Fyzika nebo Informatika

Trubicoid2

Re:Fyzika nebo Informatika
« Odpověď #15 kdy: 06. 02. 2015, 19:27:51 »
a často depka, že vám stejně tak 50% pacientů zemře.
100% zemře, otázka je, kdy


PH

Re:Fyzika nebo Informatika
« Odpověď #16 kdy: 11. 07. 2015, 17:28:28 »
Citace
na druhou stranu mě víc baví fyzika, kde bych chtěl klidně i magistra, ale bojím se, že si pak nenajdu práci

Zůstat pouze na Mgr. ve fyzice, to je trošku neúspěch. Téměř všichni z ročníku (snad kromě těch co to dokončí s maximálním vypětím) pokračuje v PhD studiu. Né všichni ovšem dokončí PhD. Já sám mám sice Ing. dokonce jednou mi ve FEI vnucovali práci, ovšem musím zběhnout z PhD. studia. Já se nedal, ale nakonec jsem PhD nedodělal, a musím říct, že bez doktorátu se dost blbě hledá práce. Nemáš publikace, nikdo nevěří, že něco umíš.

Jak tu kolega píše, jsou nabídky třeba z nemocnic. Dělal jsem jednou konkurs na pozici radiologického fyzika. Ovšem potenciální kolegové mě varovali, že za šíleně odpovědnou práci, dostanu mizerné peníze (v roce 2004 17000Kč bruto), a často depka, že vám stejně tak 50% pacientů zemře.

Výzkum se bez PhD dělat nedá, nicméně to platí v každém oboru.

bezphd

Re:Fyzika nebo Informatika
« Odpověď #17 kdy: 11. 07. 2015, 17:45:57 »
Proč by to nešlo? Jde snad o to co nabízíš, ne? PhD. mělo význam v dobách, kdy ho měl jen ten, co na výzkum měl. Takže možná nikdy.

Milos Zemanek

Re:Fyzika nebo Informatika
« Odpověď #18 kdy: 11. 07. 2015, 17:55:21 »
Bez PhD se vyzkum da delat v pohode. Papir je jen povoleni byt oficialne blbem. Chytrej clovek cas na skolach pro ovce neztraci.

PH

Re:Fyzika nebo Informatika
« Odpověď #19 kdy: 11. 07. 2015, 17:57:05 »
Proč by to nešlo? Jde snad o to co nabízíš, ne? PhD. mělo význam v dobách, kdy ho měl jen ten, co na výzkum měl. Takže možná nikdy.

Už vidím, jak do CERNu berou někoho bez PhD.


bezphd

Re:Fyzika nebo Informatika
« Odpověď #20 kdy: 11. 07. 2015, 18:10:33 »
Pokud je netrápí konkurenceschopnost a nechtějí nic udělat, tak třeba ne. To rovnou můžeš říkat, že tě nevemou do nějaký lokální pobočky AV a udělat z toho velkou věc. Vždy jde přece o schopnosti a ve výzkumu ještě víc než u běžných prací.

Milos Zemanek

Re:Fyzika nebo Informatika
« Odpověď #21 kdy: 11. 07. 2015, 18:11:02 »
Už vidím, jak do CERNu berou někoho bez PhD.

Ono je uz uzakoneno, ze vyzkum se muze delat jen v CERNu? Ajeje, nekdo to bezte rict rozumnym lidem. Ja bych vsechny ty vynalezce a objevitele z historie zakazal, nemeli PhD a nepracovali v CERNu.

PH

Re:Fyzika nebo Informatika
« Odpověď #22 kdy: 11. 07. 2015, 18:19:58 »
Pokud je netrápí konkurenceschopnost a nechtějí nic udělat, tak třeba ne. To rovnou můžeš říkat, že tě nevemou do nějaký lokální pobočky AV a udělat z toho velkou věc. Vždy jde přece o schopnosti a ve výzkumu ještě víc než u běžných prací.

Jenže "schopnosti" závisí na znalostech a kvantovou mechaniku nebo něco podobného se nikdo doma nenaučí, a i ten, kdo na to má hlavu, potřebuje několik let, než vše vstřebá.

Milos Zemanek

Re:Fyzika nebo Informatika
« Odpověď #23 kdy: 11. 07. 2015, 18:55:08 »
Pokud je netrápí konkurenceschopnost a nechtějí nic udělat, tak třeba ne. To rovnou můžeš říkat, že tě nevemou do nějaký lokální pobočky AV a udělat z toho velkou věc. Vždy jde přece o schopnosti a ve výzkumu ještě víc než u běžných prací.

Jenže "schopnosti" závisí na znalostech a kvantovou mechaniku nebo něco podobného se nikdo doma nenaučí, a i ten, kdo na to má hlavu, potřebuje několik let, než vše vstřebá.

Kvantova mechanika je snusna nesmyslu, nic z toho neplati, vse je elektromagnetismus. Toto zkoumani se zaklada na omylu, kdy to co nas a jablka pritahuje k zemi, popsali jako gravitaci. Od te doby se na tom stavi a je to spatne.

Stejne jako placata zemekoule. uz ta kvantova mechanikaa dokaze alespon vysvetlit slunecni skvrny, nebo rekne, ze je to desne slozity a pro nas nepochopitelny? Protoze ja si je dokazu vyrobit v garazi.

bezphd

Re:Fyzika nebo Informatika
« Odpověď #24 kdy: 11. 07. 2015, 23:19:12 »
Pokud je netrápí konkurenceschopnost a nechtějí nic udělat, tak třeba ne. To rovnou můžeš říkat, že tě nevemou do nějaký lokální pobočky AV a udělat z toho velkou věc. Vždy jde přece o schopnosti a ve výzkumu ještě víc než u běžných prací.

Jenže "schopnosti" závisí na znalostech a kvantovou mechaniku nebo něco podobného se nikdo doma nenaučí, a i ten, kdo na to má hlavu, potřebuje několik let, než vše vstřebá.

Proč by se to doma nenaučil? To jako když děláš PhD., kde učíš ostatní, publikuješ, tak máš snad víc času? A neotravuje tě to trochu v tom učení se? Není to vůbec třeba trochu hloupé? A učit se to nebudeš doma, ale jako třeba na zahradě?