Plex mediaserver blokuje chod počítače

georg

Plex mediaserver blokuje chod počítače
« kdy: 16. 06. 2015, 12:50:24 »
Prosím o radu,po nainstalování poslední verze ubuntu 15.04 došlo k zablokování některých funkcí. Nejdou aktualizace,správce balíků a centrum softwaru ubuntu,tedy funkce které potřebuji k vyřešení problému.

Chybová hláška-Došlo k chybě. Spustte prosím správce balíků z nabídky,která se objeví po stisknutí pravého tlačítka myši nebo pomocí  apt-get v terminálu aby jste zjistili co je špatně.

Chybová hláška byla:Neznámá chyba,clas system error.(E The package plexmedia server needs to be reinstalled,but i cant find an archive for it)
Toto obvykle znamená že nainstalované balíky mají nevyřešené závislosti.

Zřejmě  problém půjde řešit,když nejde otevřít správce balíků ani centrum software ubuntu,pomocí terminálu-což ovšem neumím....
Prosím tedy o radu....

Re:Plex mediaserver blokuje chod počítače
« Odpověď #1 kdy: 16. 06. 2015, 14:12:05 »
Tento příkaz většinou opraví rozbité závislosti, nebo odinstaluje pokud neví co s tím.

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get -f install

georg

« Odpověď #2 kdy: 16. 06. 2015, 16:37:22 »
Dík vyzkouším.

georg

« Odpověď #3 kdy: 16. 06. 2015, 16:44:08 »
Tak mi to napsalo:Balík plexmedia server je potřeba přeinstalovat,ale nemohu pro něj nalézt archiv.

Nemáte prosím ještě nějakou radu?

georg

« Odpověď #4 kdy: 16. 06. 2015, 21:40:01 »
Dobrý večer,neměl by jste někdo,pro mě radu? Nejsem v počítači právě zběhlý....

TomBA

« Odpověď #5 kdy: 16. 06. 2015, 22:19:49 »
Ahoj.
Ak chceš stiahnut balík pre Ubuntu tak choď na plex.tv a podľa toho aku verziu Ubuntu máš (32 vs 64bit), podľa toho či máš Plex Pass... si stiahni správnu verziu.
Ak nevieš akú verziu Ubuntu máš, tak
uname -a
ti povie či máš x86_64 alebo i386.

Ak chceš sťahovať cez command line, máš 64bit a nemáš PlexPass tak niečo ako wget https://downloads.plex.tv/plex-media-server/0.9.12.3.1173-937aac3/plexmediaserver_0.9.12.3.1173-937aac3_amd64.deb  ti stiahne momentálne aktuálnu verziu...

Pre samotnu inštaláciu napíšeš iba
sudo dpkg install plexmediaserver_0.9.12.3.1173-937aac3_amd64.deb
samozrejme s tou verziou ktorú si si stiahol... Samozrejme musíš byť v priečinku kde si stiahol ten balík.

Ak chceš najprv odinštalovať tú verziu čo máš nainštalovanú tak
sudo dpkg -l plexmediaserver*
ti vypíše, akú máš verziu.
A potom
sudo dpkg deinstall "nainštalovaná verzia"

Celkovo by ma zaujímalo prečo si si nainštaloval 15.04. Prakticky každý koho poznám beží na LTS verziách (momentálne 14.04.02). Pri 15.04 problémom asi bude nový systém zavádzania služieb pri štarte systému.

j

« Odpověď #6 kdy: 17. 06. 2015, 08:33:14 »
Ale ne, to prece neni mozny, vzdyt systemd je naprosto dokonala vec...

georg

« Odpověď #7 kdy: 17. 06. 2015, 18:28:40 »
Díky moc budu laborovat.....Ze stránek plexu jsem samozřejmě zkoušel stáhnout novou verzi ovšem nejde mi nainstalovat,kvůli blokaci samoobsluhy software ubuntu,správce balíků synaptik a aktualizací...
Terminál není zrovna můj kamarád-ale budu zkoušet....ještě jednou dík!