Rsync kořene pouze s výběrem

Peterson

Rsync kořene pouze s výběrem
« kdy: 29. 10. 2010, 16:14:05 »
Zdravim,

porad se mi nedari prijit na jednoduchy zpusob jak pomoci rsync (idealne v jednom commandu) zalohovat adresare, jmenovite /etc, /home, /usr/local a /var/lib...

Zkousim nasledujici prikaz:

Kód: [Vybrat]
rsync -av --stats --compress --force --whole-file --timeout=120 --perms --ignore-errors --delete --include=/etc --include=/home --include=/usr/local --include=/var/lib --exclude=/* / rsync://[hostname]/backup

ale to mi vyzalohuje pouze /etc a /home.

Zkusil jsem vice ruznych variant, ale nic neni podle mych predstav.

Nema nekdo ze zdejsich napad jak na to?

Diky vsem
« Poslední změna: 31. 10. 2010, 18:18:52 od Petr Krčmář »


HonzaC

Re: Rsync korene pouze s vyberem
« Odpověď #1 kdy: 29. 10. 2010, 17:20:11 »
pouzivam exclude list v samostatnem souboru, takze predpokladam, ze neco jako include list tam taky bude.

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Rsync korene pouze s vyberem
« Odpověď #2 kdy: 29. 10. 2010, 17:23:56 »
rsync --delete --stats -avzh -e ssh /etc /home /usr/local /var/lib root@destination:/destination/

skus ubrat parametre :)

Nassir

Re: Rsync kořene pouze s výběrem
« Odpověď #3 kdy: 02. 11. 2010, 15:59:00 »
PCnity to napisal dobre, ale obcas sa naozaj moze stat, ze budes potrebovat zachovat celu strukturu a budes nuteny pouzit include/exclude. Vtedy treba includnut kazdy adresar v ceste teda --include=/var --include=/var/lib --exclude=/var/*
Je to koli tomu, ze ak si rsync nemoze vylistovat adresar, tak ho akykolvek jeho obsah nebude zaujimat.
Riesenie PCnity ma len dva problemy a to:
1) cielovy adresar /var/lib sa zapise do ciela ako lib, je teda identifikovany len svojou poslednou castou a nie celou cestou.
2) ak budem potrebovat adresare napr /var/lib a /usr/lib. Vtedy sa totiz obsah tychto dvoch adresarov nakopiruje do jedneho ciela lib a to asi nebude vhodne. Takisto rovnake subory (podla nazvu) z takychto adresarov sa navzajom prepisu novsim z nich.

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Rsync kořene pouze s výběrem
« Odpověď #4 kdy: 02. 11. 2010, 16:20:27 »
V principe ako sa na ten priklad hore pozeram, tiez by mal fungovat a odstranil by male bugy prezlecene za featury ;)

Ked to pustis cez ssh, a si live pri tom... Ako skonci? Hodi ti stat udaje?