07. 2015, 12:29:32 »
2OMG: I slepej by si moh vsimnout, ze je rec o SERVERU, a ne o home widlich. Takze jestli tu nekdo neumi google pouzit, tak ty.

2Withy: Co nechapes na tom, ze proto, ze M$ vi nejlip co je pro tebe treba?

Vypinat si muzes co chces, M$ na to stejne sere. I pro starsi verze widli existuje nekolik aktualizaci, ktery system zcela bez dotazu rovnou po nainstalovani poslou k zemi, a to vcetne serverovych widli. Jediny co na to pomaha, je zakazat stahovani aktualizaci. Uz i jen jejich stazeni muze zpusobit restart (to sem si otestoval zcela osobne).

Jedinej postup jak to udelat je, ze proste rucne obejdes vsechny stroje v dobe, kdy si je restartnout muzes.

Anebo nebudes troll. Na serverech jde bez problemu nastavit jenom stazeni a instalace az adminem (stejne se updaty bez toho restartu nijak neuplatnej), anebo nerestartovat v pripade, ze je k serveru prihlaseny nejaky uživatel - coz je trosku nebezpecne když se nejakou nahodou všichni admini odhlasej, ale to v době administrace přes vzdalene plochy je velmi vyjmecne. Bohuzel z nejakeho duvodu na server nedali nastaveni aby nerestartoval v zadnem pripade sam - netusim proc, asi tam byl někdo stejne dementni jako je J.

j

Re:Automatický restart Windows po aktualizaci
« Odpověď #6 kdy: 14. 07. 2015, 13:37:27 »
Vis ty pitomce, presne tohle muzes nastavovat doaleuja, ale widle na to z vysoka serou. Na prihlaseny usery 10x.

belzeblb

Re:Automatický restart Windows po aktualizaci
« Odpověď #7 kdy: 14. 07. 2015, 13:52:22 »
at zije root.cz a jeho kvalitni diskuzni fora s mysliteli jako cek a omg ...
proc kazdej blbecek ma nutkani rozsirovat sva moudra?

tomasfuk

Re:Automatický restart Windows po aktualizaci
« Odpověď #8 kdy: 14. 07. 2015, 14:08:01 »
I z témat jako je toto vydělává root.cz na reklamě, takže se nenechte rušit a pokračujte hezky v diskusi.

Citace
Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Nebyla zadána e-mailová adresa.
Byla zadána neplatná e-mailová adresa.

Čím to asi je, že nezadaná adresa je neplatná...

nobody

Re:Automatický restart Windows po aktualizaci
« Odpověď #9 kdy: 14. 07. 2015, 17:52:44 »
Cek: na windows serverech lze sice bezproblemu zakazat "automaticke casovane restartovani po aktualizaci" a "automaticke aktualizace"... nicmene i presto se stejne cas od casu provede automaticka aktualizace nasledovana automatickym restartem...

Unknown

Re:Automatický restart Windows po aktualizaci
« Odpověď #10 kdy: 14. 07. 2015, 18:02:20 »
mohl by mi prosím někdo vysvětlit, jak  je (libovolné sprosté slovo) možné, že se mi Windows 2012 a 2008 restartovaly po instalaci updatů i přes to, že jsem v nich měl otevřený neuložený dokument?
Mohl by mi prosim nekdo vysvetlit jak je mozne ze je dnes dusno a ja se potim jako prase??
Citace
Nejenže mě tohle jednání donutilo vypnout updaty, ale navíc mě to utvrdilo ještě více v tom, že Windowsy jsou jen na hry, na práci cokoliv jiného.
A co by Vas mohlo utvrdit v opaku, kdyby Gates spachal sebevrazdu? Kdyby Vam tu pan Ophir vysvetlil proc v MS kladou takovy duraz na reload vsech komponent po tak kriticke operaci jako je update OS? Poslouchal byste ho vubec? A co Jan Tleskac?
Citace
Tohle mi Linuxy v životě neudělají.
Vsechny ty Linuxy kazdeho beztak jen otravuji....

Re:Automatický restart Windows po aktualizaci
« Odpověď #11 kdy: 16. 07. 2015, 09:55:06 »
Vypl jsem si updaty. Systém se na druhý den stejně restartoval a nahlásil, že nainstaloval updaty. WTF!

Dal jsem tam program Dont Sleep, co myslíte? Instalace updatů a restart.

Lol Phirae

Re:Automatický restart Windows po aktualizaci
« Odpověď #12 kdy: 16. 07. 2015, 11:15:13 »
Protože to jsou kokoti naničhodní, stačí? Já zase řeším, že W8.x Metroshit Edition se NErestartuje v nastavený čas, ale až za tři dny. Protože nějaký genitál si vymyslel, že přece na doménové GPO se vybodneme, Metroshit ví rozhodně líp než doménový admin, kdy se mají restartovat.

P.S. Pro Trolling Dept. a.k.a. agitační pošuk: Toto "řešení" NEfunguje:Enabling a more predictable Windows Update experience for Windows 8 and Windows Server 2012 (KB 2885694).

Cek

Re:Automatický restart Windows po aktualizaci
« Odpověď #13 kdy: 16. 07. 2015, 11:33:47 »
Cek: na windows serverech lze sice bezproblemu zakazat "automaticke casovane restartovani po aktualizaci" a "automaticke aktualizace"... nicmene i presto se stejne cas od casu provede automaticka aktualizace nasledovana automatickym restartem...

Aktualizace jsem nevypinal, nicmene s nastavenim "Auto download and notify to install" v group policy se mi v zivote na serveru nestalo, ze by updaty nainstaloval a restartnul. Jak jsem psal jiz vys, když uz teda je to odpověď pro me, podle me na serveru nejde zakazat automaticky restart po updatech, ale tohle nastaveni funguje spolehlive.

nobody

Re:Automatický restart Windows po aktualizaci
« Odpověď #14 kdy: 16. 07. 2015, 13:16:03 »
no to ma logiku, pokud chci zamezit stahovani, instalovani a auto restartovani, tak misto abych zakazal "stahovani a instalovani" + "auto restartovani" a ocekaval ze se tak stane, tak nastavim "stahovani a oznameni" a autorestart necham... hmmm no to sem asi troll :-D