Linux Mint - Android MTP

Mikyner

Linux Mint - Android MTP
« kdy: 04. 08. 2015, 12:11:00 »
Zdravím,
mam problém s připojením android telefonu. Po připojení mi to vypíše: Soubor "mtp:host=%5Busb%3A001%2C025%5D" nelze nalézt. Pravděpodobně byl smazán.
A když ho zkusím rozkliknout v zařízení tak to napíše: Nelze otevřít zařízení MTP "[usb:001,025]"
Zkoušel jsem už tento návod: http://kevincomputers.4fan.cz/?page_id=1629, ale nepomohlo :'(

Linux Mint 17.2 Cinnamon
telefon Samsung galaxy s3 cyanogenmod 12.1


nobody

Re:Linux Mint - Android MTP
« Odpověď #1 kdy: 04. 08. 2015, 12:24:44 »
sice nevim/nepouzivam android, nicmene... jel si ten navod dukladne krokzakrokem? :)
mas urcite obsah souboru  /etc/udev/rules.d/51-android.rules doplnenej o tve hodnoty vendor a product id?
Kód: [Vybrat]
SUBSYSTEM=="usb", ATTR{idVendor}=="04e8", ATTR{idProduct}=="6860", MODE="0666"
pripadne zkus jestli nepomuze zapnout rezim "Ladeni USB"
http://www.svetandroida.cz/navod-jak-na-root-telefonu-samsung-i9300-galaxy-s-iii-s-androidem-4-1-2-201309#jak_zapnout_ladeni_usb

Mikyner

Re:Linux Mint - Android MTP
« Odpověď #2 kdy: 04. 08. 2015, 12:36:08 »
měl jsem tam trochu jiné idproduct, tam jsem nahradil tím 6860 a stále píše: Nelze zobrazit „mtp://[usb:001,028]/“.     Chyba: Žádné rozhraní „org.gtk.vfs.Mount“ neexistuje na objektu na cestě /org/gtk/vfs/mount/1
Vyberte prosím jiný prohlížeč a zkuste to znovu.

Pavouk106

  • *****
  • 2 394
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Linux Mint - Android MTP
« Odpověď #3 kdy: 04. 08. 2015, 12:55:35 »
Máš Cyanogenmod, tak bych místo řešení MTP na PC zkusil spíš Anroid donutit do USB mass storage modu. Pokud to neumí přímo Android/CM, tak možná nějakej prográmek z obchodu.

Brzy budu řešit stejnou věc, jen s S4 mini.

(Nevím, kterýho kokota napadlo, že se bude všude cpát MTP nebo PTP... Na S4 mini na Windows 8.1 přes MTP je vidět např. hudba, přes PTP fotky, ale ani přes jedno nejsou vidět videa... Nevím, kdo se rozhodnul upustit od mass storage, ale nakopal bych ho do koulí... a pak za ně pověsil do průvanu!)

Mikyner

Re:Linux Mint - Android MTP
« Odpověď #4 kdy: 04. 08. 2015, 13:15:57 »
Když zapnu UMS, tak se telefon sice připojí, ale dostanu se jen na SD kartu a ne do paměti telefonu


Pavouk106

  • *****
  • 2 394
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Linux Mint - Android MTP
« Odpověď #5 kdy: 04. 08. 2015, 13:33:37 »
Mikyner: Tak to jsem nevěděl. V tom případě se omlouvám. Tak jako tak ale budu sledovat, k čemu se dobereš, protože jak jsem psal - brzy mě to čeká taky.

Mikyner

Re:Linux Mint - Android MTP
« Odpověď #6 kdy: 04. 08. 2015, 13:51:19 »
No vypadá to že asi na nic nepříjdu, nejhorší je že mi ani nejde nasdílet složka v linuxu, tak abych do ní mohl přistupovat z telefonu, jelikož mi to ve sdílení osobních souborů píše že tato vlastnost nemůže být povolena, protože ve vašem systému nejsou nainstalované požadované balíky.
Když jsem zkoušel složku nasdílet přes vlastnosti->sdílení a zaškrtl sdílet tuto složku, povolit ostatním vytvářet a mazat soubory v této složce i účet hosta (pro ty nemající účet). Tak z telefonu sice složku vidím, ale nemůžu do ni přistupovat ani do ni nic kopírovat

Pavouk106

  • *****
  • 2 394
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Linux Mint - Android MTP
« Odpověď #7 kdy: 04. 08. 2015, 14:38:03 »
Sdílení složky bude pravděpodobně pomocí Windowsáckýho sdílení, tedy Samba protokolu. Mrkni se, jestli máš nainstalovanou Sambu a v ní si pak nastav oprávnění pro adresáře. Já osobně jsem s tím nikdy nedělal, ale kamarád (nelinuxák) to zvládl nastavit, takže to nebude složité... :-)

Mikyner

Re:Linux Mint - Android MTP
« Odpověď #8 kdy: 04. 08. 2015, 15:04:27 »
Sambu nainstalovanou mam, nastavil jsem v ní tu složku, ale je to pořád stejný. Vidím ji, ale prostě se do ni nedostanu

Re:Linux Mint - Android MTP
« Odpověď #9 kdy: 04. 08. 2015, 16:18:00 »
Když zapnu UMS, tak se telefon sice připojí, ale dostanu se jen na SD kartu a ne do paměti telefonu

MTP i PTP umožňují přístup do paměti oběma zaříením, mass storage toho není schopný. Tady je to vysvětlené.

http://www.howtogeek.com/192732/android-usb-connections-explained-mtp-ptp-and-usb-mass-storage/

Na jednu stranu mi mass storage chybí, protože šlo jen drag and drop, na druhou stranu MTP jej dokázal nahradit (i když s některými problémy, přesto jsem schopen kopírovat do mobilu i tabletu vše - videa, hudbu, fotky, shell skripty, dokumenty, iso soubory). Spíše postrádám smysl v PTP (když MTP umožňuje přenášet i fotky).

Mám Z1 Compact a nVidia Shield.

Re:Linux Mint - Android MTP
« Odpověď #10 kdy: 06. 08. 2015, 02:08:53 »
S mtpfs jsem se hodně navztekal, než jsem přešel na jmtpfs.  S tím se připojím na mobil bez problémů do interní paněti i sd karty. 

  • Podívej se, jestli v Tvé distribuci existuje balíček jmtpfs (a nainstaluj si ho)
  • mkdir --parents ~/mnt/mtpfs
  • jmtpfs ~/mnt/mtpfs/
Et voilà...

(odmountuješ to potom příkazem fusermount -u ~/mnt/mtpfs)