Home Server - komponenty

nobody

Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #60 kdy: 29. 05. 2015, 20:14:15 »
Kolik bude zhruba rozdíl spotřeby mezi pasiv deskou např. s http://www.asrock.com/mb/Intel/Q1900DC-ITX/ a tou sestavou co jsem v úvodu uvedl?

Existuje nějaká varianta jak do ASROCK desky přidat jednu GLAN a 2 SATA porty?

Rychlosti konektoru SATA III zřejmě u Seagate NAS 3 TB nevyužiji?

do Q1900DC-ITX jde do miniPCI-E udajne strcit mSATA HalfSize SSD
nebo pro pouziti s HDD by mohlo jit rozsirit SATA pomoci "SATA Port Multiplier" (max propustnost se rozdeluje, takze 1 port SATA2 s propustnosti 300MB/s, by pri rozdeleni pro 3xHDD bylo 100MB/s na disk, nebo pro 2xHDD tedy 150MB/s na disk) SATA3 je na tom 2x lepe

do PCI-E pak muzes strcit GLAN kartu, nebo s 2xGLAN... 4xGLAN uz by asi neutahlo PCI-E x1 slot co na te desce je (btw: vyrobce upozornuje ze nelze v tom slotu pouzit grafarnu)

spotreba Q1900DC-ITX s 2x3.5HDD vcetne 8p switch a Wifi AP je max 30W v idle a pri zatezi (sestavovani RAIDu) 35W
viz diskuze na abc


Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #61 kdy: 29. 05. 2015, 22:16:19 »
Dokazes si tento navrh obhajit tak jako ta firma? Asi tezko. se s tim smiř

to jestli firma obhaji totalne brutalne predimenzovanej servery neni o tom jak je dobra, ale o tom jakeho svinstva je schopna, to ze to nekdo kritizuje nesouvisi absolutne s nejakou zavisti, naopak to ze to nekdo obhajuje souvisi s tim ze je(nebo by chtel) byt taky takova svine...
Vidis do toho pripadu? Tusis jake presne bylo zadani, jake jsou podminky na miste, jakou chce zakaznik dostupnost a bla bla bla... tady jsou nejaky štěky samodomo bastlire ktery to pochopitelne vidi jinak. V mem oboru taky casto slysim "jo, to by se nechalo za par kacek udelat takto". Prosim, zakaznik ma proste svobodu volby. Ten troll tady absolutne netusi jake navrhy byly zpracovany, proc se zvolilo co se zvolilo. Pokud je zakaznik spokojeny tak neexistuje duvod nazyvat to zlodejinou. A fakt s tim nemam nic spolecneho, jen vim ze podobny blekty zamestnancu a studentu proste existuji v kazdym oboru.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

nobody

Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #62 kdy: 29. 05. 2015, 22:31:01 »
ja neresim tuto situaci, ale obecne, pokud nekdo nabidne nasobne predimenzovane reseni (samo s tim ze ta predimenzovanost neni pozadovana a opodstatnena), tak to je proste svinarna, vim ze se to deje, vim ze jsou lide kteri jsou hrdi ze neco takoveho dokazou a taky lide kteri takovehle svinaky radi jako marketaka zamestnaj... ono totiz rict ze zakaznik ma v techto pripadech svobodnou volbu tuto nabidku prijmout nebo neprijmout je podle me strasne alibisticke...

to uz muzes tvrdit ze duchodci co naleteli smejdum si za to muzou sami protoze meli pravo volby, ano pravo meli ale at uz svoji neznalosti, nebo zmatenosti vlastni nebo ovlivnenou psychologii smejd-prodejcu jejich volba padla na to co nepotrebovali/nechteli...

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #63 kdy: 29. 05. 2015, 22:31:35 »
Dokazes si tento navrh obhajit tak jako ta firma? Asi tezko. se s tim smiř

to jestli firma obhaji totalne brutalne predimenzovanej servery neni o tom jak je dobra, ale o tom jakeho svinstva je schopna, to ze to nekdo kritizuje nesouvisi absolutne s nejakou zavisti, naopak to ze to nekdo obhajuje souvisi s tim ze je(nebo by chtel) byt taky takova svine...
Vidis do toho pripadu? Tusis jake presne bylo zadani, jake jsou podminky na miste, jakou chce zakaznik dostupnost a bla bla bla... tady jsou nejaky štěky samodomo bastlire ktery to pochopitelne vidi jinak. V mem oboru taky casto slysim "jo, to by se nechalo za par kacek udelat takto". Prosim, zakaznik ma proste svobodu volby. Ten troll tady absolutne netusi jake navrhy byly zpracovany, proc se zvolilo co se zvolilo. Pokud je zakaznik spokojeny tak neexistuje duvod nazyvat to zlodejinou. A fakt s tim nemam nic spolecneho, jen vim ze podobny blekty zamestnancu a studentu proste existuji v kazdym oboru.

zaměstnanec=debil, z toho vyplývá, že jsi OSVČ, možná dokonce "pan podnikatel", každopádně bych si od tebe nekoupil s tvým přístupem ani rohlík. Evidentně víš o návrzích sítí, serverech a IT obecně na profesionální úrovni totální kulový. Popravdě víš asi totální kulový i o byznysu, takže jsi prostě závistivej ignorant, kterej se v tom patlá a tvoje vyhlídky do budoucnosti jsou špatný až žádný. Mimo jiné ani neumíš číst, protože jinak by jsi věděl, že dotyčný s řešením asi tak úplně spokojený není, jinak bych se k tomu vůbec nedostal já a prostě jenom kecáš za každou cenu kraviny, protože alibisticky jako svině, i když pravděpodobně neúspěšná, obhajuješ jiný svině. Není to porvé, co se snažíš být zajímavej za každou cenu a tuším tady máš jenom jednoho posluhovače, kterej s každým tvým výblitkem souhlasí, což seš pravděpodobně stejně zase ty. Tím jsem s tebou skončil a veškerý tvoje další výblitky ignoruju.

Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #64 kdy: 29. 05. 2015, 22:46:52 »
- ne, opravdu zde nemam vicero nicku
- to, ze chcipl switch neznamena, ze to bylo spatne navrzeno
- paklize je s tim nespokojen tak ma skvelou moznost: rict jim, ze je zklamany, citi se podveden a pro tim s nima konci a veskere dodavky do jeho firmy prebere rada konkurence
- srovnat duchodce a majitele stavebni firmy (nebo co) je proste mimo misu. pokud da mega za zabezpeceni baraku tak fakt nema znalosti, aby podobnou nabidku konfrontoval s alespon jeste jinou? (myslim znalosti obchodu a ne IT)
- zamestnance jsem neoznacil za debila, jen proste v obchodu jsou veci ktery zamestnanec nedokaze dohlednout protoze ma svoji vyplatu, pracovni dobu, dovolenou a moc ho nezajima kde na to zamestnavatel vezme nebo jake jsou celkove naklady zamestnavatele(a tedy kolik musi ziskat od zakazniku)
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #65 kdy: 29. 05. 2015, 22:49:06 »
BTW ja vubec nerozumim autum ani vodoinstalacim. Svemu mechanikovi i instalaterovi verim a jsem s nima spokojeny. Presto kdyz jsem slysel cenu za vymenu spojky tak jsem se ptal jinych lidi zda-li to nejde resit nejak jinak (jo bylo mi receno, ze se muzu jet podivat na vrakace...).
Děkuji za možnost editace příspěvku.

mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #66 kdy: 30. 05. 2015, 15:50:41 »
Hezky flame. Pripomina vselidovy soud s clovekem, ktery si dovolil koupit druhy velky SSD do NTB. Uz chybi jen odsouzeni, verejne pohorseni, prohnani ulickou a sup s takovym na hranici. Pozoruji, ze na Root nebo ABC vznika flame, zavist a pohrdani nad kazdym, kdo to neslozil na smetaku. Proste si nekdo koupi NTB a da si do nej 512 + 1TB SSD, nebo se poridi Router i switche Cisco/HP ProCurve domu misto Crapola  ... proc to na CZ/SK pusobi jako povel k lyncovani mi zustava zahadou.

HP Proliant N36 - N54L jsou luxusni kousky HW (az na licence iLO) s podporou eSATA expanderu a SAS (bios-mod). Proliant Gen8 uz je regulerni entry server a s takovym Xeon E3-1220L luxusni koupe. S vetsimi naroky prichazi varianta SuperMicro IPMI, 6x SATA + 8x SAS LSI (IT mode flash) on board pro Intel s1150 (nefunguje tedy VTD SRIOV, protoze ACS podpora), nebo na AM3+ s Opteron 3300 (podpora AMD-Vi). Dobre ethernety, sprava a podpora.




Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #67 kdy: 30. 05. 2015, 19:05:29 »
gen8 jsem radil oproti N54L protoze cena.
Děkuji za možnost editace příspěvku.