Automatický restart Windows po aktualizaci

Cek

Re:Automatický restart Windows po aktualizaci
« Odpověď #15 kdy: 16. 07. 2015, 16:11:25 »
no to ma logiku, pokud chci zamezit stahovani, instalovani a auto restartovani, tak misto abych zakazal "stahovani a instalovani" + "auto restartovani" a ocekaval ze se tak stane, tak nastavim "stahovani a oznameni" a autorestart necham... hmmm no to sem asi troll :-D

No jak jsem psal, podle me na serveru zcela ten restart zakazat nejde, jde jenom zakazat restart dokud je někdo prihlasenej.....coz pak vede občas k faaaaakt spatnejm stavum :-D, když se odhlasi poslední admin ze vzdaleny plochy, a varianta "stahni a jenom dej vedet" je podle me jedina funkcni do produkčního prostředí. Nerikam ze je to uzasne vymysleny, ale když bude někdo shanet co s tim, třeba mu to pomuze  ;)
Zlepseni MS porad slibuje, ale skutek utek.....

j

« Odpověď #16 kdy: 16. 07. 2015, 19:16:13 »
Protože to jsou kokoti naničhodní, stačí? Já zase řeším, že W8.x Metroshit Edition se NErestartuje v nastavený čas, ale až za tři dny. Protože nějaký genitál si vymyslel, že přece na doménové GPO se vybodneme, Metroshit ví rozhodně líp než doménový admin, kdy se mají restartovat.

P.S. Pro Trolling Dept. a.k.a. agitační pošuk: Toto "řešení" NEfunguje:Enabling a more predictable Windows Update experience for Windows 8 and Windows Server 2012 (KB 2885694).

To je prece normalni ne? Treba nemas nasosany ty spravny sablony do AD ... ;D protoze M$ nastavuje kazdou verzi cehokoli jinde a jinak. At zije centralni sprava. Mas v siti 5 verzi office? Potrebujes konfigurovat 5 verzi utlouka? No tak si to nastavis vsechno pekne 5x ... a pak budes 1/2 roku zjistovat, na jakou cast konfigurace to sere. Kuprikladu vynuceni podpisu ... je zhola nemozny. Jednoduse se utlouk cas od casu rozhodne, ze na to sere a proste smula.

Aktualizace jsem nevypinal, nicmene s nastavenim "Auto download and notify to install" v group policy se mi v zivote na serveru nestalo, ze by updaty nainstaloval a restartnul. Jak jsem psal jiz vys, když uz teda je to odpověď pro me, podle me na serveru nejde zakazat automaticky restart po updatech, ale tohle nastaveni funguje spolehlive.
Mno ... nefunguje. Jak dlouho se zivis jako admin widlich systemu? ... Za poslednich 10 let se minimalne 10x stalo, ze widle si patche postahovaly, na nic necekaly a sly k zemi. Jen prostouchni trochu guugla.

Jedina skutecne fungujici varianta je pouze upozorneni, a nic nestahovat dokud neprijde admin a nerekne si o to.

« Odpověď #17 kdy: 17. 07. 2015, 10:31:56 »
Už žádné vypínání aktualizací nebo jejich odkládání na později. Ve Windows 10 pro domácí uživatele budou s největší pravděpodobností aktualizace systému povinné a nepůjdou zrušit. ...

http://www.lupa.cz/clanky/aktualizace-windows-10-budou-automaticke-a-vetsina-uzivatelu-je-nevypne/

A Mám To Zadarmo!                                                                        A Mám To Zadarmo!                                                                        A Mám To Zadarmo!                                                                        A Mám To Zadarmo!                                                                       A Mám To Zadarmo!                                                                        A Mám To Zadarmo!                                                                         A Mám To Zadarmo!                                                                       A Mám To Zadarmo!                                                                         

nobody

« Odpověď #18 kdy: 17. 07. 2015, 15:33:35 »
hawran: tak to ve spojeni s tim ze odklad restartu pujde prodlouzit maximalne na 24h je naprosto "dokonale" reseni :-D jeste bych doplnil to aby nesli vubec menit barvy/temata/pozadi/vyhledavac/zabezpeceni/soukromi, zakazat instalace aplikaci mimo store a prihlaseni vyhradne pomoci M$Live uctu overeneho pres mobil, to by bylo aby uzivatele Home meli nejake volby !!! :-DDD

Lol Phirae

« Odpověď #19 kdy: 17. 07. 2015, 16:01:58 »
Už žádné vypínání aktualizací nebo jejich odkládání na později. Ve Windows 10 pro domácí uživatele budou s největší pravděpodobností aktualizace systému povinné a nepůjdou zrušit. ...

http://www.lupa.cz/clanky/aktualizace-windows-10-budou-automaticke-a-vetsina-uzivatelu-je-nevypne/

A Mám To Zadarmo!                                                                        A Mám To Zadarmo!                                                                        A Mám To Zadarmo!                                                                        A Mám To Zadarmo!                                                                       A Mám To Zadarmo!                                                                        A Mám To Zadarmo!                                                                         A Mám To Zadarmo!                                                                       A Mám To Zadarmo!                                                                         

Ein, zwei, zamrdaj!  ;D ::)

j

« Odpověď #20 kdy: 17. 07. 2015, 16:26:48 »
hawran: tak to ve spojeni s tim ze odklad restartu pujde prodlouzit maximalne na 24h je naprosto "dokonale" reseni :-D jeste bych doplnil to aby nesli vubec menit barvy/temata/pozadi/vyhledavac/zabezpeceni/soukromi, zakazat instalace aplikaci mimo store a prihlaseni vyhradne pomoci M$Live uctu overeneho pres mobil, to by bylo aby uzivatele Home meli nejake volby !!! :-DDD

Neboj, to vsechno prijde, nejdriv je treba ofcim ty widle nanutit (proto se rozdaj zadara) a pak to prijde jako ten neodminutelnej patch.

A co teprve az M$ prijde s novym uzasnym UI ... tentokrat se bude jmenovat trebas tramvaj. Pride takhle user domu, nahodi kompa, 1/2 den to bude cosi chroptet, a pak bude 1/2 den hledat jak se ma prihlasit, protoze v m$ prisli na to, ze nejlepsi je to telepaticky.

nobody

« Odpověď #21 kdy: 19. 07. 2015, 16:13:40 »
tak ted sem cetl o te posahanosti jinde (kde cerpali ze stejneho zdroje jako clanek na zive, zdroj aktualizoval) a zminujou se o takove drobnosti...
soucasti EULA je ze aktualizace budou instalovany AUTOMATICKY BEZ INFORMOVANI uzivatele :-D
viz:
"Updates. The software periodically checks for system and app updates, and downloads and installs them for you. You may obtain updates only from Microsoft or authorized sources, and Microsoft may need to update your system to provide you with those updates. By accepting this agreement, you agree to receive these types of automatic updates without any additional notice."